Zwycięstwo Stali w Radomiu

W ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi grupa B koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali w Radomiu tamtejszą Rosą Sport.

Niestety, zwycięstwo to nie dało jednak naszej drużynie awansu do fazy play i czeka ją teraz walka o utrzymanie. Wyprzedził Stal Start Lublin, który wygrał jednym punktem z... Księżakiem Łowicz. Lider w czwartej kwarcie wygrywał 70:62, a mimo to przegrał 76:77. W Radomiu Stal zapewniła sobie zwycięstwo po przerwie. Przez dwie pierwsze kwarty dominowali gospodarze, którzy zaczęli mecz od prowadzenia 13:0. Pierwsze punkty dla Stali zdobył w 4. minucie, rzutem „za trzy”, Rafał Partyka.

Po zmianie stron najlepszy zawodnik Stali wziął sprawy w swoje ręce i bardzo szybo nasz zespół dogonił Rosę, a w 24. minucie, po akcji Tomasza Pawlusa, objął prowadzenie 51:40, które jeszcze trzykrotnie oddawał gospodarzom, ale pod koniec trzeciej kwarty, po akcji Galewskiego i „trójce” Koniecznego, Stal wygrywała 50:48 i tego prowadzenia nie oddała już do końca gry.

ROSA SPORT Radom - STAL Stalowa Wola 60:69 (23:11, 17:24, 8:15, 12:19)

ROSA SPORT: Zwęgliński 18, Pabianek 15 (1x3), Stanios 11 (1x3), Bejnar 2, Wydra 0 oraz Stopierzyński 8, Wątroba 4, Parszewski 2, Gos, Druszcz.

STAL: Partyka 26 (5x3), Zagula 16, Galewski 9, Konieczny 3 (1x3), Nowak 0 oraz Pawlus 4, Kułaga.

Na zdjęciu najskuteczniejsi koszykarze meczu: Rafał Partyka (z prawej) i Mateusz Zwęgliński