Co będzie, gdy zabraknie Sekulskiego?

Image

W przedostatniej kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zremisowała w Brzesku z Okocimskim i wciąż zachowuje szansę na awans do I ligi.

O pierwszych 45. minutach Stal chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Przegrywała 0:2, a mogła wyżej. Z drugiej strony nasza drużyna też miała w tej części gry „swoje” sytuację, ale za pierwszym razem obrońcy Okocimskiego zablokowali strzał Sekulskiego, a za drugim Płonka przegrał indywidualny pojedynek z Robertem Błąkałą. Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli na początku meczu, po strzale głową Jurija Głuszki, a podwyższyli w 22. minucie. Autorem gola był ponownie Głuszko.

Na drugą połowę Stal wyszła z dwoma zmianami. Za Michałka wszedł Mistrzyk, za Giela Łanucha. Na efekty nie trzeba było czekać długo, bo zaledwie pięć minut później Sekulski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na sobie (chwilę wcześniej najlepszy napastnik II ligi „wypali” w poprzeczkę). Trzy minuty później po akcji Mistrzyka, Sekulski doprowadził do wyrównania. Minęły kolejne trzy minuty i Stal wygrywała 3:2! Po faul na Płonce sędzia podyktował drugi dla Stali rzut karny. Sekulski i tym razem się nie pomylił. Już teraz strach pomyśleć, co będzie, kiedy zabraknie „Sekula” w następnym sezonie...

Niestety, nie udało się „dowieźć” naszej drużynie tego wyniku do końca. W 79. minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Ukrainiec Taras Yavorskij. W niedzielę, 7 czerwca w ostatniej kolejce Stal zmierzy się z Błękitnymi. Władze Stali PSA postanowiły, że spotkanie to nie będzie biletowane. Każdy, kto życzy Stali awansu będzie mógł wejść na mecz za darmo, by dopingować nasz zespół do walki o I ligę.

OKOCIMSKI BRZESKO - STAL STALOWA WOLA 3:3 (2:0)

1:0 Jurii Gluszko (3)

2:0 Jurii Gluszko (22)

2:1 Łukasz Sekulski (50 – rzut karny)

2:2 Łukasz Sekulski (53)

2:3 Łukasz Sekulski (59)

3:3 Taras Yavorskij (79)

Okocimski: Błąkała(85 Kozioł) - Wawryka, Jacek (9 Ryś), Garzeł, Kasprzyk, Pyciak, Lewiński, Wojcieszyński, Yavorskij, Sani Goringo, Sani Abubakar (85 Ślęczka), Głuszko.

Stal: Wietecha - Kantor, Czarny, Bogacz, Kowalski (76 Wrona), Michałek (46 Mistrzyk), Stelmach, Giel (46 Łanucha), Jakubowski, Płonka, Sekulski.

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Żółte kartki: Wawryka, Ryś, Głuszko (Okocimski) oraz Kantor, Bogacz, Łanucha, Jakubowski (Stal).