NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Ciemnogród, Katoland
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2009r. 11:21  
Cytuj
rangarok - a moim zdaniem problem tego wyznania lezy wlasnie w ludziach, tzn. w obludzie ksiedza i bezkrytycznym przyjmowaniu ich wypaczonych interpretetacji pisma sw. ingerencja w zycie seksualne owieczek, ingerencja w polityke, w sluzbe zdrowia, w szkolnictwo, zagladaniem do sypialni malzonkow, potepianiem seksu przedmalzeniskiego, receptami na wychowanie dzieci itd. - stad bierze sie najwiecej wypaczen w glowach 'wiernych' a niejednokrotnie pismo swiete mowi rzeczy zgola odmienne niz ksiadz na ambonie....
gdyby ludzie byli nieco bardziej autonomiczni w swoim mysleniu....

kiedys czytalem w czyims liscie(byla to kobieta, znajaca ksiedza i czasami wychodzaca z nim na potancowki - bez podtekstow) i wlasnie ona zapytala ksiedza czy wierzy on we wszystko to co mowia ludziom, wiecie co odpowiedzial?
- 'chodzi o to moja droga, zeby ten caly motłoch za morde trzymać' - taka byla jego odp.

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2009r. 11:21  
Cytuj

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2009r. 18:21  
Cytuj
Najlepszym podsumowaniem tematu będzie utwór tego wspaniałego człowiek - ateisty umiech



Pozdrawiam myślących ok niezależnie od wyznania ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2009r. 22:53  
Cytuj
CYTAT
rangarok - a moim zdaniem problem tego wyznania lezy wlasnie w ludziach, tzn. w obludzie ksiedza i bezkrytycznym przyjmowaniu ich wypaczonych interpretetacji pisma sw. ingerencja w zycie seksualne owieczek, ingerencja w polityke, w sluzbe zdrowia, w szkolnictwo, zagladaniem do sypialni malzonkow, potepianiem seksu przedmalzeniskiego, receptami na wychowanie dzieci itd. - stad bierze sie najwiecej wypaczen w glowach \'wiernych\' a niejednokrotnie pismo swiete mowi rzeczy zgola odmienne niz ksiadz na ambonie....
gdyby ludzie byli nieco bardziej autonomiczni w swoim mysleniu....

kiedys czytalem w czyims liscie(byla to kobieta, znajaca ksiedza i czasami wychodzaca z nim na potancowki - bez podtekstow) i wlasnie ona zapytala ksiedza czy wierzy on we wszystko to co mowia ludziom, wiecie co odpowiedzial?
- \'chodzi o to moja droga, zeby ten caly motłoch za morde trzymać\' - taka byla jego odp.


Otoz to sammael. Religia zinstytucjonalizowana to wladza i szol biznes od wieki wiekow enter umiech
Co do ksiundza na ambonie, to sory, ale wiekszosc z nich nie ma wiecej oleju w glowie niz pastuch koz na zakarpaciu (nie obrazajac pastucha). Jesli mi ktos powie, ze na powaznie mam traktowac kogos kto wybral swoja droge zyciowa w formie blizej nieokreslonego powolania (osobiscie stawiam na zbijanie szmalu w 95 % umiech to jak ja mam sie przejmowac jego gadaniem????
Kto chce, niech wierzy, ale przynajmniej szczerze, a nie po to, zeby sasiady lepsze ode mnie nei byly umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2009r. 22:57  
Cytuj
CYTAT
Najlepszym podsumowaniem tematu będzie utwór tego wspaniałego człowiek - ateisty umiech

Pozdrawiam myślących ok niezależnie od wyznania ;)



To wiele wyjasnia. Dlatego tego barda panny 'S' nie uswiadczysz w publicznej. Nie wierzyl.

Pozdro od wierzacego agnostyka smiech2smiech2smiech2smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »