Srebro dla naszego pływaka

[mini]Fot.: facebook [/mini]

Na rozgrywanej w Ostrowcu Świętokrzyskim XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodnik MOTYLA Marcin Sowa zdobył dwa srebrne medale.

Marcin Sowa na olimpiadzie młodzieży (w kategorii juniorów do lat 17-18) wywalczył w środę, 15 lipca, na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył wicemistrzostwo kraju. Czas jaki uzyskał zawodnik ze Stalowej Woli to 29,69 sek. Sukces swój powtórzy w piątek, tym razem na dystansie 100 m stylem klasycznym w czasie 1:04,67 min.

Należy również podkreślić znakomitą postawę Aleksandry Rybak, również z Motyla, która na dystansie 50 m stylem motylkowym zajęła w finale tej konkurencji 5 miejsce. Czas Oli to 28,88 sek.