Szczęśliwa wygrana Księżaka

Mariusz Wójcik był tym koszykarzem meczu Stali Stalowa Wola z Księżakiem Łowicz, dzięki któremu goście sięgnęli po czwarte z rzędu zwycięstwo w grupie B II ligi.

Stal bardzo dobrze zaczęła, od prowadzenia 7:0 (Wojtanowicz 2 oraz Konieczny 2+3) - po trzech minutach gry oraz 13:2 w 8. minucie pierwszej kwarty. Druga odsłona miała podobny przebieg, z tą jednak różnicą, że tym razem stroną przeważającą, dużo bardziej skuteczną, byli koszykarze z Łowicza. Kosz Księżaka był dla gospodarzy w tej części gry jak... zaczarowany. Najdobitniej przekonał się o tym Mateusz Łabuda. Skrzydłowy Stali oddał w te kwarcie pięć rzutów „za trzy” - wszystkie niecelne. Druga połowa była bardzo wyrównana. Po 30. minutach było 48:46, a jedną minutę i 45. sekund przed końcem Księżak wygrywał jednym punktem 57:56. Chwilę później nie trafił Partyka, a faulowany Makuch z dwóch rzutów wolnych wykorzystał jeden i było 56:58. Siedem sekund przed końcem na rzut „za trzy” zdecydował się Mateusz Łabuda, ale został zablokowany przez Wójcika - bezsprzecznie najlepszego zawodnika tego meczu, dla którego występ w stalowowolskiej hali nie był żadną nowością. Grał tu w I lidze jako zawodnik Resovii i Siarki.

STAL STALOWA WOLA - KSIĘŻAK ŁOWICZ 56:58 (24:14, 10:24, 14:8, 8:12)

STAL: Konieczny 20 (4x3), Zaguła 11, Partyka 9 (1x3), Łabuda 5 (1x3), Wojtanowicz 4 oraz Pawlus 6, Bandyga 1, Nowak, Pietras, Kułaga.

KSIĘŻAK: Cukierda 14 (8 zb.), Wójcik 13 (10 zb.), Makuch 7 (1x3), Świderski 3, Włuczyński oraz Piątek 10, Fąfara 6, Siemieńczuk 5. Sędziowali: Grzegorz Łata i Bartosz Koralewski. Widzów 200.