NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Głowny tytuł na gazeta.pl - na pohybel shrekowi :),
~~albin
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 20:15  
Cytuj
Prezydent Stalowej Woli przegrał z Powstaniem. I tam zawyły syreny

W Godzinie "W" również w Stalowej Woli było słychać syreny. Była to spontaniczna inicjatywa młodych ludzi, którzy przez internet zorganizowali akcję "Stalowa Wola Pamięta".

Włączenia syren odmówił wcześniej prezydent miasta. Andrzej Szlązak nazwał Powstanie Warszawskie "szaleńczym zrywem od początku skazanym na bezprzykładną katastrofę militarną, polityczną i humanitarną". Prośbę wojewody o włączenie syren w Godzinie W nazywał "manipulacją rodem z PRL-u". - To znieważanie pamięci poległych poprzez zmuszanie administracyjne do oddawania im hołdu w taki sposób - mówił Szlęzak. Jego zdaniem "powstanie nie buduje w świecie obrazu Polski, jako kraju, w którym myśli się racjonalnie i działa skutecznie".

"Wystawiłem na balkon duży głośnik"

Inicjatorem akcji sprzeciwu był najmłodszy stalowowolski radny Lucjusz Nadbereżny (PiS). Jak wyjaśnił, za pośrednictwem strony udostępniono sygnał alarmowy, który o 17.00 każdy mógł odtworzyć na swoim komputerze i wystawić głośnik za okno.

- Z grupą znajomych zorganizowaliśmy alternatywne, prywatne obchody i poprzez internet zachęcaliśmy do akcji, by Stalowa Wola mogła się poczuć jak inne miasta w Polsce. Udało się, mamy pozytywny oddźwięk na mieście. Ludzie pobierali pliki i o 17.00 odtwarzali syrenę. Ja sam wystawiłem na balkon duży głośnik - tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl. A jak na tę akcję zareagował prezydent Stalowej Woli? - Rozmawiał o tym z dziennikarka Radia Rzeszów. Powiedział jej, że każdy może świętować jak chce.

Stalowa Wola Pamięta

Akcję niezgody na decyzję prezydenta poprzedziła nocna kampania, podczas której w mieście wywieszono plakaty nawiązujące do powstania. Między innymi obok powstańczego symbolu znalazł się napis Stalowa Wola Pamięta i 63 dni chwały. To gest pamięci o powstańcach, a nie próba odwetu po decyzji prezydenta Stalowej Woli - zapewnia Lucjusz Nadbereżny.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6884622,Prezydent_Stalowej_Woli_przegral_z_Powstaniem__I_tam.html

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 20:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 20:19  
Cytuj
a ja słyszałem ze radnemu od dzwieku mono-bo tylko jeden głosnik wystawił ponoć loki sie wyprostowały a po ilosci decybeli które przyjęła jego pusta głowa echo w środku jeszcze przez pare lat ma się odbijac !!!!!good

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~oh yea
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 20:30  
Cytuj
Już myślałem, że w stalowej mieszkają same pedały zdolne wywracać kapliczki w lasku, a tu masz.

 
 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 22:38  
Cytuj
A tu się okazuje, że mieszkają same pedały, które potrafią robić jeszcze inne rzeczy? chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 08:31  
Cytuj
CYTAT
A tu się okazuje, że mieszkają same pedały, które potrafią robić jeszcze inne rzeczy? chytry


Okazuje się, że nie tylko pedały tu mieszkają, a co te pedały jeszcze potrafią robić oprócz wywracania kapliczek to nie wiem... później poszukam na gogle to ci wkleję najważniejsze informacje. Oczywiście jeżeli Edzio Cię to interesuje uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 12:25  
Cytuj
CYTAT
Oczywiście jeżeli Edzio Cię to interesuje

W zasadzie mnie to w ogóle nie interesuje, ale dziękuję Ci za zainteresowanie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »