NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Pensje w naszym pięknym kraju!!!,
Posty: 120
Dołączył: 24 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 12:54  
Cytuj
Jak patrzę na zarobki w naszej Polsce a raczej na dysproporcję jakie występują to łapie się za głowę. Różnica pomiędzy najbogatszymi a najbiedniejszymi wcale się nie zmniejsza a wręcz odwrotnie.
Pracownik administracji publicznej z tytułem magistra zarabia mniej niż sprzątaczka bez matury po zawodówce. Coś nasz rząd zapomniał o swoich pracownikach, ważne że oni na górze maja dobrze!
zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 12:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 13:12  
Cytuj
a moze by tak wypowiedz poprzec konkretnymi przykladami zaklopotany
a co do sprzataczek to tez sa potrzebne choc praca nie tak opowiedzialna

a w ogole co ma wniesc taki temat jak sie go je ?? z ktorej strony gryzie

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 14:38  
Cytuj
CYTAT
Jak patrzę na zarobki w naszej Polsce a raczej na dysproporcję jakie występują to łapie się za głowę. Różnica pomiędzy najbogatszymi a najbiedniejszymi wcale się nie zmniejsza a wręcz odwrotnie.
Pracownik administracji publicznej z tytułem magistra zarabia mniej niż sprzątaczka bez matury po zawodówce. Coś nasz rząd zapomniał o swoich pracownikach, ważne że oni na górze maja dobrze!
zaklopotany




Jak dales sie zrobic rudemu w konia to masz nauczke pamietasz?

By zylo sie lepiej wszystkim jak stare przyslowie mowi Rude zawsze fałszywe i klamliwe

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 14:54  
Cytuj
Pensje w naszym miescie sa niskie bo ludzie maja niskie wymagania. Patrz co mówią o naszych w rzeszowie przyjechała wieś i chce pracować za grosze.
Przykład w pewnej dużejfirmie informatycznej pracownicy ze stalowej godzili się na płącę 400 zł nizsza niz standard.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 14:54  
Cytuj
niech zyje polski kapitalizm!! Uczcie sie, uczcie. Zachod potrzebuje kadry umiech A w Polsce RM zostanie hahahahahaha. No i praca za 700 PLN w warszafce smiech2smiech2smiech2

POPiS - by biednym zylo sie gorzej smiech2smiech2smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 15:02  
Cytuj
Ragnarok nie wiem gdzie ty pracujesz ale głupia sprzątaczka w wawie zarabia 2 tys na reke niby mało jak na wawe ale u nas jest to znacznie mniej.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 15:05  
Cytuj
ooo, nie boj sie, gdzie pracuje to ja wiem umiech Ale Ci nie powiem umiech
Gdzie? A prosze bardzo, przeglad ofert sobie obejrzyj z wafki. Dominuja sklepowe albo pracownicy sjupermarketow umiech Za oszalamiajace stawki...

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 15:18  
Cytuj
moze i tak nie wiem nigdy nie szukalem takiej pracy.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 15:27  
Cytuj
Za to nasi "wykształceni i mądrzy" urzędnicy wszelkiej maści wymyślili, że aby zostać np. sprzątaczką, trzeba będzie ukończyć kurs warty 1000zł. A co, ktoś musi zarobić.

Wbrew pozorom sprzątanie nie jest takie proste, jak by się wydawało. Trzeba wiedzieć do jakiej posadzki zastosować jaką chemię, kiedy i jaką zastosować do spożywki – przekonują apologeci nowych przepisów. Podkreślają, że po odbytym kursie i z certyfikatem w dłoni z zawodu nikt już nie będzie szydził.
Zmienić ma się również klasyfikacja. W miejsce konserwatora powierzchni płaskich czy też kosmetyczki wnętrz pojawi się certyfikowany pracownik liniowy.

Takie szlachetne miano będzie jednak dość drogo sprzątaczkę kosztować. Za podniesienie kwalifikacji będzie trzeba zapłacić nawet 1000 zł.

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2668473

Czekamy na kursy dla babć klozetowych i cór Koryntu, wszak państwo musi zarobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 16:21  
Cytuj
Naprawdę w Stalowej są marne zarobki, a dla tego bo albo pracujesz za te marne grosze albo idź na bezrobocie, no i jeszcze sami siebie stalowowolscy magistrzy, inżynierowie świeżo upieczeni absolwenci nie szanujecie, że się godzicie pracować na stażu za 600zł albo podejmujecie pierwszą pracę za 1000zł przez rok, no ale co robić ? Informatycy zarabiają po 1000 – 2500 zł a kolega na starcie w Gdyni dostał 4500 zł i też jest konkurencja ale chyba tam ludzie mający kwalifikacje żądają odpowiednich warunków pracy i zapłaty. Spotkałem się z pracodawcą w STW co każe swoim ludziom zmieniać koła w swoim samochodzie, myć też i nie jest to myjnia samochodowa. Skąd w Stalowej tyle handlowców ? co sprzedają ? a raczej dla kogo ? Fajnie być szefem i niech ktoś pracuje na mnie umiech Cenią się fotografowie w Stalowej i tak za reportaż ślubny z plenerem trzeba zapłacić grubo ponad 1000zł. Nic tylko kupić aparat i focić umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 16:58  
Cytuj
abel weź wskaż taką sprzątaczkę zamiast pie***lić od rzeczy. A tak w ogóle to Dorota ma rację. Co poeta ma na myśli? Chwalisz się czy żaliszco

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 17:00  
Cytuj
coz gniewny, jaki rynek takie place.

Magistrami to teraz mozna ploty grodzic, a jesc cos trzeba. Niestety, najczesciej jak masz do wyboru nic albo tego 1000 to raczej wybierasz druga opcje i czekasz na cos lepszego albo szukasz innego rozwiazania. A jak jestes neptykiem 'ktoremu wszystko sie nalezy' wybierasz opcje nr 1 i zyjesz na garnuszku rodzicow albo z renty dziadka smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 17:42  
Cytuj
ragnarok masz racje ale i ja mam racje, bo sam pomyśl koleś z mgr przed nazwiskiem zarabia 1000zł na rękę, dodatkowo bierze każdą fuchę co się nawinie po godzinach, w pracy się opier.. bo nie ma motywacji do działania i szuka czegoś nowego bezprzerwy żeby przynajmniej 100zł więcej płacili umiech i żyje jak dziad. A gdyby tak pracodawca płacił wedle umiejętności, doświadczenia, potrzeby, motywacji to życie było by piękne. Nie ma co się oszukiwać bez kasy nie przeżyjesz.


(gniewnyr już jak coś) ale nie o tym chciałem

pamietacie ? mgr - można gówno robić

inż - i nieźle żyć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 17:54  
Cytuj
a od kiedy to prosze ja Ciebie pracodawca martwi sie ambicjami pracownika? Ma to w dupie, to trybik co ma dla niego zasuwac. Jak XIX wieczny kapitalizm (a taki mamy w naszej ojczyznie) to i niczego lepszego sie mlode magistry i inzyniery spodziewac nie moga. Choc przeraza mnie podejscie niektorych, ze jak skonczyl studia to maja mu dac prace...

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 18:18  
Cytuj
CYTAT
a od kiedy to prosze ja Ciebie pracodawca martwi sie ambicjami pracownika? Ma to w dupie, to trybik co ma dla niego zasuwac.
i dla tego ludzie zasówają jak murzyni we własnym kraju za kromkę chleba.

CYTAT
Choc przeraza mnie podejscie niektorych, ze jak skonczyl studia to maja mu dac prace...
dobrze że zaznaczyłeś niektórzy, praca jest jak ktoś szuka, ale czy warte świeczki było uzyskanie tytułu mgr, bo za zakładanie klimatyzacji 20-to latki zarabiają więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2009r. 20:05  
Cytuj
CYTAT
i dla tego ludzie zasówają jak murzyni we własnym kraju za kromkę chleba.


Nie uwierzysz, ale Angole i Francuzi z fabryk to samo mowia. I wkurza ich jak ciapaty robi za lekarza umiech

CYTAT
dobrze że zaznaczyłeś niektórzy, praca jest jak ktoś szuka, ale czy warte świeczki było uzyskanie tytułu mgr, bo za zakładanie klimatyzacji 20-to latki zarabiają więcej.


No jest. Na stanowisku z jogurtam umiech Ja pierdacze, niedlugo, zeby zostac pucybutem bedziesz musial znac piec jezykow i miec 6 lat doswiadczenia na stanowisku kierowniczym. Jest praca. Ale gowniana smiech2smiech2smiech2:smiech2 Na szczescie od ladnych paru lat jest to za mna (a tez dokladalem na moj ZUS od najnizszej krajowej smiech2smiech2smiech2

Polska to kraj zlodzieji, od pracodawcy po polityka smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 10 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 09:01  
Cytuj
Dokladnie - Polska to kraj zlodzieji i wyzyskiwaczy.

Bylam kilka lat w Irladnii, ale juz wrocilam - wystarczy.
Nie ma to jak w swoim kraju - tylko zeby byla jeszcze jako taka praa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 09:28  
Cytuj
Natalii

Skroo w Polsce tak zle, sami zlodzieje wyzyskiwacze bandyci to dlaczego wrocilas z tej calej Irlandii? ja ci odpowiem bo tam Polacy nie sa juz mile widziani a Polska jak dobra matka zawsze przyjmie pod swoje skrzydla ,matki sie nie wybiera matke kochamy taka jaka jest .

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 09:38  
Cytuj
Pielęgniarki i położne z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Domagają się podwyżek po 600 zł Według dyrekcji obecnie średnia pensja pielęgniarki w radomskim szpitalu to 3,3 tys. zł i jeszcze im mało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 10 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 10:26  
Cytuj
CYTAT
Natalii
matki sie nie wybiera matke kochamy taka jaka jest .


Sama odpowiedzialas dlaczego wrocilam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 10:50  
Cytuj
Natalii
Zdecyduj sie wrocilas bo musialas czy wrocilas bos patriotka ?

ja nie wrocilabym dobrowolnie gdybym moj poglad na temat Polski oscylowal i zawarl sie jednym zdaniu:
cytuje Dokladnie - Polska to kraj zlodzieji i wyzyskiwaczy
oczywsicie powodzenia na nowej drodze,polskiej drodze

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 11:46  
Cytuj
Natalii ma racje.

Polska to kraj zlodziei i wyzyskiwaczy. Wiem z wlasnego doswiadczenia umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 12:51  
Cytuj
rangarok

to czemu owa Natalii do kraju wraca ??
i do tego jakiejs pary szuka :szok:

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 13:08  
Cytuj
CYTAT
Jak patrzę na zarobki w naszej Polsce a raczej na dysproporcję jakie występują to łapie się za głowę. Różnica pomiędzy najbogatszymi a najbiedniejszymi wcale się nie zmniejsza a wręcz odwrotnie.
Pracownik administracji publicznej z tytułem magistra zarabia mniej niż sprzątaczka bez matury po zawodówce. Coś nasz rząd zapomniał o swoich pracownikach, ważne że oni na górze maja dobrze!
zaklopotany



Wiesz co wszystko najlepiej zwalić na rząd. To że sprzątaczka ma lepszą skuteczność negocjacyjną i pracuje w prywatnej firmie to nie wina rządu.
Masz taką pensję jaką se wynegocjujesz.

A propos rządu, czy to też ich wina gdy mam naszczane na klatce schodowej, bo nie wiem czy tam interweniować.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2009r. 13:23  
Cytuj
CYTAT
rangarok

to czemu owa Natalii do kraju wraca ??
i do tego jakiejs pary szuka :szok:


Bo zadzialal u niej syndrom tesknoty za krajem (rodzina). Nie przejmuj sie dorota, wiekszosc po pol roku wyjezdza znowu smiech2
Polska nie jest krajem do zycia umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »