NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
120 butelek na wesele starczy ?,
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 09:24  
Cytuj
Czy może ktoś doradzić w sprawie zakupu alkoholu na wesele?

czy wystarczy 120 butelek wódki 0,5 na 2 dni wesela na 140osób (sierpień), jedni mi mówią że mało a drudzy ze jeszcze zostanie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 09:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 09:42  
Cytuj
to zależy czy goście są pijący czy raczej nie.....minimum to 0,5l na głowę się liczy jeśli goście tak średnio lubią mocniejsze trunki....jeśli większość pije to może ci braknąć bo co to jest 0,5 na całą noc - mało tym bardziej że piszesz o dwóch dniach...proponuje 180 buteleczekgood no o ile to będą małe poprawiny

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 09:54  
Cytuj
dzięki Anulka, coś pewnie dokupię bo pewnie kilka butelek rozejdzie się jeszcze przed weselem. Z drugiej strony liczyć 0,5 na kobietę to też za duzo. Na ostatnich 2 weselach co byłem została wódka i to połowa zakupionej na jednym. Z moich wyliczeń 120 było by na styk ale poprawiny mogą się od rana zacząć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 10:45  
Cytuj
Na dwa dni może zabraknąć. Faktycznie przyjmuje się, że 0,5l na osobę. A jak jeszcze mówisz, że kilka butelek pójdzie przed imprezą to lepiej sobie dokup. Poza tym z doświadczenia wiem, ze po imprezie też się daje flaszkę jakimś nieobecnym znajomym (np. kolegom z pracy)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 10:52  
Cytuj
Po mojemu tez troszke malo. Mi po moim weselu zostalo sporo wodeczki ale to sie przeciez nie zmarnuje :-P
A tak serio to zawsze lepiej jest zeby ci "jedna" butelka zostala niz mialo by ci na weselu tej "jednej" braknac.
Wodka ci pojdzie na bramy przed weselem jeszcze a pozniej zawsze na odchodne niektorym sie daje z ciastem, wiem ze weselna sie dawalo na drugi dzien jak sie oddawalo cos co pozyczonego sie mialo, komus kto autem jechal i pic nie mogl. Wiesz to sie wydaje ale bardzo duzo butelek sie rozdaje. Wezcie to pod uwage no i najlepszego na Nowej Drodze i udanej imprezki (no i oby wodki nie braklo :-)))) )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 10:57  
Cytuj
I żeby ciepła nie była smiech2.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 11:06  
Cytuj
Właśnie mnie przekonaliście, 4 kartony x 12 dokupię, lepiej żeby zostało a upłynnić po hurtowej cenie w razie czego nie będzie problemu czy nawet na inne imprezy zostawić umiech dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 11:17  
Cytuj
Znasz swoją rodzinę, a narzeczona swoją więc uwzględnijcie też to kto ile może wypić. Bo jeśli sporo będzie takich co sobie nie będą żałować to na 2 dni (a poprawiny czasem faktycznie zaczynają się od rana) nawet dodatkowe 4x12 może wystarczyć na styk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 11:46  
Cytuj
Na wesele minimum ma być tyle butelek co gości (z zaznaczeniem na minimum).

Naprawdę lepiej żeby zostało niż potem bać się, że w środku nocy zabraknie umiech - jest lato ale noce nie są przecież za gorące.
Przy wyjściu wypada dać także po butelce każdej "głowie rodziny".

Z drugiej strony jeżeli w tych 120 gościach będzie dużo dzieci to też trzeba się zastanowić.

ale wydaje mi się że 140, no może 160 - już na pewno starczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 12:01  
Cytuj
Ja na swoje kupiłem na 120 osób 160 flaszek i 60 zostało po ostrych poprawinach. pomimo klimy było za ciepło

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 12:16  
Cytuj
CYTAT
Ja na swoje kupiłem na 120 osób 160 flaszek i 60 zostało po ostrych poprawinach. pomimo klimy było za ciepło


No widzicie, do tego jeszcze jakieś winko będzie, odliczając dzieci, nie pijących i kierowców to max 170 styknie (już kupione 120 + 50 zaplanowane)

Wódeczka De_luxe - polecam sprawdzona i przystępna cena

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 15:38  
Cytuj
ja miałem na 120 osób 100 butelek i połowa została, wesele jednodniowe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 17:51  
Cytuj
aha win poszło 20 wbrew pozrom zamiast kkup[owac sporo wódy kup 120 flaszek wódki i 20 wina zdiwisz sie jak szybko winoi pojdzie - ludzie wola napic sie wina niz wodki

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 18:30  
Cytuj
My też mieliśmy wesele 2 dniowe. Proszonych gości 110 osób, przybyło ok. 80. Butelek kupionych 1 flaszka na osobę. Mieliśmy 105 butelek na 80 osób. W pierwszy dzień poszło 40 butelek , w drugi 15 ;] W tym było parę butelek wina i Siwucha zamiast bimbru do stołu wiejskiego. WYSTARCZY!! umiech

MY..........................................
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 18:34  
Cytuj
Poza tym pomyśl, TESCO i Stacje Paliw zawsze otwarte umiech Ale uważam, że w zupełności wystarczy umiech Chyba że będziecie mieć gości samych miejscowych umiech Zależy czy autobus będzie itd... Na Moje oko wystarczy! Kup wina faktycznie 20-30 butelek umiech i będzie dobrze umiech

MY..........................................
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 22:54  
Cytuj
Koledzy, koleżanki, winko będzie ale planuje swojskie coś w stylu "wino teściowej - nie pij bo ... i wino zięcia - wiadomo najlepsze umiech tym razem z winogrona. Wódki jak myślałem 120 butelek powinno starczyć ale biorąc pod uwagę rozdanie, coś trzeba dać kucharce, znajomym po weselu, przed weselem to dokupię 50 flaszek od znajomego co mu zostało po cenie przed podwyżką i jak ma zostać to lepiej niż by brakło, a po weselu za roczek jak forum będzie istiało i ja będę miał fajną pracę to dla każedego po butelce, a co !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 23:06  
Cytuj
no to ja trzymam za słowo ale widzę że ty chyba dzisiaj już tą weselną degustujesz.......więc może ci braknąćgood jak tak dalej pójdzie no i jeszcze kawalerskie po drodze hahagood

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 23:13  
Cytuj
CYTAT
Koledzy, koleżanki, winko będzie ale planuje swojskie coś w stylu \"wino teściowej - nie pij bo ... i wino zięcia - wiadomo najlepsze umiech tym razem z winogrona. Wódki jak myślałem 120 butelek powinno starczyć ale biorąc pod uwagę rozdanie, coś trzeba dać kucharce, znajomym po weselu, przed weselem to dokupię 50 flaszek od znajomego co mu zostało po cenie przed podwyżką i jak ma zostać to lepiej niż by brakło, a po weselu za roczek jak forum będzie istiało i ja będę miał fajną pracę to dla każedego po butelce, a co !


Tak jak mówisz przed ślubem może kilka butelek odpłynąć, 0,5 na głowe , ciocia Ania wypije kieliszek ale wujek Janek opracuje 1L więc rozumiesz.Lepiej aby zostało niż brakło ( jak by to wyglądało jak by wódki na weselu brakłoumiech)Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2009r. 23:27  
Cytuj
CYTAT
My też mieliśmy wesele 2 dniowe. Proszonych gości 110 osób, przybyło ok. 80. Butelek kupionych 1 flaszka na osobę. Mieliśmy 105 butelek na 80 osób. W pierwszy dzień poszło 40 butelek , w drugi 15 ;] W tym było parę butelek wina i Siwucha zamiast bimbru do stołu wiejskiego. WYSTARCZY!! umiech


klawiatura na 4 raczki ? :]
o edycja dziala
jescze rok czasu a ty sie o wodke martwisz przeciez moze sie pozmieniac ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2009r. 07:53  
Cytuj
pamietaj by zostawic 5 flaszek na narodziny dziecka pierworodnego

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2009r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
no to ja trzymam za słowo ale widzę że ty chyba dzisiaj już tą weselną degustujesz.......więc może ci braknąćgood jak tak dalej pójdzie no i jeszcze kawalerskie po drodze hahagood


Anulka to chyba mnie szpieguje umiech ale weselna akurat jest nie tykalna.

CYTAT
jescze rok czasu a ty sie o wodke martwisz przeciez moze sie pozmieniac ;]


Nic się nie będzie zmeniało, a wódka była tańsza końcem lipca no i ten produkt się nie psuje umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2009r. 10:00  
Cytuj
nie beadz pewny bo pewnosc niepewna - tak ksiadz twardowski pisal, wcale bym sie nie zdziwil gdyby to wymyslil przy oltarzu po zobaczeniu zawiedzionego mlodzienca ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2009r. 11:06  
Cytuj
CYTAT
nie beadz pewny bo pewnosc niepewna - tak ksiadz twardowski pisal


Oczywiście masz rację ale jednak jak nie zaplanujesz spraw organizacyjnych odpowiednio wcześniej to i pewny też nie będziesz, że zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy było.

Rezerwacja lokalu, zespołu, fotografa, itp.

akutat zespół który mamy zamówiony już ma zajęte terminy na cały 2010rok, podobnie jest z rezerwacją dobrej sali w okolicach Stalowej Woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2009r. 17:12  
Cytuj
mialem nadzieje cos krwi napsuc ale nie poszlo :]
edit:
a tak z czystej ciekawosci nie szkoda wam czasu na te przygotowania ? organizowanie sali, muzyka zarcie ze 2 lata trzeba startowac wczesniej by sie 2 dni pobawic ;] rozumiem jezeli panna mloda marzyla od zawsze, jeden dzien pobedzie krolowa, wie jakiego koloru beda serwetki na stolach, da liste kawalkow muzykom do grania etc. ale robic impreze po to by zapraszac ludzi ktorych sie widzialo 2 razy w zyciu tylko dlatego ze wypada ?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2009r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
a tak z czystej ciekawosci nie szkoda wam czasu na te przygotowania ? organizowanie sali, muzyka zarcie ze 2 lata trzeba startowac wczesniej by sie 2 dni pobawic ;] rozumiem jezeli panna mloda marzyla od zawsze, jeden dzien pobedzie krolowa, wie jakiego koloru beda serwetki na stolach, da liste kawalkow muzykom do grania etc. ale robic impreze po to by zapraszac ludzi ktorych sie widzialo 2 razy w zyciu tylko dlatego ze wypada ?


niezupełnie, w naszym przypadku wcześniej tylko zarezerwowaliśmy sale i zespół żeby termin się zgrał. Co do wystroju to wiem ze będzie słonecznikowo, a co do gości to tylko najbliższych zapraszamy.

Tak przy okazji kogo polecacie za fotografa i kamerzystę ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »