Za nami mistrzostwa w szachach

17 października br. zostały przeprowadzone XXVII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Sponsorem turnieju był Urząd Miasta w Stalowej Woli oraz Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli – organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowane nagrody rzeczowe, puchar oraz medale.

Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W rozgrywkach szachowych wystartowało 36 osób ze Stalowej Woli, Niska, Pysznicy, Zaklikowa oraz Rudnika nad Sanem. Wśród zawodników było wielu juniorów - najliczniejszą grupę stanowiły dzieci ze szkół podstawowych.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 a zakończone zostały o godz. 14:10. Przez cały ten czas zawodnicy próbowali wykazać na szachownicach, który z nich jest najlepszy i odbierze tytuł Mistrza Stalowej Woli - a wraz z nim puchar, nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za 2 miejsce organizatorzy wręczyli również nagrodę rzeczową oraz także dyplom, zaś za miejsca 3 - 7 wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy.

Ufundowano również 3 medale ( złoty, srebrny i brązowy ) oraz nagrody książkowe dla trzech najlepszych juniorów w trzech kategoriach wiekowych, tj. szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół średnich. Dodatkowo za miejsca 8 - 16 rozdano nagrody książkowe. Do 7 miejsca włącznie były dyplomy za uzyskane miejsca, a pozostałe za uczestnictwo w turnieju.

Pomimo zaciętej rywalizacji, na sali turniejowej i przy szachownicach panowała atmosfera wzajemnego szacunku oraz dobrej zabawy.

Po 7 rundach Mistrzem Stalowej Woli został reprezentant Stalowej Woli - Marek Gierak uzyskując 6,5 pkt., zaś 2 miejsce zajął Maciej Sura (uzyskał 5,5 punktów) również ze Stalowej Woli, z kolei 3 miejsce zajął Bolesław Ziółkowski ( 5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Kolejne miejsca zajęli: 4 – Kacper Kłok (5,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 5 – Robert Brak (5,0) również z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 6 – Mirosław Balbier (5,0) z Zaklikowa, 7 - Adrian Słoniec ( 4,5) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyli zaproszeni goście: Ewa Sekulska - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Stalowej Woli oraz Andrzej Gargaś - v-ce prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, którzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyli puchar, medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.