II turniej szachowy o Puchar PRM

Katolicki Klub Sportowy "Victoria" w Stalowej Woli zorganizował II turniej szachowy o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Turniej odbył się 20 lutego 2016 roku. Sponsorem był Urząd Miasta w Stalowej Woli, który ufundował nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Łącznie w turnieju wzięło udział 32 uczestników ze Stalowej Woli, Jastkowic, Pysznicy, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny i Tarnobrzega.

Rozgrywki szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończyły o 14:00. Zawodnicy rozgrywali pojedynki szachowe w grupach wiekowych: A - Seniorzy, B- juniorzy do lat 18.

Dla zwycięzcy turnieju szachowego w kategorii "Seniorzy" przygotowano puchar i nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za 2- 4 miejsce wręczono nagrodę rzeczową oraz dyplomy.

Ufundowano również 4 nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla czterech najlepszych juniorów w kategorii wiekowej 1999- 2003, a zwycięzca otrzymał dodatkowo puchar. W kategorii wiekowej 2004 i młodsi również ufundowano 4 nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla czterech najlepszych juniorów, a dla zwycięzcy dodatkowo puchar. Pozostali zawodnicy i zawodniczki dostali dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii "Seniorzy" została reprezentantka UKS Orlik Rudnik nad Sanem Anna Trybowska zdobywając komplet punktów (7,0 pkt.), zaś 2 miejsce zajął Mateusz Sondej (uzyskał 5,5 punktów) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, z kolei 3 miejsce zajął Robert Brak (4,0 pkt.) również z KKS Victoria, 4 miejsce zdobył Adam Soja (3,0 pkt.) również z Victorii.

W klasyfikacji wiekowej: 1999-2003 pierwsze 4 miejsca zajęli: 1. Barbara Trybowska zdobywając 6,0 pkt. z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce Krzysztof Socha (5,5 pkt.) z MZKS Unia Nowa Sarzyna, 3 Mikołaj Złotek (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4 miejsce Urszula Jakubowska (5,0 pkt.) z MZKS Unia Nowa Sarzyna.

W klasyfikacji wiekowej: 2004 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Adrian Słoniec zdobywając 4,0 pkt. z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce zajął Adrian Toniak (4,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 miejsce zajęła Izabela Tokarz również (4,0 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, zaś 4 miejsce zajął Piotr Szpila (3,5 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyli zaproszeni goście: Stanisław Sobieraj – Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Agata Krzek z Rady Miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Anioł – prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, którzy podziękowali serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyli puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.