NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Terror wobec kolekcjonerów, Państwo prześladuje kolekcjonerów - od starej broni przez numizmatyków aż po zbieraczy guzików
Posty: 5
Dołączył: 2 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 20:37  
Cytuj
Nasz miasto to także ludzie którzy w nim mieszkają..

To także Ci, którzy zbierają stare przedmioty.. Wśród nich jest grupa, którzy interesują się starą bronią, najczęściej tą wykopaną z ziemi przy pomocy wykrywaczy metali..

Jesteśmy przestępcami w świetle istniejącego prawa, a policja, prokuratorzy i sądy gnębią nas za nasze zainteresowanie historią. Gnębią tym bardziej, że łatwiej złapać i udowodnić winę kolekcjonerowi, który często nie ma pojęcia, że źle robi niż prawdziwemu przestępcy - złodziejowi, dilerowi, oszustowi czy chuliganowi spod stadionu..

Powstało Stowarzyszenie Kolekcjonerów Rzeczypospolitej Polskiej.. Już nie jesteśmy pojedynczymi osobnikami, mamy reprezentację która będzie dążyła do zmiany złej ustawy o broni i amunicji oraz ustawy o ochronie dziedzictwa narodowego..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 20:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 20:41  
Cytuj
to zgłoś sie do naszego radnego Nuncjusza !!!! moze wywiesi jakis transparent albo chociaz głosnik wystawi za okno bo przeciez to taki regionalny miłośnik historii!!!jezyk

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 2 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 22:13  
Cytuj
Trafiłeś w sedno.. Jako poszukiwacz zdarza mi się wykopać coś niepożądanego.. Kilka lat temu po zgłoszeniu musiałem się gęsto tłumaczyć, że to pierwszy raz, testuję wykrywacz itp. i obywatelsko się zachowałem.. Od tamtej pory nie ryzykuję składania wyjaśnień, tylko zakopuję czym prędzej i czym głębiej.. NIGDY nie zostawiłem nic na wierzchu jak ci idioci co ostatnio w Charzewicach w parku buszowali..

Czy to normalne, że jak zgłosisz niewypał/niewybuch to od razu jesteś pierwszym podejrzanym i robią Ci wstyd na całej ulicy i bardach w domu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~mieszkaniec_pol
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 22:30  
Cytuj
A powiedz mi panie kolego jaki cel jest twojej wypowiedzi? (mowie tutaj o pierwszym poscie) Chcesz nas uswiadomic czy na cos przygotowac?co

 
 
 
 
~~Zainteresowany
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 22:44  
Cytuj
Kolego Dyskryminator.

Od kilku lat śledzę popularny wśród "odkrywców" portal internetowy, i jak sam wiesz poszukiwania z wykrywką są dość niebezpieczne. Nie mówię tu o urwiłapkach, ale o samym poszukiwaniu skarbów pozostawionych (zgubionych) w ziemi, i o ewentualnym chwaleniu się na forach internetowych swoimi znaleziskami.
Miejmy nadzieję, że Policja zacznie zajmować się prawdziwymi przestępcami a nie nabijać statystyki. Oczywiście nie pochwalam gromadzenia i odzysku jakichkolwiek materiałów wybuchowych.

Pozdrawiam.

 
 
 
 
~~Wailaki
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 23:12  
Cytuj
Teraz tylko czekam aż zaczną się tu wypowiadać sami eksperci w tej dziedziniestrzalkakolekcjonerzymlotek
Tacy co pojęcia nie mają ajeno krytykanctwo i cwaniactwo prezentująjezyk
To już nie macie o czym pisać.
Sezon ogórkowy w pełniwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik

 
 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 09:10  
Cytuj
A dla mnie jedna rzecz jest chora.
jak znajdziesz za granica cos w ziemi dostajesz znaleźne, a tutaj musisz oddac nic nie dostajesz a jak sobie cos wezmiesz to jestes złodziej niczyjej własnosci.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Ktos w termacie
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
Teraz tylko czekam aż zaczną się tu wypowiadać sami eksperci w tej dziedziniestrzalkakolekcjonerzymlotek
Tacy co pojęcia nie mają ajeno krytykanctwo i cwaniactwo prezentująjezyk
To już nie macie o czym pisać.
Sezon ogórkowy w pełniwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik


Wlasnie to jest bardzo wazny temat i powinni o nim pisac jak najwiecej. Sam jest tylko obserwatorem tych wydazen co to media naglasniaja i zastanawiam sie 1000 razy na co ja q...a palce podatki? Wole 1000 razy miec za siasiada kolekcjonera broni czy militariow od ktorego moje dziecko moze nauczyc sie wiele na temat sprzetu i histori niz bac sie, ze pod szkola jest pedofil diler albo jakis inny psychol.

Jak wam wogule mozna pomoc?

 
 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 18:59  
Cytuj
no widze że nie wszyscy są w temacie i trzeba rozróżnic kopacza ( to ten z wykrywką który grzebie w ziemi ) , od kolekcjonera ( to ten który za przedmioty historyczne płaci duże kwoty ) . A inna sprawa to nasze polskie przepisy dotyczące poszukiwań które są raczej nastawione aby wszystko co w ziemi zgniło do reszty sciana, na zasadzie sam nie zje i drugiemu nie da . Co do niewypałów to niestety ale w Charzewicach jest jeszcze tego od groma ( za parowozownią też )i nie wiedzieć czemu saperzy raczej się tym faktem nie przejmują i przyjeżdzaja tylko po sztuki co na wierzchu lezą. A z drugiej strony to pocisk (lub niewypał) po leżakowaniu te 70 -100lat w ziemi sam z siebie nie wybuchnie no chyba że sie mu pomoże ogniskiem , szlifierka lub brzeszczotem - ludzie pomyślcie trochę a nie łykacie tą papkę medialną .

 
 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 2 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 20:06  
Cytuj
~~~kolo - Ty mi nie podawaj tutaj dobrych namiarów na miejscówki.. umiech) żartuję oczywiście..
Poruszyłeś ważną sprawę poszukiwań - do niej odnosi się raczej ustawa o ochronie dóbr narodowych (czy jak tam dokładnie brzmi) w każdym bądź razie na jej podstawie Wojewódzki Konserwator zabytków wydaje lub nie zezwolenie na poszukiwania.. Tylko wyobraź sobie uzyskanie pisemnej zgody od kilkudziesięciu rolników zamieszkałych Bóg wie gdzie, jeśli ja idę z wykrywaczem od pola do pola, albo po żniwach albo zimą/wiosną przed siewami.. albo łąki.. albo lasy - który leśniczy da mi zezwolenie, żebym jakiś mały dołeczek wykopał na transzei bo akurat mam tam sygnał.. Że już nie wspomnę o kosztach mapki i znaczkach opłaty skarbowej do wniosku.. I jak określić gdzie pojadę, skoro decyzję podejmuję w sobotę wieczorem i jadę kilkadziesiąt kilometrów w niedzielę rano, po drodze i tak zmieniając plany, jeśli nic ciekawego nie znajduję.. Po prostu absurd..

A czy jestem kopaczem czy kolekcjonerem? Nie rozróżniam tego, co znajdę to czyszczę i pieczołowicie odkładam podpisane do pudełek.. uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 2 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 20:19  
Cytuj
Jacek85 - nie można uogólniać bo w różnych krajach są różne systemy

Ktoś pytał jak można pomóc - właśnie pomogłeś zabierając głos w tej sprawie.. I nie daj się zbałamucić mediom, że ktoś kto zbiera starą broń to zaraz przestępca.. To jest tak jak z kierowcami - ogół jeździ bezpiecznie a wypadki powodują myślący inaczej..

I żeby nie było niejasności - to ci myślący inaczej zbierają niewypały i niewybuchy w celu ich rozbrojenia..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~X\'s & O\'s
ff
Wysłany: 4 Sie 2009r. 21:55  
Cytuj
Co to za skrzynkawykrzyknik
Obrazek
Wie ktoswykrzyknik

 
 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 4 Sie 2009r. 22:11  
Cytuj
niemiecka na granaty - produkcja po 1942 roku jezyk

 
 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 4 Sie 2009r. 22:13  
Cytuj
a dokładniej na granaty trzonkowe - jest to nawet napisane na tej skrzynce good.

 
 
 
 
~~X\'s & O\'s
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 11:18  
Cytuj
Za dużo kolega sie nie wysilił w opisanie tej skrzynki.
Thanks kolo.

 
 
 
 
~~#@@
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 13:25  
Cytuj
CYTAT
Za dużo kolega sie nie wysilił w opisanie tej skrzynki.
Thanks kolo.



Co tu jeszcze o takiej skrzyni mozna pisac,co najwazniejsze juz znasz.

 
 
 
 
~~X\'s & O\'s
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 16:49  
Cytuj
Czy może ktoś wie do czego ta skrzynka służyławykrzyknik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bardzo proszę o pomoc,bede bardzo wdziecznywykrzyknik

 
 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 17:14  
Cytuj
~X\'s & O\'s ciekaw jestem czy wiesz jak się taka skrzynkę otwiera i zamyka oraz co powinno być w jej wnętrzu oprócz granatówzapytanie.Jak chcesz możemy sie pobawic w zgaduj zgadulę ale pewno polegniesz po 3 moich zagadkach . Identyfikacje swoich skrzynek to przeprowadz na stronie "Odkrywca' w dziale identyfikacja jezyk

 
 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 17:14  
Cytuj
~X\'s & O\'s ciekaw jestem czy wiesz jak się taka skrzynkę otwiera i zamyka oraz co powinno być w jej wnętrzu oprócz granatówzapytanie.Jak chcesz możemy sie pobawic w zgaduj zgadulę ale pewno polegniesz po 3 moich zagadkach . Identyfikacje swoich skrzynek to przeprowadz na stronie "Odkrywca' w dziale identyfikacja jezyk

 
 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 17:20  
Cytuj
niemiecka skrzynka medyczna wygląda tak http://photo(...)727185_2

 
 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd: Wyspa z duszą.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 17:23  
Cytuj
A ja myślę,że trzebaby popytać na jakimś forum dyskusyjnymok
Polecam http://www.odkrywca-online.com/
Są stronki Grup Rekonstrukcji Historycznejstrzalka
Tam powinieneś znaleźć odpowiedzi na twoje pytania.neutralny

CYTAT
moze skrzynka na medykamenty + pucha na maske


To nie jest skrzynka na medykamentyneutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd: Wyspa z duszą.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 20:24  
Cytuj
Nie chciałbym być niegrzeczny,ale ifeelgood wymysla dla tzw skrzynki różne zastosowanianeutralny
Niestety dla mnie owe eksponaty to są pojemniki nie zadne skrzynkineutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 20:29  
Cytuj
tylko faceci moga miec podobne problemy

pojemnik czy skrzynka oto jest pytanie?

dla mnie to kupa zlomu aczkolwiek interesujace do czego sluzyly zaklopotany

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 20:39  
Cytuj
Dorota68 - szkoda że nie wiesz ile czasami taka skrzynka - pojemnik może kosztować na rynku kolekcjonerskim . Przykład ta żółta skrzynka ( kolekcjonerzy nazywają ją walizką ) na granaty ma wartośc około 150 -300 zł w tym stanie :szok:. Pozdr,

 
 
 
 
~~klops
ff
Wysłany: 5 Sie 2009r. 20:48  
Cytuj
a tu tak dla porównania komplet pogrzebaczy http://www.alleg(...)ja.html. - jeśli ktoś myśli że kolekcjonerstawo jest tanie jezyk. Pozdr

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »