Stal Stalowa Wola w 1 lidze!!! Na dzień dziecka cieszymy się jak dzieci!

Jeszcze do niedawna nikt by się tego nie spodziewał, ale nasi parli do przodu jak burza i wybili się dziś na szczyty. Panie i Panowie, tak, to się właśnie stało. Stal Stalowa Wola jest w 1 lidze!

- Taaaak! Stal Stalowa Wola awansuje do 1 ligi! Brawo Drużyna, brawo Trener, brawo Prezes, brawo Kibice! Wielkie gratulacje! 1 liga! Spełnia się marzenie i nasz cel! Stal Stalowa Wola 1 liga!- napisał zaraz po zwycięskim meczu Stalówki prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

A dziś nic nie było oczywiste, bo przecież sport to nie tylko masa zdolności, treningów, pot, kontuzje i łzy, to także szczęście, a tego nam nie zabrakło.

To historyczny mecz. Stal Stalowa Wola pokonała na wyjeździe KKS Kalisz 2:1 w finale baraży i awansowała do Fortuna 1 ligi. Przypomnijmy, że sezon wstecz graliśmy w 3 lidze. A w sobotę 1 czerwca 2024 roku cieszyliśmy się już jak dzieci. Nasi rywale rozpoczęli spotkanie radośnie, bo już w 3 minucie strzelili nam bramkę. Po akcji Jakuba Staszaka lewą stroną skutecznie otworzył wynik Hubert Sobol. I się zaczęło… To tylko nakręciło zielono- czarnych. Strzałów, głównie z dystansu, było mnóstwo, Stalowcy z ogromną determinacją podjęli walkę. Stal dziś dłużej utrzymywała się przy piłce. Niestety, nie zmieniło to wyniku meczu aż do końca I połowy. Na dodatek, tuż przed końcem pierwszych 45 minut Hubert Sobol został faulowany w polu karnym. Sędzia Bartosz Frankowski podyktował "jedenastkę". Mogło się to skończyć dla nas fatalnie, ale Sobol, który został wytypowany do karnego, spudłował i to tak koncertowo, że nawet nie trafił w bramkę. Do szatni schodziliśmy zmęczeni, ale pełni nadziei.

II połowa to zwrot o 180 stopni. Strzał Damiana Urbana obronił ręką na linii bramkowej Wiktor Smoliński za co dostał czerwoną kartkę, a Stal wymarzony rzut karny dla siebie. I nie marnowaliśmy okazji. Wprost przeciwnie. Górski pokazał klasę i huknął jak trzeba. Podbudowany sukcesem dołożył kolejnego gola chwilę później.

To były minuty, które wstrząsnęły KKS-em Kalisz i zmieniły wszystko. Grający w osłabieniu gospodarze polegli na całej linii. Na dodatek w 85. minucie z boiska usunięty został Oskar Kalenik za brutalny faul. Kaliszanie najwyraźniej nie wytrzymali ciśnienia. W doliczonym czasie walczyli w ósemkę, bo jeszcze 2 żółte kartki ujrzał Mateusz Gawlik.

Nasz tryumf, nasze zwycięstwo. Brawo zielono- czarni! Stal 1 czerwca dołączyła do Pogoni Siedlce i Kotwicy Kołobrzeg, które wcześniej zapewniły sobie bezpośredni awans do I ligi.

KKS 1925 Kalisz – 1:2 (1:0) - Stal Stalowa Wola

Bramki: 1:0 Hubert Sobol 3' 1:1 Jakub Górski (k.) 51' 1:2 Jakub Górski 52'.

KKS 1925 Kalisz: Skład wyjściowy: Maciej Krakowiak, Mateusz Gawlik, Adrian Cierpka, Hubert Sobol, Nestor Gordillo, Michał Bednarski, Maciej Białczyk, Mateusz Wysokiński, Bartosz Kieliba, Wiktor Smoliński. Zawodnicy rezerwowi: Marcin Furtak, Oskar Kalenik, Wiktor Staszak, Bartłomiej Putno, Filip Szewczyk, Wojciech Maroszek, Adam Dębiński, Kamil Koczy, Mateusz Żebrowski.

Stal Stalowa Wola: Skład wyjściowy: Mikołaj Smyłek, Łukasz Furtak, Łukasz Soszyński, Sebastian Strózik, Olivier Sukiennicki, Damian Urban, Patryk Zaucha, Jakub Górski, Damian Oko, Kacper Chełmecki, Jakub Kowalski. Zawodnicy rezerwowi: Wojciech Muzyk, Maciej Wojtak, Adam Imiela, Lucjan Klisiewicz, Bartosz Pioterczak, Michał Mydlarz, Jakub Banach, Arkadiusz Ziarko, Piotr Rogala.

Żółte kartki: Sobol, Gawlik (KKS) oraz Sukiennicki, Oko, Chełmecki (Stal).

Czerwone kartki: Smoliński 49' (KKS), Kalenik 85' (KKS), Gawlik 90+1 (KKS).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).