NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Hałasujące motocykle,
~~jw23
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 10:26  
Cytuj
Mieszkam przy Al JPII poziom hałasu generowanego przez ruch normalny ruch uliczny jest dość uciążliwy ale jeszcze do zaakceptowania czego nie można powiedzieć o hałasie wytwarzanym przez motocykle z "niesprawnym" (wolnym wydechem) układem wydechowym. Przejazd takiej maszyny jest słyszalny nawet z dużej odległości. Ciekawą sprawą jest to że nie słyszą tego przedstawiciele Policji naszego miasta. Czyżby badania techniczne motocykli nie obejmowały? Czas już najwyższy zająć się tym problemem a nie tylko wypisywać mandaty za przekroczenie obowiązującej 50-tki na prostej w kierunku niskaco

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 10:26  
Cytuj

 
 
 
 
~~tak tak
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 10:35  
Cytuj
Nienawidzę motocyklistów za te ich przejazdy w leniwe, spokojne sobotnio - niedzielne popołudnia. Fajne macie maszyny ale dlaczego szyby muszą drzeć w oknach i dzieci muszą się budzić. Więcej szacunku dla mieszkańców proszę.

 
 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 26 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 10:50  
Cytuj
Dowody im pozabierać!!!!!!!nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Toja
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 10:59  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam przy Al JPII poziom hałasu generowanego przez ruch normalny ruch uliczny jest dość uciążliwy ale jeszcze do zaakceptowania czego nie można powiedzieć o hałasie wytwarzanym przez motocykle z \"niesprawnym\" (wolnym wydechem) układem wydechowym. Przejazd takiej maszyny jest słyszalny nawet z dużej odległości. Ciekawą sprawą jest to że nie słyszą tego przedstawiciele Policji naszego miasta. Czyżby badania techniczne motocykli nie obejmowały? Czas już najwyższy zająć się tym problemem a nie tylko wypisywać mandaty za przekroczenie obowiązującej 50-tki na prostej w kierunku niskaco


Ten układ czasami jest bardzo sprawny i kosztuje duze pieniądze.A czy "tiuningowe" samochody mają ulge w tym temacie.Przyznam racje że w każdej grupie są normalni i mniej normalni, ale błędem jest ocenianie całości na przykładzie jednego.

 
 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd: Wyspa z duszą.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 11:08  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam przy Al JPII poziom hałasu generowanego przez ruch normalny ruch uliczny jest dość uciążliwy ale jeszcze do zaakceptowania czego nie można powiedzieć o hałasie wytwarzanym przez motocykle z \"niesprawnym\" (wolnym wydechem) układem wydechowym. Przejazd takiej maszyny jest słyszalny nawet z dużej odległości. Ciekawą sprawą jest to że nie słyszą tego przedstawiciele Policji naszego miasta. Czyżby badania techniczne motocykli nie obejmowały? Czas już najwyższy zająć się tym problemem a nie tylko wypisywać mandaty za przekroczenie obowiązującej 50-tki na prostej w kierunku niskaco


To od tego hałasu ci sie chyba w mózgownicy popi - treść zdecydowanie nie do publikacji by pisac takie głupotyzaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~jackow123
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 11:14  
Cytuj
wspaniałym rozwiazaniem jest wyprowadzenie sie z centrum miasta

 
 
 
 
~~jw 23
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 12:40  
Cytuj
To od tego hałasu ci sie chyba w mózgownicy popi - treść zdecydowanie nie do publikacji by pisac takie głupotyzaklopotany[/cytat]


No cóż styl twojej wypowiedzi świadczy o tobie.....
Mam dzieci i taki przejeżdżający motocykl późno wieczorem albo w nocy jest dla mnie i myślę nie tylko dla mnie sporym problemem

 
 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 12:45  
Cytuj
A czytaliscie jaka jest nroma hałasu dla motocykli ?
Bo jest to spor owiecej niż dla aut mam kolege któremu policja chciała zabrać dowód za wydech a wyszło że ma 1,5 db ponizej normy a mówili ze za glosno itp

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~jw23
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 13:02  
Cytuj
Czy można gdzieś wypożyczyć miernik hałasu. Jestem ciekaw ile decybeli może być przy przejeździe motocykli.
Ps. pozdrawiam wszystkich normalnych kierowców motocykli

 
 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 14:21  
Cytuj
Z tego co wiem to w automobilklubie mają i w pksie.
pamietaj tylko że mierzy się głośność przy wydechu przy określonych obrotach.

Na postoju 93/96dB.
Pomiary hałasu pojazdu na postoju wykonuje się na terenie otwartym, wolnym od innych dźwięków. (Policja najczęściej sprawdza na poboczu drogi, przykładając urządzenie na odl. 10 cm od rury wydechowej.
Pomiar nie jest wykonywany przy odcince tylko przy wcisnietym lekko gazie lub 3 tys obr/min gdy auto ma obrotomierz.
A motocykle do 3 tys sa zwykel bardzo ciche

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 5 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 15:41  
Cytuj
Wieśniacy z Anglii posprowadzali i takie są skutki, byli motocykliści zachowywali odrobinę kultury, a teraz ta wieś psuje reputację motocyklistom. A zwróć im uwagę to do bicia skaczą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd: Wyspa z duszą.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 17:26  
Cytuj
CYTAT
No cóż styl twojej wypowiedzi świadczy o tobie.....
Mam dzieci i taki przejeżdżający motocykl późno wieczorem albo w nocy jest dla mnie i myślę nie tylko dla mnie sporym problemem


No cóż,co prawda wyraziłam swoją opinie na tematneutralnywidze ze odebrałas moją wypowiedz jako atak osobisty,a wcale nie mialam takiego celuneutralny
Dla mnie bardziej uciazliwi sa osobnicy wracający z nocnych imprez mający w zwyczaju drzeć mordę na cały regulator - jak koty w marcuneutralny

Pozwole sobie zacytowac swoją wypowiedz z dn 5 Maj 2009r. 13:18

CYTAT
Te rozdarte mordy to chyba “etatowi wyjce” i to pewnie zmutowana odmiana.strzalkaNa komendę nie opłaca sie dzwonic,bo nasi stróże prawa maja wazniejsze sprawy na głowie niz ganianie tzw*Wyjców*ok


O stylu dyskusji nie będę się wypowiadał,nie chce draznic współforumowiczówokneutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~roko
ff
Wysłany: 13 Lip 2009r. 18:27  
Cytuj
Witam . Czy ktoś wie gdzie jest w Stalowej ulica Mireckiego?

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »