Dwie biegaczki Victorii wystąpią w ME

Podczas rozgrywanego w Gdańsku 43. Memoriału Józefa Żylewicza (Lekkoatletyczny Puchar Polski) Oliwia Pakuła i Angelika Sarna uzyskały minima na Mistrzostwa Europy Juniorów w Eskilstunie w Szwecji.

Kilkanaście dni wcześniej, podczas finałów Podkarpackiej Olimpiady Młodzieży w Stalowej Woli Oliwia Pakuła, czasem 2:06,16, zapewniła sobie udział w lipcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu na 800 m. W Gdańsku uzyskała prawo startu na tej samej imprezie w biegu na 400 m. Podopieczna trenera Mirosława Barszcza podczas jednego z trzech biegów eliminacyjnych pobiegła w czasie 54,48. To nowy rekord życiowy uczennicy II klasy LO im. KEN w Stalowej Woli.

„Paszport” do Szwecji na Juniorskie Mistrzostwa Starego Kontynentu wywalczyła także Angelika Sarna. Zawodniczka Victorii biegała z seniorkami na dystansie 800 m. Zajęła piąte miejsce, uzyskując czas 2:05,90.

Świetnie nad Bałtykiem spisała się także trzecia zawodniczka trenera Barszcza Anna Wójcik, która zajęła drugie miejsce w biegu na 3 km, czas 9:33,69.