NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
PO - smiech na sali,
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2009r. 16:00  
Cytuj
CYTAT
VAT zostaje u nas?? Znaczy czwarta jego czesc, bo reszte dajemy do Unii umiechumiechumiech Wiedziales o tym, czy ot tak sobie napisales? smiech2
RWPG wygladalo jak wygladalo, ale bylo faktem. A Plan Marshalla jak wiemy u nas nie zostal zaakceptowany przez wasatego pana z Kremla.
Haha, faktycznie, nie mozna bylo krytykowac wladz za PRL. Milicja zaraz bila haha. Co Ty gadasz?? Smialismy sie z ruskich, WRON itepe. ile wlazlo i jakos nikt mi nie odbil nerek umiechumiech Raz kumpla tylko wzieli na kolegium, ale tez go nie pobili.
Powiadasz lepiej platna prace mieli towarzysze? Musze Cie rozczarowac. Kierownicy aparatu partyjnego mieli stawke 1.5 raza wieksza niz zwykla sprzataczka czy sekretarka (a nie jak teraz moj drogi umiech
Jezeli czytales moje posty z uwaga to juz powinienes wiedziec, ze ja bylem za granica i mnie moja firma przeniosla z powrotem do ojczyzny cobym im nadzorowal trzodke umiech
Naprawde nie musze nigdzie juz jezdzic, bo mam wyrobiona marke.
O moje dzieci sie nie martw, poradza sobie a ja im na pewno pomoge.
A na to panstwo mam pelne prawo narzekac. Jestem jego obywatelem i place na jego utrzymanie. Nie widze wiec powodu dla ktorego mam milczec jak widze debilizmy wladzy.
Co do Twojego pomyslu z KRLD nawet sie nie odnosze, bo szkoda slow.


Tyle że później wyciągamy od uni więcej niż wpłaciliśmy. Chyba że jełopy popierane przez większość społeczeństa niewypełnią swoich obowiązków i środki z uni poprzepadają.
Smutne trochę że ten góral o którym piszesz decydował co u nas ma być a co nie, no ale wiadomo... teraz się już nic nie zmieni.

No nie mów mi że tak im się źle żyło? Premie nagrody wycieczki przydziały 500% szybsze na wszystko niż "zwykłym" obywatelom.

A co do pracy to tylko mówie że możesz się całkowicie przecież odciąć od tego kraju. Bo nie rozumiem narzekania na coś a nie robienia nic w kierunku żeby to zmienić :/

A prawo do narzekania oczywiście masz na to państwo masz! Na tamto jak już pisałem nie zabardzo i to jest w tym wszystkim najpiekniejsze. Ja też widze debilizmy władzy ale co innego narzekać na władze a co innego narzekać na kraj. Bo tak jak już pisałem łatwo narzekać na włądze ale na wybory nie pojde bo mi sie nie chce.
Oczywiście że się śmiali z np z realiów PRL-u. Słynne kabarety czy seriale lub filmy. Ale co innego Alternatywy 4 a co innego otwarta oficjalna krytyka za która nie jeden tak jak już pisałem stracił zęby, paznokcie, życie swoje lub osoby bliskiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2009r. 16:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2009r. 11:34  
Cytuj
to ile tych ludzi ta przebrzydla komuna zabila? Cos mi mowi, ze mniej niz Pinochet czy Francuzi w Algierii, a to przeciez cacy prawica byla...
Oczywiscie, ze narzekam na wladze, ale od Polski odcinac sie nie chce, bo to moja ojczyzna. Jest mi tylko przykro, ze nie jest ona domem wszystkich Polakow, tylko ciagle pielegnuje sie durny podzial na my i oni. A nie mysli sie kategoria, ze wszyscy jestesmy u siebie koniec koncow.
A teraz to niby inaczej z tymi premiami i zalatwieniami?? Jak oblsuguja np. w banku Ciebie a jak posla czy ksiedza, co? Nie widzisz podobienstwa do tego o czym sam piszesz?

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2009r. 19:02  
Cytuj
CYTAT
to ile tych ludzi ta przebrzydla komuna zabila? Cos mi mowi, ze mniej niz Pinochet czy Francuzi w Algierii, a to przeciez cacy prawica byla...
Oczywiscie, ze narzekam na wladze, ale od Polski odcinac sie nie chce, bo to moja ojczyzna. Jest mi tylko przykro, ze nie jest ona domem wszystkich Polakow, tylko ciagle pielegnuje sie durny podzial na my i oni. A nie mysli sie kategoria, ze wszyscy jestesmy u siebie koniec koncow.
A teraz to niby inaczej z tymi premiami i zalatwieniami?? Jak oblsuguja np. w banku Ciebie a jak posla czy ksiedza, co? Nie widzisz podobienstwa do tego o czym sam piszesz?


Na świecie głosi się że 100milionów ;) a miał na to mało czasu. A w Polsce to tak na szybko ponad 100tyś.

No to odróżnij w swoich postach władzę od narodu, kraju. Mnie też smucą rzeczy które tutaj widzę, czasami ciśnienie tak się podnosi że hoho. A jedną z rzeczy które mogą to zmienić to to żebyś Ty czy ja poszedł na wybory. Bo wszyscy narzekają a nikt nie głosuje. A i głosować trzeba z głową bo można zrobić większą krzywdę sobie i innym oddając głos bo np tak jest teraz trendi i modnie. Głosujta se na kogo chceta takie wasze prawo ale miejcie w świadomości że to nie jest głosowanie ala Big Brother czy Taniec z gwiazdamy tylko tutaj decyduje się o losie swoim swojej rodziny sasiadów itd.

A z bankami to jest tak że dopóki nie powiesz o jaką kwotę chodzi to traktowac Cię będą róznie. Wiem po sobie... Przecież takie pewni emają zaleceni od góry. Inaczej traktować będą klienta który chce wziąść pożyczkę 100zł a inaczej 50tyś. A przeważnie posłowie i księża będą wołać tą większą pożyczkę niż przykładowo młoda osoba ;) Ty zapewne tez traktowal byś inaczej człowieka który chce kupić od Ciebie towar za 1mln niż kogoś kto chce kupić tylko detalicznie dwa produkty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2009r. 20:43  
Cytuj
co do podejscia do klienta to jestes w bledzie. Zarabiam i na tym za 100 zl i na tym za kilkaset tysiecy. Po to mam oplaty i stosowny procent umiech

Co do glosowania to chybiles, zawsze chodze na wybory zebym potem mogl narzekac albo na tych co wygraja albo na opozycje.

100 tys. ofiar, niezle. Powiedz jeszcze w jakim czasie, bo chyba cos caly czas myslisz o stalinizmie (czasy walki z kontrrewolucja). Nie widze jak mozna ten ciemny okres rozciagac na caly czas przed 89. Ja jakos przezylem. Moja rodzina tez, choc nikt do partii jakos nie nalezal. Do Solidarnosci zreszta tez nie umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2009r. 20:59  
Cytuj
jeszcze ad vocem odrozniania wladzy od narodu. Mowi sie jaki narod, taka wladza umiech Nie nastraja to optymistycznie umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2009r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
co do podejscia do klienta to jestes w bledzie. Zarabiam i na tym za 100 zl i na tym za kilkaset tysiecy. Po to mam oplaty i stosowny procent umiech

Napisałem na swoim przykłądzie kiedy to po podaniu kwoty zostałem znaczniej lepiej traktowany niż przedtem. I dla mnie wydawało mi się logiczne lepsze traktowanie klientów że tak powiem hurtowych niż detalicznych.

CYTAT
Co do glosowania to chybiles, zawsze chodze na wybory zebym potem mogl narzekac albo na tych co wygraja albo na opozycje.

Akurat nie celowałem DOKŁADNIE w Ciebie przeczytaj to zdanie jeszcze raz ;)

CYTAT
100 tys. ofiar, niezle. Powiedz jeszcze w jakim czasie, bo chyba cos caly czas myslisz o stalinizmie (czasy walki z kontrrewolucja). Nie widze jak mozna ten ciemny okres rozciagac na caly czas przed 89. Ja jakos przezylem. Moja rodzina tez, choc nikt do partii jakos nie nalezal. Do Solidarnosci zreszta tez nie umiech


Oczywiście od 17.09.1939. Dało by się podpiąć jeszcze 1919-1920 no ale pewnie byś pisał że przesadzam...
A to że po stalinie nie mordowano sobie na raz po 30tysięcy Polaków to nie znaczy że ich wogóle nie mordowano. Co to za argument że nie mordowano JUŻ tak jak za stalina czyli nie było tak źle? Twoja rodzina przeżyła ale nie wszystkie miały takie szczęście. Ważne że ze mną wszystko oki co mnie tam reszta?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2009r. 23:46  
Cytuj
huhuhu, rozbawiles mnie przednio umiech Z tym mordowaniem umiech Ale jak Niemcy przepuscili przez komin kilka milionow naszych to spoko bylo? Nie tylko moja miala szczescie, ale jakos nikomu z moich znajomych (a mam ich sporo) tez nikogo nie zamordowano umiech Wiec ja nie wiem dokad zmierzasz. Myslisz, ze MO organizowalo lapanki i rozstrzeliwalo sobie po 10 osob na dobe? Kto Ci takich rzeczy nakladl do glowy????
Co do 1919-1920 to bym sie nie rozpedzal. Sami tez mamy pare grzeszkow na sumieniu. Widze, ze zamiast traktowac historie instrumentalnie, jako dziedzine nauki, traktujesz ja jako wyznacznik terazniejszosci. A wiec chcesz isc do przodu caly czas patrzac do tylu. Dlugo tak sie nie da umiech
Powtorze sie - w PRL byly zbrodnie dokonywane przez funkcjonariuszy panstwa. Ale to sie dzialo zawsze i dziac bedzie. Gdzie kasa i wojna o wplywy tam sentymentow niet jak mawial Gruzin okryty raczej watpliwa slawa.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2009r. 13:24  
Cytuj
CYTAT
huhuhu, rozbawiles mnie przednio umiech Z tym mordowaniem umiech Ale jak Niemcy przepuscili przez komin kilka milionow naszych to spoko bylo?

No to gratuluje skoro bawi Cię mordowanie.
O niemcach przeciez nei rozmawiamy to czego miałbym o nich pisać?
CYTAT
Nie tylko moja miala szczescie, ale jakos nikomu z moich znajomych (a mam ich sporo) tez nikogo nie zamordowano umiech Wiec ja nie wiem dokad zmierzasz. Myslisz, ze MO organizowalo lapanki i rozstrzeliwalo sobie po 10 osob na dobe? Kto Ci takich rzeczy nakladl do glowy????

Tak jak pisałem... skala pewnie była mniejsza no ale chyba nie zaprzeczysz że mordowano? A to spadł ze schodów a to popełnił samobójstwo a to zaginą itd itd. Już nawet nie mówiąc o morderstwach to ilu straciło zdrowie?

CYTAT
Widze, ze zamiast traktowac historie instrumentalnie, jako dziedzine nauki, traktujesz ja jako wyznacznik terazniejszosci. A wiec chcesz isc do przodu caly czas patrzac do tylu. Dlugo tak sie nie da umiech

Nie moja wina że nie rozliczyliśmy się z tamtym systemem tak jak Czesi i teraz w sądach może mnie sądzić sędzia który wydawał niesprawiedliwe wyroki. W instytucjach publicznych, są te same osoby które wydawały przyzwolenia i przymykały oko na bicie katowanie i mordowanie. Na komisarza UE wybiera się osobę której ojciec i dziedek przymykali Polaków (nie tak daleko bo w Nisku) do więzień za wygłaszanie swoich poglądów. I CO JA MAM SIĘ PÓŹNIEJ SPODZIEWAĆ JUŻ W TERAŹNIEJSZOŚCI PO TAKICH LUDZIACH? Że jeden dzień 4 czerwca ich zmienił? Ludzie uciekali od komuny po 89 a za chwilkę prezydent- A.Kwaśniewski. No normalnie chichot historii.

CYTAT
Powtorze sie - w PRL byly zbrodnie dokonywane przez funkcjonariuszy panstwa. Ale to sie dzialo zawsze i dziac bedzie. Gdzie kasa i wojna o wplywy tam sentymentow niet jak mawial Gruzin okryty raczej watpliwa slawa.


Tyle że zbrodnie były w majestacie prawa w czasie PRL.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2009r. 19:53  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
No to gratuluje skoro bawi Cię mordowanie.
O niemcach przeciez nei rozmawiamy to czego miałbym o nich pisać?

Bawi mnie w Twoim ujeciu. Wszyscy zabici przez komunistow to dzielni i waleczni bohaterowie. Nie ma wsrod nich ani jednego przedstawiciela UPA ani zadnego bandyty (bo tacy tez byli) z sil podziemia, ktore pozostaly w lesie. Wszyscy wymordowani to anioleczki. Tylko sie na nich ta komuna uwziela... (tak jakby partyzantka zwiazana z Londynem nie strzelala do ludzi z GL czy Batalionow Chlopskich...umiech Bynajmniej nie rozgrzeszam tu tej drugiej strony, wina zawsze lezy po srodku. Ale ten podzial trwa do dzis i jest przez niektorych sztucznie pielegnowany w imie partykularnych i doraznych interesow politycznych.
A Niemcow wsadzilem dlatego, ze coraz czesciej slyszymy, ze oni tacy cacy i cywilizowani byli, ze Niemca sie tak nie bali jak Ruskiego umiech Ciekawe, kto lepszy w zabijaniu naszych rodakow...


[cytat]Tak jak pisałem... skala pewnie była mniejsza no ale chyba nie zaprzeczysz że mordowano? A to spadł ze schodów a to popełnił samobójstwo a to zaginą itd itd. Już nawet nie mówiąc o morderstwach to ilu straciło zdrowie?


Powtarzam: zabojstwa sa wszedzie tam gdzie walka o wladze, w imie religii czy rasy - inaczej na styku intersow. Algieria, Chile, Hiszpania, Portugalia, Irlandia Polnocna, Los Angeles poczatkiem lat 90tych - to wszystko dzialo sie w demokracjach i tez mordowano 'w majestacie prawa'.

CYTAT
Nie moja wina że nie rozliczyliśmy się z tamtym systemem tak jak Czesi i teraz w sądach może mnie sądzić sędzia który wydawał niesprawiedliwe wyroki. W instytucjach publicznych, są te same osoby które wydawały przyzwolenia i przymykały oko na bicie katowanie i mordowanie. Na komisarza UE wybiera się osobę której ojciec i dziedek przymykali Polaków (nie tak daleko bo w Nisku) do więzień za wygłaszanie swoich poglądów. I CO JA MAM SIĘ PÓŹNIEJ SPODZIEWAĆ JUŻ W TERAŹNIEJSZOŚCI PO TAKICH LUDZIACH? Że jeden dzień 4 czerwca ich zmienił? Ludzie uciekali od komuny po 89 a za chwilkę prezydent- A.Kwaśniewski. No normalnie chichot historii.


Doprawdy tak uciekali?? Dam Ci przyklad Stalowej Woli. Tacy to byli zatwardziali komunisci w Stalowej Woli, ze jak tworzono SdRP zaraz po jej powstaniu (zamierzchle dziejeumiech to z 4.5 tys. towarzyszy zrzeszonych w PZPR z naszego miasta do nowej formacji przystapilo az... 40 (czterdziestu). Wiec nie uciekali, bo nie mieli od czego, bo nigdy jej w Polsce nie bylo (to skrot myslowy raczej...). Z taka 'sila' ludzka raczej wiele nie zdzialasz, co? Nie dziwie sie, ze MFR sztandar wyprowadzil smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2 (swoja droga ciekawe czy aby takiej samy masci interesownych mend nie masz w POPiSie smiech2smiech2smiech2
Widzisz, Twoja gierka z historia jest nie do obrony. A co chocby z dziadkami w Wechrmachcie itp., itd.? Moze mi powiesz dlaczego Pilsudski jakos nie robil 'lustracji'?? umiech
A niesprawiedliwe wyroki z jakiego punktu widzenia? Jezeli byly w ramach prawa to sedzia ma je stosowac (jak ksiadz biblie). Gdyby bylo inaczej to kazdy sedzia by sobie sadzil jak chce (nie twierdze, ze to prawo bylo uczciwe, ale widzisz moj drogi, wiekszosc przepisow, ot chocby z KK jest nadal w tonie tych z PRL umiech Dura lex, sed lex jak to sie mawia).
Wygrana A. Kwasniewskiego to zaden chichot historii, ale wynik kompromitacji towarzyszy od Walesy. Rozwiazanie parlamentu, kryzys gospodarczy, rodzaca sie oligarchia i osmieszanie RP gdzie sie dalo przez prawice - dlatego wybrano kandydata lewicy, ktory byl gwarantem spokoju. (Choc kampania byla burzliwa, z jajkami i petardami przed domem kultury smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

CYTAT

Tyle że zbrodnie były w majestacie prawa w czasie PRL.


Dura lex, sed lex. Teraz zreszta tez sa. Ot chocby radosna tworczosc sadu kapturowego o nazwie IPN. Mimo, ze wiekszosc spraw im upada to jednak gownem raz rzucisz to sie przyklei.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 22:44  
Cytuj
CYTAT
Powtarzam: zabojstwa sa wszedzie tam gdzie walka o wladze, w imie religii czy rasy - inaczej na styku intersow. Algieria, Chile, Hiszpania, Portugalia, Irlandia Polnocna, Los Angeles poczatkiem lat 90tych - to wszystko dzialo sie w demokracjach i tez mordowano 'w majestacie prawa'.


Ale rozmawiamy o tym co działo się w Polsce. Inaczej wyglądają pobicia aż do śmierci opozycjonisty i napisanie raportu o tym jak to potkną się na schodach a inaczej porwanie biznesmena albo porachunki mafii.


CYTAT
Doprawdy tak uciekali?? Dam Ci przyklad Stalowej Woli. Tacy to byli zatwardziali komunisci w Stalowej Woli, ze jak tworzono SdRP zaraz po jej powstaniu (zamierzchle dzieje to z 4.5 tys. towarzyszy zrzeszonych w PZPR z naszego miasta do nowej formacji przystapilo az... 40 (czterdziestu). Wiec nie uciekali, bo nie mieli od czego, bo nigdy jej w Polsce nie bylo (to skrot myslowy raczej...). Z taka 'sila' ludzka raczej wiele nie zdzialasz, co? Nie dziwie sie, ze MFR sztandar wyprowadzil


No to właśnie uciekli skoro nikt z powrotem się nie zapisał prawda?

CYTAT
(swoja droga ciekawe czy aby takiej samy masci interesownych mend nie masz w POPiSie


Oczywiście że mamy, tak samo mamy w SLD PSL i innych partiach tak samo mamy w TESCO tak samo mamy w Kościele, tak samo mamy w kioskach "Ruchu" - przecież tacy ludzie wszędzie się znajdą obiektywnie rzecz biorąc, niektórzy tak nauczeni lub poprostu można tłumaczyć to ich naturą, morlanością.

Tyle że polityków wybieramy my umiech i teoretycznie powinniśmy wiedzieć na kogo oddajemy głos a nie zawsze tak jest.

CYTAT
A niesprawiedliwe wyroki z jakiego punktu widzenia? Jezeli byly w ramach prawa to sedzia ma je stosowac (jak ksiadz biblie). Gdyby bylo inaczej to kazdy sedzia by sobie sadzil jak chce (nie twierdze, ze to prawo bylo uczciwe, ale widzisz moj drogi, wiekszosc przepisow, ot chocby z KK jest nadal w tonie tych z PRL Dura lex, sed lex jak to sie mawia).

NIe słyszałeś o sfingowanych procesach? Myślisz że śąd PRL to był uczciwy i niezawisły. Dziwne że to co kiedyś nie było przestępstwem nagle po 89 stało się nim (strzelanie do stoczniowców). A jak twierdzisz przepisy się zbytnio nie zmieniły.
Poza tym jest coś takiego jak KASACJA wyroku co zdarza się przecież i dzisiaj. Sąd przecież nie jest nieomylny a niby stosuje się do jasno wytyczonych reguł.


CYTAT
Wygrana A. Kwasniewskiego to zaden chichot historii, ale wynik kompromitacji towarzyszy od Walesy. Rozwiazanie parlamentu, kryzys gospodarczy, rodzaca sie oligarchia i osmieszanie RP gdzie sie dalo przez prawice - dlatego wybrano kandydata lewicy, ktory byl gwarantem spokoju. (Choc kampania byla burzliwa, z jajkami i petardami przed domem kultury


Chichot chichot a nawet ostry brecht w twarz. Przez jaką prawicę? Tą która szybciutko odwołała rząd Olszewskiego? Tą z którą teraz spółkuję Wałęsa i jego syn?


Gwarantem spokoju? Toś mi umilił wieczór tym stwierdzeniem smiech2 A co to jest oligarchia dowiedziałem się pierwszy raz dzięki rządom SLD. Ehhh Ci baroni... Ciekawe czy PO już dogoniło SLD w liczbie afer bo się nie orientuję? O Kwaśniewskim nie wiele więcej dobrych słow mogę powiedzieć niż o PRL-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 23:41  
Cytuj
CYTAT

Ale rozmawiamy o tym co działo się w Polsce. Inaczej wyglądają pobicia aż do śmierci opozycjonisty i napisanie raportu o tym jak to potkną się na schodach a inaczej porwanie biznesmena albo porachunki mafii.


OK. Chcesz dalej ciagnac temat - nie widze przeszkod. Algieria - kilkadziesiat tysiecy Murzynow walczacych o zerwanie pet kolonializmu (tak z patosem bede pisal, bo jak juz piszemy o morderstwach opozycjonistow to trzeba umiech wyslanych w tamten swiat, Chile, opozycjonisci zrzucani ze smiglowcow, Hiszpania, Baskowie represjonowani przez panstwo, Portugalia brak praw politycznych i morderstwa na tle politycznym (terror panstwowy), Irlandia Polnocna - walczacy o niezaleznosc od Wielkiej Brytanii zabijani, nie zawsze jako pierwsi otwierajacy ogien, Los Angeles poczatkiem lat 90tych - czarny zabity przez policje co prowadzi do zamieszek na tle etnicznym - Gwardia Narodowa strzela do ludzi i 'przechowuje' ich w studzienkach na scieki. Ciekawe, nikt za powyzsze nie odpowiedzial przed sadem. A to przyznasz doskonaly element terroru panstwowego a i ofiary szly w o wiele wiekszych liczbach w czasie pozniejszym niz stalinizm w Polsce.
CYTAT

No to właśnie uciekli skoro nikt z powrotem się nie zapisał prawda?


Taaak? A po co sie zatem zapisywali?? Mnie nikt do zapisywania sie do ZSMP czy PZPR nie zmuszal wiec nie nalezalem. Karierowicze i to wszystko. W Polsce doktryna serwowana przez PZPR nigdy nie byla przyjmowana bezkrytycznie, ale tez i wiekszosc spoleczesntwa nie byla przeciwna wielu jej punktom.

CYTAT
Oczywiście że mamy, tak samo mamy w SLD PSL (...) ich naturą, morlanością.


Powtarzasz moje argumenty.
CYTAT

Tyle że polityków wybieramy my umiech i teoretycznie powinniśmy wiedzieć na kogo oddajemy głos a nie zawsze tak jest.


Wiec powtarzam - jaki narod, taka wladza. Poza tym ja do konca komisjom wyborczym nie wierze. Bardzo latwo jest wbrew pozorom 'zadbac o swoje interesy'. Zapisz sie do jakiejs to zobaczysz.

CYTAT
NIe słyszałeś o sfingowanych procesach? Myślisz że śąd PRL to był uczciwy i niezawisły. Dziwne że to co kiedyś nie było przestępstwem nagle po 89 stało się nim (strzelanie do stoczniowców). A jak twierdzisz przepisy się zbytnio nie zmieniły.
Poza tym jest coś takiego jak KASACJA wyroku co zdarza się przecież i dzisiaj. Sąd przecież nie jest nieomylny a niby stosuje się do jasno wytyczonych reguł.


Tia, afera miesna, wycieczki do Moskwy bla bla bla. Rozczaruje Cie, przed '89 takze bylo. Powiedz mi ile bylo ofiar stanu wojennego? Ciagle wracasz do czasow stalinizmu...
Doprawdy strzelanie do strajkujacych i wywolujacych zadymy nie jest przestepstwem?? Ot chocby dziennikarz co stracil oko, strzelanie z broni gladkolufowej do demonstrantow, itepe. itede. Wolno strzelac, wolno gazowac. Przepisy sa niemalze identyczne jak w PRL.

CYTAT
Chichot chichot a nawet ostry brecht w twarz. Przez jaką prawicę? Tą która szybciutko odwołała rząd Olszewskiego? Tą z którą teraz spółkuję Wałęsa i jego syn?
Gwarantem spokoju? Toś mi umilił wieczór tym stwierdzeniem smiech2 A co to jest oligarchia dowiedziałem się pierwszy raz dzięki rządom SLD. Ehhh Ci baroni... Ciekawe czy PO już dogoniło SLD w liczbie afer bo się nie orientuję? O Kwaśniewskim nie wiele więcej dobrych słow mogę powiedzieć niż o PRL-u.


A miales inna w Polsce? Bo jakos mi sie nie wydaje umiech
Nie musisz miec o nim dobrego zdania, ale nie mozesz odmowic faktu, ze za jego prezydentury urzad ten wewnatrz byl jako tako szanowany, zas obraz Polski w swiecie byl lepszy niz bez niego (mimo, ze raz sie zachlal jak nas reprezentowalumiech
A propos afer SLD - wymien jakakolwiek poza 'starachowicka', (ktora i tak byla procesem poszlakowym to tak ad vocem sfingowanych procesow smiech2smiech2smiech2, ktora zakonczyla sie skazaniem kogokolwiek (tak wiem, swinie sie kryja nawzajem, ale sadownictwo juz od dawna jest spetryfikowane przez sympatykow panny 'S'umiech
Co do oligarchii - wymien prosze ktoregokolwiek 'bogacza z SLD' czy Lewicy, ktory majatkiem moze dorownac chocby Palikotowi. Kandydatow jakos nie ma, co?? smiech2smiech2smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 10:47  
Cytuj
JAK JUŻ PISAŁEM... Rozmawialiśmy o tym co się działo w Polsce. Teoretycznie moge powiedzieć co mnie obchodzi Algieria. Nie wiem za bardzo też o jakie morderstwa chodzi... Na kolonializm nikt się nie godził to była wojna. Tak jak by mieć pretensję do amerykanów że strzelają do atakujących ich talibów w Afganistanie. Chyba że chodzi Ci o rząd któy morduował/morduje swoich obywateli? Ale to ciężko nazwać demokracją. Prawa człowieka, uporządkowane państwo, przestrzeganie prawa, demokracja tego już neistety po odejściu francuzów nie znajdziesz tam. Demokracje dostali na siłę i nikt ich nie pytal o zdanie czy jej chcą i ten system jak widać w krajach islamskich się nie sprawdzi i niestety pozostało mordowanie i bieda.
NIestety nic mi nie wiadomo o Chile więc ciężko mi się odnieść do tego.
W Hiszpani rząd nie chce dopuścić do rozłamu państwa i dziwie się że oskarżasz rząd o represjonowanie. Bo to chyba ETA podkładała bomby.A gdy już złapano winnych nie podstawiano im bomby pod samochód i nie kazano jechać przed siebie a zostali osądzeni i trafili do więzienia. Gdyby tak każdy region gdzie grupka, mniejszość chciał się odłączyć od państwa a państwo by się na to godziło to przyznasz że było by to bynajmniej głupie. Mamy już kosowo mamy osetie abchazję i dobrze że to wszystko zwolniło bo spodziewałem się większych rozłamów. Idąc tym tokiem myślenia za parenaście lat w Holandi będąc pewnie większą częścią 80% regionów w kraju sobie zrobią nowe państwo. I trzeba będzie im na to pozwolić bo jakże ich tutaj uciskać. A później to już tylko Francja, Szwecja, WB.
O Portugalii też niestety nic nie słyszałem, nawet nie wiem o jakie lata chodzi.
Z Irlandią Północną sprawa się ma jak z Afganistanem jest tu konflikt pomiędzy DWOMA państwami. W Polsce Polak (teoretycznie on) mordował Polaka wydając wyroki w imieniu państwa. Później zlecenia mordowania, pobicia, zastraszania to także Polak Polakowi. Miło by było gdyby WB ot tak zrezygnowała z części Irlandii no ale wiadomo że raczej do tego nie dojdzie bo jest to sprzeczne z ich interesem a historia potoczyła się tak jak się potoczyła, niesprawiedliwie no ale ciężko w czasach gdy Irlandczycy jedli tylko stare kartofle było podskoczyć ówczesnemu mocarstwu.

Z Los Angeles-racja. Chociaż zamieszki były grubo przesadzone i ich jakakolwiek szczytna intencja została przysłonięta tym co Ci ludzie później na ulicach robili. Zresztą komuna w Polsce chełpiła się swojego czasu tym jak to w demokracji gdzie niby panuje wolnośc traktuje się czarnoskórych.

A wogóle te porównania nie mają sensu. To że gdzieś było tak źle jak u nas to wcale nas nie usprawiedliwia. Wiem że chciałeś podać przykłady państw w których panowała wówczas demokracja gdy dochodziło do tych zajść ale...
"Demokracja to najgorsza forma rządu, wyjątkiem wszystkich innych form."
Winston Churchill

CYTAT
Taaak? A po co sie zatem zapisywali?? Mnie nikt do zapisywania sie do ZSMP czy PZPR nie zmuszal wiec nie nalezalem. Karierowicze i to wszystko. W Polsce doktryna serwowana przez PZPR nigdy nie byla przyjmowana bezkrytycznie, ale tez i wiekszosc spoleczesntwa nie byla przeciwna wielu jej punktom.

Zapisywali bo były z tego korzyści.
Bezkrytycznie? No oczywiście dlatego już tej partii nie ma.
Wielu punktom to ja nie jestem przeciwny u: Samoobrany LPR PiS PO PSL SLD. Tyle że projektów prześlicznych masa a wykonanie neistety szwankuje. To przecież jeżeli ktoś z kosmosu by przyleciał i zobaczył założenia komunizmu to mógł powiedzieć że istna utopia. Niesety nie do zrealizowania.
CYTAT
Powtarzasz moje argumenty.

Przyznałem tylko że mendy są wszędzie i rozszerzyłem trochę ich zakres niż tylko POPiS
CYTAT
Wiec powtarzam - jaki narod, taka wladza. Poza tym ja do konca komisjom wyborczym nie wierze. Bardzo latwo jest wbrew pozorom 'zadbac o swoje interesy'. Zapisz sie do jakiejs to zobaczysz.

No nie chce mi się zbytnio wierzyć w szwindle na wyborach bo już chyba przeżyliśmy mnóstwo parti więc jednak coś tam się zmieniało.
CYTAT
Tia, afera miesna, wycieczki do Moskwy bla bla bla. Rozczaruje Cie, przed '89 takze bylo. Powiedz mi ile bylo ofiar stanu wojennego? Ciagle wracasz do czasow stalinizmu...
Doprawdy strzelanie do strajkujacych i wywolujacych zadymy nie jest przestepstwem?? Ot chocby dziennikarz co stracil oko, strzelanie z broni gladkolufowej do demonstrantow, itepe. itede. Wolno strzelac, wolno gazowac. Przepisy sa niemalze identyczne jak w PRL.

Niech będzie i 100 osób. Nawet za jedną ofiarę ludzie za to odpowiedzialni powinni być ukarani. A oni sobie z wyrokami uniewinniającymi żyli spokojnie do 89. POWTARZAM to że po stalinie nastąpiła odwilż i nie mordowano dziennie po pare tysięcy Polaków nie znaczy że jak już mordowano po 1 dziennie było wporządku. Mam ZERO jakiegokolwiek szacunku, zresztą nawet o szacunku tu trudno mówić do tych KURW PRL-owskich, aparatczyków i ubeków. Pomyśl ilu na tych 100 zamordowanych zostało pobitych i okaleczonych? 50 tyś ? Więcej?
Strzelać? Jasne jak najbardziej niektórym przydało by się poprzetrącać nóżki gumowymi kulami. Ale GUMOWYMI! Gaz to akurat NAJMNIEJSZY problem był ówczesnych opozycjonistów.

CYTAT
A miales inna w Polsce? Bo jakos mi sie nie wydaje
Nie musisz miec o nim dobrego zdania, ale nie mozesz odmowic faktu, ze za jego prezydentury urzad ten wewnatrz byl jako tako szanowany, zas obraz Polski w swiecie byl lepszy niz bez niego (mimo, ze raz sie zachlal jak nas reprezentowal
A propos afer SLD - wymien jakakolwiek poza 'starachowicka', (ktora i tak byla procesem poszlakowym to tak ad vocem sfingowanych procesow , ktora zakonczyla sie skazaniem kogokolwiek (tak wiem, swinie sie kryja nawzajem, ale sadownictwo juz od dawna jest spetryfikowane przez sympatykow panny 'S'
Co do oligarchii - wymien prosze ktoregokolwiek 'bogacza z SLD' czy Lewicy, ktory majatkiem moze dorownac chocby Palikotowi. Kandydatow jakos nie ma, co??


No przecież napisałem o "nocnej zmianie" - jak to panowie z "S" przestraszyli się nagle lustracji. Rzecz chyba nie potoczyła im się tak jak DOGADALI się i jak UMÓWILI już za kulisami okrągłego stołu z komunistami i zaczeli panikować na czele ze zbawicielem Lechem Wałęsą.

Te jako tako oceniam NIJAKO! Szanowany? no jak sprzedaje się wszystko na lewo i prawom i majątek wyprowadza się za granice to kontrachenci (prezydentowie innych państw) szanują takiego "równego" partnera w interesach. Każdemu by się podobało jakby za darmo dostawał kawałeczek tortu.
Ludzie teraz nabijają się już od dwóch lat z borubara i irasiada jakiego to durnego prezydenta mamy. A wyobraź sobie teraz Kaczyńskiego:
pijanago na grobach Polskich oficerów,
na wykładach w ukrainie,
wychodzącego z sejmu przez drabinę,
jadącego w bagażniku,
łagodzenie wyroków lub ich zwalnianie z więzienia,
życiorys swojego ojca który oczywiście by wyciągnięto,
nabijającego się z papieża,
fałszującego swojego magistra,
oskarżenia padające na temat jego agenturalnej przeszłości tw. "Alek"
NO TO PRZECIEŻ ŻEBY TO OGARNĄĆ TO SZKŁO KONTAKTOWE MUSIAŁO BY NADAWAĆ TYDZIEŃ NON STOP! A SKECZY DO KBARETÓW TO STARCZYŁO BY NA NASTĘPNE 10 LAT.

Afery? proszę bardzo:
Od największej:
FOZZ
Starachowicka
budowa fabryki frakcjonowania osocza
afera Orlenu
Rywina
Ustawa medialna pani Jakubowskiej "lub czasopisma"
Ustawa o grach losowych "jędnoręcy bandyci"
afera węglowa

Jeszcze ze 4 by się znalazły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 20:11  
Cytuj
CYTAT
Rozmawialiśmy o tym co się działo w Polsce.

A ja Ci pokazuje, ze gdzie indziej bylo gorzej i jakos te narody poszly do przodu bez szczegolnych rozliczen i patrzenia w przeszlosc - stad nas wyprzedzaja o pare lat swietlnych.

CYTAT
W Hiszpani rząd nie chce dopuścić do rozłamu państwa i dziwie się że oskarżasz rząd o represjonowanie.


W Kosowie tez tak bylo i tam to nazwiesz walka o niepodleglosc... Podwojny standardzik??

CYTAT
W Polsce Polak (teoretycznie on) mordował Polaka wydając wyroki w imieniu państwa.

Rozczaruje Cie - w Irlandii Pln. Brytyjczycy morduja Brytyjczykow umiech W Hiszpanii Hiszpanie Hiszpanow umiech Zaden argument. Paszport nie ukrywa zbrodni i bynajmniej nie daje rozgrzeszenia.

CYTAT
Zapisywali bo były z tego korzyści.
Bezkrytycznie? No oczywiście dlatego już tej partii nie ma.


W demokracji tez, wiec taki sam bezsens i jedni warci drugich.


CYTAT
No nie chce mi się zbytnio wierzyć w szwindle na wyborach bo już chyba przeżyliśmy mnóstwo parti więc jednak coś tam się zmieniało.


Szyldy tylko i wylacznie. Zobacz na sklady, tak jak sam rzekles - te same mordy od '89.

CYTAT
Niech będzie i 100 osób.


122, z czego 88 uznano za dzialania zwiazane z czynnosciami funkcjonariuszy MSW - to wg Wikipedii na podst. IPN.
Duzo, ale i tak uwazam, ze zaplacilismy raczej mala cene w porownaniu z wycieczka z Moskwy i jej czolgami.

CYTAT
A oni sobie z wyrokami uniewinniającymi żyli spokojnie do 89.

Uniewinnila ich Sejmowa Komisja Odpowiedzialnosci Konstytucyjnej w latach 90-tych, a wiec parlamentu juz zdominowanego przez Lecha i spolke.
Polityka grubej kreski, a teraz to odgrzewane kotlety. Taki trupi synod zamiast pomyslu na przyszlosc. Ot, kolejny temat zastepczy.

CYTAT
Mam ZERO jakiegokolwiek szacunku, zresztą nawet o szacunku tu trudno mówić do tych KURW PRL-owskich, aparatczyków i ubeków.


No wiec dlaczego glosujesz na takie indywidua, ktore w tej PZPR byly a teraz sie przechrzcily i biegaja za sutanna?? Odrobine dyscypliny poprosze...

CYTAT
Te jako tako oceniam NIJAKO! Szanowany? no jak sprzedaje się wszystko na lewo i prawom i majątek wyprowadza się za granice to kontrachenci (prezydentowie innych państw) szanują takiego "równego" partnera w interesach. Każdemu by się podobało jakby za darmo dostawał kawałeczek tortu.


Bredzisz tu z lekka. Prezydent nie ma kompetencji do decydowania o majatku narodowym. To domena rzadu. Potepiam zlodziejska prywatyzacje przeprowadzona przez panne S, jednakze z drugiej strony w jaki sposob chciano wybudowac u nas kapitalizm, skoro nie mamy kapitalu???


CYTAT
A wyobraź sobie teraz Kaczyńskiego:
pijanago na grobach Polskich oficerów - ,
na wykładach w ukrainie - osoba prywatna,
łagodzenie wyroków lub ich zwalnianie z więzienia - laska prezydencka jest prergatywa konstytucyjna, moze ulaskawic kazdego - kara ulega zawieszeniu, skazanie w rejestrach zostaje,
nabijającego się z papieża - i co z tego, to w koncu glowa panstwa jak kazda inna,
fałszującego swojego magistra - przyznal sie,
oskarżenia padające na temat jego agenturalnej przeszłości tw. \"Alek\" - oczyszczony przez sad lustarcyjny


Afery? proszę bardzo:
Od największej:
FOZZ - nie ma zwiazku z SLD,
Starachowicka - proces poszlakowy, dla mnie dowody tej samej wartosci co 'afera miesna'
budowa fabryki frakcjonowania osocza - kto skazany?
afera Orlenu - kto skazany?
Rywina - zarzut istnienia 'grupy trzymajacej wladze' oddalony
Ustawa medialna pani Jakubowskiej \"lub czasopisma\" - postepowanie umorzone po 'pokazowym' wprowadzeniu do aresztu
Ustawa o grach losowych \"jędnoręcy bandyci\" - Jaskiernia, koniec koncow kto skazany?
afera węglowa - smierc Blidy i nic wiecej

Rozdmuchane przez media bezpodstawne oskarzenia. Dokladnie tak samo jak te sfingowane procesy za Stalina
[/cytat]

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »