Walczymy o awans!

Stal Stalowa Wola pokonała Legionovię i wciąż liczy się w walce o I ligę. 27 gola w tym sezonie strzelił dla naszej drużyny Łukasz Sekulski. Wszystkie bramki w tym meczu padły po przerwie. W pierwszej połowie najbliższy pokonania Waśkówa był Mikołajczak, który uderzał głową w pełnym biegu, po akcji Jakubowskiego. Bramkarz Legionovii wybił instynktownie piłkę na rzut rożny.

Tuż przed przerwą dobrą okazje mieli gości, ale dobrze interweniował Tomasz Wietecha, po "główce" Kamila Dankowskiego. Dużo ciekawiej było w drugiej połowie. Najpierw Kamil Tlaga trafił w spojenie słupka z poprzeczką, za chwilę nad poprzeczkę uderzył Łukasz Sekulski. Najlepszy snajper II ligi nie pomylił się w następnym ataku Stali. Po szybkiej kontrze, Tomasz Płonka zagrał do "Sekula", ten zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów. Piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Stal krótko cieszyła się z prowadzenia, bo cztery minuty później Adam Czerkies wygrał pojedynek główkowy z naszymi obrońcami, zgrał piłkę Wolskiemu i ten uderzył bez zastanowienia z 14 metrów, i piłka wpadła do stalowowolskiej bramki tuż przy słupku. Wietecha nie miał żadnych szans na obronę tego strzału. Po stracie gola Stal zaatakowała. Bardzo dobrze wprowadził się do gry, wprowadzony po przerwie Damian Łanucha. I właśnie po jego zagraniu do Jakubowsiego, ten drugi uwolnił się po lewej stronie pola karmego od jednego z obrońców Legionovii i kąśliwym strzałem pokonał Waśkówa.

W ostatnich minutach nic nie mający do stracenia goście za wszelkę cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, ale nasza defensywa nie popełniła już ani jednego błędu i mecz zakończył się zwycięstwem "Stalówki" 2:1.

Po meczu kibice odśpiewali Sto Lat Tomaszowi Płonce, który skończył dzisiaj 28 lat.

Teraz czeka Stal bardzo trudby mecz wyjazdowy w Brzesku. Okocimski wygrał w tej kolejce z Energetykiem w Rybniku 1:0...

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:1 (0:0)

1-0 Łukasz Sekulski (53)

1-1 Kamil Jakubowski (62)

2-1 Paweł Wolski (57)

Stal: Wietecha - Kantor, Czarny, Bogacz, Kowalski - Mikołajczak, Giel (46 Łanucha), Stelmach, Jakubowski - Płonka, Sekulski (90 Mistrzyk).

Legionovia: Waśków - Goliński, Dankowski, Menzel, Wieczorek - Tlaga, Ziąbski (67 Milewski), Krljanovič, Czapa (49 Czerkas) - Wolski (71 Kastratović), Lewicki (79 Przybylski).

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Żółte kartki: Mikołajczak (Stal) - Ziąbski, Czapa, Kastratović (Legionovia).