Pakuła ze złotem na MPJ w Suwałkach

[mini] Fot: Fb Oliwia Pakuła[/mini]

Oliwia Pakuła z KSS Victoria zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów w biegu na 800 metrów. W tym samym biegu, podczas MPJ w Suwałkach, sukces odniosła również jej koleżanka z drużyny.

Pierwsze miejsce zajęła zawodniczka Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Oliwia Pakuła, w sobotnim, finałowym biegu kobiet na 800 metrów. Odbyło się to podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów U20. Czas jaki uzyskała to 2:11.19. Druga na mecie była Oliwia Olszak z czasem 2:12.22. Trzecie miejsce, z wynikiem 2:12.48 wywalczyła Angelika Sarna, klubowa koleżanka Mistrzyni Polski Juniorów.

Oliwia Pakuła nie tylko obroniła tytuł Mistrzyni Polski, ale również uzyskała minimum na MŚJ w Bydgoszczy, które rozpoczną się 19 lipca.

- Dziękuję wszystkim za ogromny doping, mojemu najlepszemu trenerowi i rodzicom. Był to dla mnie okropnie stresujący i ciężki bieg, bo ostatnie 500m biegłam bez buta, to było okropne doświadczenie, ale przynajmniej się przetarłam i następnym razem będę wiązała je chyba potrójnie- pisze Oliwia Pakuła na facebook'u.