Porażka po dogrywce

Koszykarska drużyna Stali Stalowa Wola przegrała w kolejnym meczu II ligi z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Po czterech kwartach był remis. O końcowym wyniku decydowała dogrywka.

W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg. W 16. minucie, po celnym rzucie za trzy Rafała Partyki Stal odskoczyła na pięć punktów, ale do końca tej kwarty nasza drużyna zdobyła tylko dwa punkty, Sokół siedem i po dwudziestu minutach był remis 31:31.

W trzeciej kwarcie koszykarze Stali praktycznie nie istnieli. Zdobyli zaledwie 5 punktów (Konieczny 2, Partyka 2 i Zaguła 1), zaliczyli kilka strat i przegrali tę część meczu 5:22.

Dziesięć minut przed końcem Sokół wygrywał siedemnastoma, a cztery minuty przed końcem dziesięcioma punktami, ale nasza Stal nie złożyła broni i 70 sekund przed końcową syreną, po rzucie Dawida Zaguły, doprowadziła do wyrównania 62:62. Chwilę później trafił najlepszy zawodnik zespołu gospodarzy Michał Wojtyński, po nim Zaguła i w regulaminowym czasie gry był remis 64:64. W dogrywce nieco więcej sil zachowali gracze Sokoła. Po rzucie spod kosza Barszcza uzyskali 6-punktową przewagę 73:67 i mimo że za moment trafił za trzy Sylwester Konieczny, to jednak nie udało się już naszej drużynie po raz drugi w tym meczu dogonić Sokoła.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Stal Stalowa Wola 75:70 (18:18, 13:13, 22:5, 11:28, dog. 11:6)

Sokół: Wojtyński 33 (5x3), Barszcz 9, Jaworski 7, Koźlak 7, Skarpelowski 6, Grudziński 5 (1x3), Zapert 4, Zadroga 2, Niedbalski 2, Grabowski, Wilczyński.

Stal: Partyka 17 (3x3), Konieczny 16 (4x3), Zaguła 16 (1x3), Pawlus 4, Łabuda 4, Wojtanowicz 4, Pietras 4, Bandyga 2, Nowak 2, Kułaga 1.

Sędziowali: Bartłomiej Kucharski (Radom), Mateusz Tychowski (Wrocław).