Vega MOSiR dominuje mistrzostwa

Image

W Brzozowie w obiektach MOSiR odbyły się w niedzielę 12 czerwca Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce plażowej kadetek i juniorek.

Z powodzeniem wystąpiły w nich siatkarki Vega MOSiR Stalowa Wola. W turnieju kadetek para Vegi Aleksandra Bazan/ Katarzyna Dąbrowicz zdobyła Mistrzostwo Podkarpacia pokonując w finale parę... Vegi (Weronika Pokój/ Oliwia Tarnawska) 2:1. Trzecie miejsce w turnieju zajęła mielecka para (Agnieszka Konieczny/ Aleksandra Kryńska).

Najmłodsza stalowowolska para, Julia Giecko/ Anna Małkowicz, zajęła 9 miejsce na 12 par biorących udział w mistrzostwach, które stały na niezłym poziomie, szczególnie z parami z Mielca nasze zawodniczki musiały zostawić w piasku sporo potu zanim odniosły zwycięstwo.

Po rozgrywkach kadetek organizatorzy, którzy nie przewidzieli tak dużej frekwencji(11 par) zaplanowali turniej juniorek. Spowodowało to, że te zawodniczki, które wystąpiły w turnieju kadetek miały prawo być zmęczone już przed rozpoczęciem gier juniorek. Na szczęście okazało się, że dziewczyny, chociaż grały od 10 do 19, zostały przygotowane przez trenerów Jakuba Patkiewicza i Mirosława Srokę bardzo dobrze, także pod względem kondycyjnym. Rozgrywki juniorek stały na jeszcze wyższym poziomie niż kadetek o co szczególnie postarały się pary z Krosna i Przemyśla.

Ale główne role ponownie odegrały pary Vegi MOSiR. Ola Bazan, tym razem w parze z Natalią Szajowska, sięgnęła po kolejny tytuł Mistrzyni Podkarpacia pokonując w finale 2:0 nie kogo innego, tylko parę... Vegi (Weronika Pokój/ Oliwia Tarnawska). Trzecie miejsce w turnieju zajęła para z Krosna, czwarte para z Przemyśla, która w meczu decydującym o awansie do finałowej czwórki pokonała, po bardzo zaciętej grze, parę stalowowolską (Anna Czerwonka/ Aleksandra Urbaniak) 2:1.

Vega potwierdziła swoja dominację w siatkówce plażowej na Podkarpaciu, a Ola Bazan pokazała, że zainteresowanie się nią trenera kadry młodzieżowej w tej dyscyplinie nie jest przypadkowe.

Nasze mistrzynie i vice- mistrzynie uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Juniorki zagrają już za tydzień prawdopodobnie w Błażowej, a kadetki na początku lipca w świętokrzyskim. W półfinałach wystąpi 16 najlepszych par z województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego, z czego cztery najlepsze uzyskają awans do finału Mistrzostw Polski.