Kilkanaście medali dla Victorii

Podkarpacka Olimpiada Młodzieży, która odbyła się na stalowowolskim stadionie lekkoatletycznym dostarczyła wielu emocji i medali: złotych, srebrnych i brązowych dla zawodników KKS Victoria.

W biegu na 100 metrów na podium zabrakło zawodniczek Victorii. Mimo, iż w 3 seriach biegaczki zajmowały 2 i 3 miejsce nie udało się pobiec na medal. W finałowym biegu pierwsza była Weronika Kantor (12,83), druga Marcelina Miselak (12,98), trzecia Karolina Sura (13.22).

W biegu kobiet na 200 metrów w pierwszej serii zwyciężyła Weronika Kantor z MUKLA Dębica (26.36), druga była zawodnicza z Sanoka Karolina Gefert (26.75), trzecia Klaudia Chmielowska z KSS Victoria (27.01). W drugiej serii pierwsza była Małgorzata Osiecka z Victorii (27.31), druga Izabella Jabłońska z Przemyśla (27.66) natomiast Wioleta Dąbrowska z Trzcina z czasem 28.29 dobiegła na trzecią lokatę. W serii III wygrała Karolina Olszowy z MKL Sparta z czasem 28.90, druga była Kinga Bigus z Dębicy, kolejną lokatę zajęła jej klubowa koleżanka Justyna Mitek z czasem 29.59. W ostatniej serii pierwsza była Weronika Paszko (29.35), druga Joanna Kwiatkowska (29.49), natomiast trzecia Agata Dździuch z LKS Znicz Biłgoraj z czasem 29.83.

W biegu kobiet na 400 metrów odbyły się 3 serie. Pierwszą wygrała Kamila Drabik z Radomia z czasem 58.67, druga była Anita Lech z Przemyśla (59.60), zaś Klaudia Chmielowska uplasowała się na trzecim miejscu (60.06). W drugiej serii najlepszy czas osiągnęła Wiktoria Dul z Victorii (66.33), Klaudia Tkacz z Sanoka była druga (67.22), a Paulina Gołębiowska trzecia (67.42). W ostatniej serii najlepiej pobiegła Małgorzata Wołoszyn (67.01) z Victorii. Zawodniczka z Tarnobrzega Emila Dąbek była druga (67.44), trzecią lokatę wywalczyła Kinga Zator z Dębicy (67.86).

W pierwszej serii biegu na 800 metrów wygrała Oliwia Pakuła z czasem 2:06.16 z Victorii, druga była Angelika Sarna z rezultatem 2:07.49, trzecie miejsce zajęła Oliwa Olszok z Bytomia 2:07.72. W drugiej serii wygrała Aleksandra Pyda z Biłgoraja (2:25.11), drugą lokatę zajęła Aleksandra Piętowska z Tarnobrzega (2.34.72), trzecia była Wiktoria Bigus z Dębicy (2:36.54).

Dobrze spisały się zawodniczki KSS Victoria, które zajęły 2 i 3 miejsce w skoku wzwyż. Pierwsza była Martyna Wojtanowska z Sanoka (1.50). Drugą lokatę zajęła Daria Jędrusińska z Victorii (1.20), trzecia była jej koleżanka klubowa Wiktoria Mroczek (1.20).

W rzucie dyskiem kobiet (0,75 kg) zawodniczka Victorii stanęła na trzecim miejscu podium z wynikiem 25.73. Pierwszą lokatę wywalczyła Roksana Ficak z Przemyśla 37.49. Również w rzucie dyskiem pań (1 kg) w pierwszej trójce znalazła się zawodniczka ze Stalowej Woli. Wiktoria Górniak z Przemyśla była pierwsza (31.38), Patrycja Sokołowska z Trzcina druga (26.33), a Klaudia Iskra z Victorii uplasowała się na 3 miejscu (18.70).

W rzucie młotem (3 kg) pierwsza była Natalia Ziółkowska z Victorii (38.89), druga Karolina Kusak z Mielca (38.57), trzecia Patrycja Dul (38.26). W rzucie młotem o kg cięższym wystartowały 2 zawodniczki Victorii. Karolina Makarewicz była pierwsza (42.54), natomiast Wiktoria Wojtala druga (36.27).

W sztafecie 4 x 100 metrów drugie i trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta z KSS Victoria. Pierwszy rezultat należał do klubu MUKLA Dębica (50.63), drugi wynik (53.24) oraz trzeci (54.55) należał do naszych zawodniczek.

W biegu na 200 metrów mężczyzn, w serii pierwszej, trzecią lokatę uzyskał Bartłomiej Węglarz (23.36). Pierwszy był Bartłomiej Rębisz z Nowej Dęby (23.07), drugi zaś Jakub Król z Mielca (23.13). W drugiej serii wygrał Jakub Dechnik z Victorii (24.55), Dawid Krakowski ze Stali Mielec był drugi, trzecią lokatę wywalczył Grzegorz Wryk z MKL Sparta Stalowa Wola. W biegu na 400 metrów w III serii dał o sobie znać Kacper Klimek, który z czasem 53.75 wywalczył 2 lokatę. W tym biegu pierwszy był Grzegorz Kotkowski z Lublina 51.21, trzeci Konrad Robak z Tarnobrzega (54.96).

W rzucie w dal mężczyzn zwyciężył Jakub Gumiela (6.50), drugi był Damian Ślęczka (6.11), trzeci Kamil Barzyk z Trzcina (5.91). Kolejny medal zawodnik Victorii wywalczył w trójskoku Kamil Pęcak, który wygrał tę konkurencję (14.48), drugi i trzeci by Krzysztof Olczykowski z Radomia (13.87 i 13.54).

Następna konkurencja skoku wzwyż zakończyła się również medalem dla Stalowej Woli. Natan Walec z Przemyśla (1.80) był pierwszy, Albert Komański z Sanoka (1.70) drugi, Wojciech Cetnarski trzeci (1.65). W rzucie dyskiem 1 kg rywalizowało 2 zawodników. Kacper Woźniak z Victorii wygrał (35.62), jego klubowy kolega Patryk Skrzat zajął lokatę niżej (34.28). W rzucie dyskiem 1,5 kg wygrał Jakub Rybiel z Przemyśla (42.86), a Tomasz Micek z Dębicy był drugi (32.69), trzeci zaś Wojciech Cetnarski z Victorii (25.70). Bartłomiej Stój jako jedyny rzucał dyskiem (1,75 kg) uzyskując wynik 61.40. W konkurencji rzut młotem 5 kg wygrał Dawid Piłat z Mielca (36.30), drugi był Patryk Skrzat z Victorii (26.78), a Kacper Woźniak, również z Victorii, zajął trzecie miejsce (21.86). W rzucie młotem 6 kg udział wziął Jakub Makarewicz (50.21), który starował jako jedyny w tej konkurencji.

W sztafecie 4x100 zwyciężyła drużyna KSS Victoria z czasem 46.70, druga była drużyna z Mielca (46.96). Trzeci zespół z Nowej Dęby został zdyskwalifikowany.