XX Memoriał im. Józefa Gromka w szachach

14.11.2015 roku został rozegrany XX Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. Jubileuszowy Memoriał cieszył się sporym zainteresowaniem. W rozgrywkach wystartowało 55 osób ze Stalowej Woli, Niska, Pysznicy, Jastkowic, Zaklikowa, Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Tarnobrzega, Krakowa oraz Dzierdziówki.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończone zostały o godz. 14:30. Wszyscy zawodnicy mieli okazję rywalizować z przeciwnikiem, zarówno na szachownicy, jak też z ograniczonym czasem do namysłu. Po 4 rundzie odbyła się przerwa na ciepły posiłek - bigos. Pomimo wysokiego poziomu sportowego, rozgrywki toczyły się w atmosferze fair play, szacunku oraz wzajemnego poszanowania. Dla zwycięzców przygotowano cenne nagrody: pieniężne i puchary. Zwycięzca zawodów otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł i puchar, 2 miejsce premiowane było kwotą 200 zł i pucharem, zaś 3- 100 zł i puchar. Kolejne miejsca: 4- 80 zł, 5- 60 zł oraz 6- 50 zł. Rozdano również nagrody rzeczowe dla najlepszego juniora, najlepszej kobiety oraz 2 nagrody dla najmłodszych zawodników memoriału.

W końcowej klasyfikacji następujące miejsca zajęli:

I miejsce: Ryszard Czajkowski (TKSz Tarnobrzeg), II miejsce: Łukasz Baniak (TKSz Tarnobrzeg), III miejsce: Maciej Sura (Stalowa Wola), IV miejsce: Grzegorz Juszczuk (TKSz Tarnobrzeg), V miejsce: Sebastian Socha ( Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli), VI miejsce: Bogdan Czernicki ( Drogowiec Kraków).

Najlepszym juniorem został Krzysztof Socha (Unia Nowa Sarzyna), najlepszą juniorką została Izabela Tokarz (UKS SP 1 Leżajsk), z kolei najlepszym juniorem ze Stalowej Woli został: Karol Żak (Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli), a najmłodszymi zawodnikami turnieju byli: Wojciech Jakubowski (Unia Nowa Sarzyna) oraz Miłosz Mazurkiewicz (UKS SP 1 Leżajsk).

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyli zaproszeni goście: Stanisław Anioł - prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli oraz Andrzej Gargaś - v-ce prezes KKS Victoria, którzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyli puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe oraz dyplomy.