Porażka w hali lidera

Koszykarze Stali Stalowa Wola nie dali rady liderowi grupy B II ligi, drużynie Księżaka Łowicz, przegrywając w jego hali różnicą 15 punktów.

W dwóch pierwszych kwartach dużo lepiej prezentowała się Stal. W połowie drugiej odsłony „zielono-czarni” prowadzili po akcji 2+1 Sylwestra Koniecznego 34:20, a po 20. minutach 41:36. Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku. Rzucali z każdej niemal pozycji. W 26. minucie po rzucie Huberta Makucha „za trzy”, dogonili Stal i po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie. Przed ostatnią kwartą wygrywali różnicą 10 pkt (69:59).

W ostatniej części spotkania, pojawiła się na chwilę iskierka nadziei, kiedy po rzucie Rafała Partyki nasz zespół tracił do rywala 5 punktów (68:73), ale ostatnie słowo w tym meczu należało, niestety, do lidera. Księżak odniósł czternaste zwycięstwo w rozgrywkach.

W najbliższą niedzielę (23 stycznia) Stal podejmie Sokoła (mecz o godzinie 18).

Księżak Łowicz – Stal Stalowa Wola 85:70 (17:22, 19:19, 33:18, 16:11)

Księżak: Makuch 17 (1x3), Kobus 17 (1x3), Włuczyński 15 (2x3), Siemieńczuk, Wójcik oraz Cukierda 19, Świderski 9 (1x3), Machowski 6 i Aniszewski 2.

Stal: Partyka 18 (2x3), Zaguła 17 (1x3), Galewski 10, Konieczny 10 (1x3), Pawlus oraz Łabuda 8 (2x3), Pietras 5 (1x3), Wojtanowicz 2, Kułaga, Nowak.