St. Lebioda przywiózł złoto z MP

Image
[mini]Fot. fb: Stanisław Lebioda [/mini]

Za nami Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się Żaganiu. Mistrzem Polski juniorów młodszych został Stanisław Lebioda z Victorii.

W ten weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W biegu przełajowym juniorów młodszych, na dystansie 5 km, najlepszy był Stanisław Lebioda z Victorii (z czasem 16:07). Tuż za nim uplasował się Bartosz Jarczok (Luks Zabrzeg- 16:11). Trzeci linię mety przekroczył Rafał Pogorzelski (LŁKS Prefbet Śniadowo- 16:23).

- Pierwsze złoto Mistrzostw Polski już mam. Podczas przełajowych Mistrzostw Polski zdobyłem swój pierwszy złoty medal rangi MP. Jestem z tego faktu bardzo zadowolony, trasa była ciężka i wymagająca. Dziękuję wszystkim za doping i dla trenerów za przygotowanie mnie. Gratulacje dla wszystkich medalistów- pisze na facebook'u Stanisław Lebioda.

W biegu na 2 km juniorek inna zawodniczka Victorii, Angelika Sarna, zajęła 6 miejsce. Na tym dystansie zwyciężyła Sylwia Indeka z Pszczyna (06:43 15). Druga była Weronika Lizakowska z Kościerzyna (06:44), trzecia- Michalina Kowalska (06:48). Angelika Sarna uzyskała czas 07:01.