NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
dzielnice Stalowej Woli. Proszę o pomoc.,
Posty: 1
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 16:27  
Cytuj
Witam

Chciałbym was bardzo prosić o pomoc związaną z rozdzieleniem Stalowej Woli na 4 regiony (dzielnice, osiedla itp.). To znaczy jestem administratorem gry w przeglądarce internetowej gangsters.pl . Jest to gra, w której użytkownik wciela się w tak jakby kryminaliste, czyli gangstera. W tej właśnie grze tworzymy obecnie Gangi (możliwość zakładania własnej grupy przestępczej, czyli to taki dział do grupowych działań). Każdy gang będzie mógł przejmować dzielnice 100 największych miast w Polsce (+ Kołobrzeg, Wołomin i Zakopane).

Nie mieszkam w Stalowej Woli, stąd prośba do forumowiczów...do mieszkańców o pomoc przy odpowiednim nazewnictwie 4 dzielnic miasta. Oczywiście sam szukałem informacji o Stalowej Woli i próbowałem podzielić miasto na 4 regiony, jednak na pewno nie zrobiłem tego tak dobrze, jak mógłby to zrobić mieszkaniec Stalowej Woli. Poniżej wklejam moje dzielnice i prosiłbym bardzo o komentarz, czy rzeczywiście poprawnie podzieliłem miasto na 4 części. Jeżeli moje wymysły nie są odpowiednieumiech to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podał swoje propozycje, które będą zgodne z rzeczywistościąumiech

Młodynie, Zatorze, Centralne, Śródmieście


W gangsters dzielnic do Stalowej Woli powinno być dokładnie 4 (niestety nie może być więcej, oraz również mniej). Dzielnice powinny być tak rozpisane, żeby zawierały one każdy skrawek miasta. To znaczy dla przykładu załóżmy, że dane miasto jest w kształcie np. kwadratowej szachownicy. Do tego miasta potrzebne są 64 dzielnice. Miasto powinno być tak rozdzielone, żeby dzielnice zawierały każdą część tej mapy (szachownicy). W tym przypadku akurat szachownica ma 64 pola, więc każde pole będzie należeć do jakiejś dzielnicy.

Trochę nabazgrałem, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodziumiech Do każdego miasta będzie również dostępna mapa google z zaznaczonymi dzielnicami, dlatego bardzo ważne jest dla mnie, aby regiony zawierały całe terytorium Stalowej Woli. Poniżej wklejam również przykład odpowiedniego podziału Warszawy (niestety znalazłem taką mapkę tylko do stolicy).

http://bip.w(...)_tlo.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 16:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 20 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 16:35  
Cytuj
No to są 4 osiedla w Stalowej... ale chodzi Ci o przykład podziału miasta?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 16:37  
Cytuj
Co to za barbarzyńskie gry w gangsterów?
Szkoda, że nie w szatanów!
Te gry tylko wyniszczają młodzież, a potem demolują np. kapliczkę!

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 20 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 16:57  
Cytuj
Ojj już proszę nie przesadzać... od gry do demolowania kapliczki droga dalekawykrzyknik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 17:17  
Cytuj
Zatorze, Poręby, Pławo, Śródmieście - chyba najlepszy geograficzny i historyczny podział

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 17:23  
Cytuj
Zatorze, Poręby, Pławo, Hutnik sciana

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 17:27  
Cytuj
W Stalowej Woli sa oficjalnie 2 dzielnice Rozwadów i Charzewice byly to dawniej miescowosci (wioski) pozniej przylaczone do Stalowej Woli
Na dzielnice sklada sie pare osiedli, w Stalowej Woli taki podzial nie istnieje.
Pod dzielnice mozna podpiac zbior osiedli nazwyanych potocznie Zatorzem (za torami), na ktore skladaja sie osiedla Fabryczne, Wyzwolenia, Podlesie
Pozostalymi osiedlami sa:Karnaty, Widok, Poremby, Mlodynie, Centralne, Pławo, Skarpa, Flisaków, Lasowkiaków, Zasanie, Hutnik
Do najwiekszymi blokowiskami sa Poremby, Mlodynie, Plawo, Centralne
Pozdrowienia Krzysiek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 17:35  
Cytuj
ale w grze ( nomen omen bardzo fajnej ) masz 4 skupiska huliganów itp.
więc to co podałem ma sens

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 334
Dołączył: 3 Cze 2007r.
Skąd: mam wiedzieć?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 21:04  
Cytuj
Nie nomen-omen tylko notabene.

Rozwadów, śródmieście, zatorze, poręby. Tak bym to podzielił

Jam ci jest picza! Picza zbrodnicza!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 22:00  
Cytuj
A ja Poręby połączyłbym ze Śródmieściem i dorzucił Hutnik. Wtedy dzielnice objęłyby całe miasto. Niestety chcąc stworzyć cztery dzielnice, które miałyby obejmować całą Stalową trzeba by tak właśnie łączyć niektóre części. W skład Rozwadowa na przykład trzeba by włączyć Charzewice z Posaniem i Piaskami, w końcu to też Stalowa i całkiem sporo osób tam mieszka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »