IV Noworoczny turniej szachowy

Za nami IV Noworoczny turniej szachowy o puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy "Victoria".

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowała rekordowa ilość uczestników - 59 osób ze Stalowej Woli, Jastkowic, Zaklikowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny, Janowa Lubelskiego i Sędziszowa Małopolskiego. Wśród zawodników było wielu młodych miłośników gry szachowej - najliczniejszą grupę stanowili juniorzy do lat 12 - łącznie 29 dzieci oraz juniorzy w wieku powyżej 12 lat - łącznie 11 osób. Ilość startujących graczy wyraźnie wskazuje na to, iż dyscyplina gry w szachy cieszy się coraz większą popularnością na terenie Gminy Stalowa Wola.

Sponsorem turnieju był Urząd Miasta w Stalowej Woli. Dla zwycięzcy turnieju szachowego w kategorii "Seniorzy" przygotowano puchar i cenną nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za 2 miejsce organizatorzy wręczyli cenną nagrodę rzeczową oraz dyplom, zaś za miejsca: 3 - 6 wręczono cenne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Ufundowano również 3 nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla trzech najlepszych juniorów w kategorii wiekowej 1999-2003 i dla zwycięzcy również puchar oraz 3 nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla trzech najlepszych juniorów w kategorii wiekowej 2004 i młodsi i dla zwycięzcy także puchar. Dodatkowe nagrody otrzymali: najlepsza kobieta oraz najmłodszy uczestnik turnieju. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii "Seniorzy" został reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego "Victoria" w Stalowej Woli - Mateusz Sondej uzyskując 6,5 pkt., zaś 2 miejsce zajął Paweł Głuszak (uzyskał 6,0 punktów) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 miejsce zajął Maciej Sura ( 5,5 pkt.) ze Stalowej Woli.

Kolejne miejsca zajęli: 4 – Sebastian Socha (5,5 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 5 – Adam Soja (5,0) również z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli oraz 6 – Andrzej Trybowski (5,0) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 1999-2003 pierwsze 3 miejsca zajęli: 1. Krzysztof Socha zdobywając 5,5 pkt. z MZKS Unia Nowa Sarzyna, 2-gie miejsce zajęła Barbara Trybowska (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 miejsce zajął Kacper Kłok również (5,5 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2004 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Adrian Słoniec zdobywając 5,0 pkt. z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce zajęła Izabela Tokarz ( 4,0 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei 3 miejsce zajął Adrian Toniak (4,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Z kolei najmłodszą zawodniczką turnieju była Matilda Czulińska urodzona w czerwcu 2010 roku. Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybył Andrzej Gargaś - vice prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczył puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.