Kotwica zatopiona przy H15

Piłkarze Stali Stalowa Wola zrehabilitowali się za niespodziewaną porażkę przed tygodniem w Legionowie. Drużyna trenera Jaromira Wieprzęcia pokonała na swoim stadionie przy ul. Hutniczej Kotwicę Kołobrzeg.

Mecz zaczął się od ataków... gości. Kotwica w pierwszych dziesięciu minutach zepchnęła Stal na jej połowę i kilka razy przed polem karnym naszego zespołu było bardzo gorąco. W 11. minucie „Stalówka” przeszła do kontrofensywy. Wyprowadziła szybką kontrę, zakończoną niecelnym uderzeniem z głowy Radosława Mikołaczaka. Chwilę później kapitan Stali zobaczył żółtą kartkę za rzekomy faul na Jakubie Poznańskim tuż przed polem karnym Kotwicy, ale w 27. gwizdek arbitra milczał, kiedy to faul symulował Rydzak, Mikołajczak zagarnął mu piłkę i zagrał na wolne pole do Tomasza Płonki. Ten pognał w kierunku bramki Kotwicy, przedryblował Poznańskiego i płaskim strzałem z 12-13 metrów pokonał Wojciecha Małeckiego. Po stracie bramki goście przypuścili szturm, ale w 36. minucie Stal ponownie wykorzystała ich błąd w obronie. Tym razem na linii końcowej faulowany był w polu karnym Michał Bogacz. Sędzia pokazał na 11. metr. Gracze Kotwicy protestowali, ale sędzia decyzji nie zmienił, za to zamienił rzut karny na gola Damian Łanucha.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwszej. Kotwica atakowała - dobrej okazji nie wykorzystał Tomasz Bejuk - a Stal schowana za podwójną gardą, odpierała te ataki, szukając swej szansy w kontrach. Ułatwił naszej drużynie zadanie Damian Kugiel, który po starciu z Pawłem Gielem, chciał wymusić w narożniku pola karnego „jedenastkę”, ale sędzia był bardzo bliski całego zdarzenia i ukarał zawodnika Kotwicy żółtą kartką. Było to drugie „żółtko” dla napastnika z Kołobrzega, więc musiał opuścić boisko. Była 67. minuta gry. Dziesięć minut później Wiktor Witt z Wojciechem Małeckim chcieli „zabawić się” z Dawidem Jabłońskim przy swoim polu karnym i zostali za to skarceni. Tak podawali sobie piłkę, że padła ona łupem bardzo aktywnego w tym meczu pomocnika Stali. „Jabłuszko” wpadł w „szesnastkę”, ale nie zdecydował się na strzał, lecz podał piłkę Płonce, a ten po raz drugi wpisał się w tym dniu na listę strzelców.

Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0)

1:0 Płonka (27)

2:0 Łanucha (36 - rzut karny)

3:0 Płonka (77)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Wawrzyński, Bogacz, Kowalski - Kantor, Kachniarz (85 Stelmach), Łanucha, Jabłoński (82 Siudak) - Mikołajczak (58' Giel), Płonka (84 Mistrzyk).

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Soczyński (46 Witt), Rydzak - Berg, Żołądź (73 Szubert), Otręba (46 Świechowski), Kacprzycki (83 Sochań) - Bejuk, Kugiel.

Sędziował: Rafał Rokosz (Siemianowice).

Żółte kartki: Mikołajczak, Kantor - Poznański, Żołądź, Kugiel.

Czerwona kartka: Kugiel (67. minuta - za drugą żółtą).