Trzeci remis z rzędu

Remisem zakończył się kolejny mecz Stali Stalowa Wola w piłkarskiej II lidze. Tym razem drużyna trenera Jaromira Wieprzęcia podzieliła się punktami z Polonią w Bytomiu.

W pierwszej połowie obie jedenastki nie kwapiły się do ataku, dlatego też po obydwoma bramkami, działo się niewiele. Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli tuż przed udaniem się na przerwę, kiedy to po „główce” Marcina Lachowskiego piłka trafiła do Dawida Cempy i ten znalazł się w sytuacji praktycznie „sam na sam” z Tomaszem Wietechą. Napastnik Polonii uderzył po ziemi, na nasze szczęście niecelnie.

Stal poza dwoma uderzeniami z dystansu w wykonaniu Damiana Łanuchy, nie zagroziła w pierwszej połowie zespołowi z Bytomia. W 15. minucie piłka po uderzeniu „Łanka” poleciała obok słupka, a w 36. minucie poszybowała ponad bramką.

Druga połowa zaczęła się od ataków Polonii. Po rzucie rożnym i uderzeniu z głowy Cempy, piłkę z bramkowej linii wybił jeden z naszych obrońców. W 56. minucie gospodarze osiągnęli cel. Po dośrodkowaniu w pole karne, lot piłki przedłużył Malec, a Lachowski umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku.

Polonia bardzo krotko cieszyła się z prowadzenia. Zaledwie dwie minuty, bo celnym strzałem z pola karnego popisał się Michał Bogacz. Więcej goli blisko tysięczna publiczność już nie oglądała. Pod koniec regulaminowego czasu gry ładnie z wolnego uderzył Łanucha, ale na posterunku był Wiśniewski, który przeniósł piłkę nad bramkę. To trzeci remis z rzędu naszej drużyny (Olimpia Zambrów 0-0, GKS Tychy 1-1).

POLONIA BYTOM - STAL STALOWA WOLA (0:0)

Polonia: Wiśniewski – Michalak, Broniewicz, Malec, Kutarba – Zalewski (77 Zieliński), Setlak, Mańkowski (80 Lika), Krysian (63 Michalik), Lachowski – Cempa (59 Cisse)

Stal: Wietecha – Bartkiewicz, Wawrzyński, Bogacz, Kowalski - Jabłoński, Kachniarz, Łanucha, Giel (77 Kantor), Mikołajczyk - Oziębała (69 Płonka)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Żółte kartki: Zalewski, Broniewicz - Kowalski, Wawrzyński

Widzów: ok. 1000.