Na porażkę nie zasłużyli

Image

W drugim w sezonie 2016/17 meczu II ligi, Stal Stalowa Wola przegrała u siebie z Radomiakiem Radom 1:2. To druga porażka naszej drużyny w tych rozgrywkach.

Pierwsza połowa należała do gości. Stal w tej części gry skupiła się na grze obronnej, oddając inicjatywę gościom. Co atakowali, dość szybko przedostawali się pod pole karne Stali, ale do 18. minuty udawało się Stali utrzymać wynik bezbramkowy. Wtedy dopisało Radomiakowi szczęście. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Leandro, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z naszych obrońców, myląc bramkarza i przyjezdni wygrywali 1:0.

W drugiej połowie przeważała Stal. W 50. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Adrian Gębalski, który znalazł się w sytuacji praktycznie sam na sam z bramkarzem Radomiaka. Napastnik Stali zdecydował się na strzał, a chyba lepszym rozwiązaniem byłoby podanie do biegnącego z nim równolegle Dziubińskiego.

Sporo ożywienia wprowadził w grę naszego zespołu Kacper Piechniak, który w 60. minucie zastąpił Zawieruchę. Kilka minut po wejściu na boisko, popisał się mocnym uderzeniem zza pola karnego, ale bardzo dobrze interweniował Szady.

W 80. minucie Radomiak wyprowadził szybką kontrę lewym skrzydłem. Cupriak minął przed polem karnym Konckiego, wyłożył piłkę Filipowiczowi, a ten nie miał kłopotów z umieszczeniem jej w pustej praktycznie bramce.

W 90. minucie Stal zdobyła honorowego gola. Rzut karny wykorzystał Gębalski. Drugi... bo pierwszy obronił Szady, ale zdaniem arbitra przed strzałem „wyskoczył” ze swoje bramki i sędzia ukarał go za to żółtą kartka i nakazał powtórkę „jedenastki”. Za drugim razem górą był Gębalski.

Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 1:2 (0:1)

0-1 Leandro (18), 0-2 Filipowicz (80), 1-2 Gębalski (90 - rzut karny)

STAL Stalowa Wola: Koncki - Wójcik, Kolbusz, Żołądź, Korczyński - Mistrzyk (81 Adamski), Dobkowski, Stelmach (46 Argasiński), Zawierucha (59 Piechniak) - Dziubiński, Gębalski.

RADOMIAK Radom: Szady - Kucharski, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski - Bemba, Kościelny - Filipowicz (82 Spychała), Brągiel, Stanisławski (75 Cupriak) - Leandro (73 Agu)

Sędziował: Jacek Lis z Katowic.

Żółte kartki: Zawierucha, Dziubiński, Piechniak - Sulkowski, Brągiel, Szady.