NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Akt niemocy pokolenia młodych , jw.
~~loki
ff
Wysłany: 11 Lis 2006r. 19:43  
Cytuj
Jeżeli wierzyć że jest dobrze, jeżeli wierzyć że mamy przed sobą przyszłość tu na miejscu, to potrzebne są dowody. Dowody na podnoszone tezy przez rządzących dla poparcia i utwierdzenia nas w przekonaniu. Przekonanie młodego pokolenia do pozostania, do pracy i zaangażowania się dla przyszłych pokoleń.
Dowodów brak, nawet tych poszlakowych. Dlaczego decydujemy się na ten stan, dlaczego siła w nas drzemiąca uchodzi ? Trwa stan najgorszy z możliwych, stan utwierdzenia w nas przekonania że tak już musi być, że nasza rzeczywistość, rzeczywistość pokolenia młodych po prostu jest jaka jest. Uśpieni poniekąd, trwając w szarej i ponurej codzienności, bez wyraźnej drogi w przyszłość.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2006r. 19:43  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 11 Lis 2006r. 20:56  
Cytuj
pomimo, iz wiem do czego pijesz to zgodze sie z toba, chociaz jak mi sie wydaje stoimy po roznych stronach barykady i to z czym ja walcze ty pochwalasz. teks jest jednak na tyle uniwersalny, ze kazdy z nas mimo roznych stron barykady moze przypisac do swojej sytuacji. :/ szkoda jedynie, ze mlodziez nie mowi jednym glosem.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 12 Lis 2006r. 16:41  
Cytuj
pije jedynie do rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć. Piję do wszystkich którzy są odpowiedzialni za emigrację młodych, którzy nie dali szans młodym. Nie wiedzą co tracą. I to jest dramat naszej teraźniejszej rzeczywistości.

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 12 Lis 2006r. 17:00  
Cytuj
Gość dobrze pisze, ale co z tego? W lokalach wyborczych przeważają osoby starsze. Młodzi żadko się pojawiają, a później mają największe pretensje do wszystkich i o wszystko. Większość młodych nie ma poczucia odpowiedzialności za swoją lokalną ojczyzne.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 14 Lis 2006r. 11:02  
Cytuj
Zbieram się z tej Stalowej, wracam do Londynu. Tam przynajmniej zarobię na życie. Wróciłem we wrzesniu z nadzieją, że młodzi ludzie wreszcie usatnowią przedstawicieli władz lokoalnych wród swoich przedstawicieli. Że wreszcie ktoś z pokolenia młodych będzie miał możliwość decydowania o losach i przyszłości tego miasta. Ale poraz kolejny mają to wszystko w d...e. Oby tak dalej. Na dowidzenia życzę dziadkom i babciom z władz lokalnych aby nigdy nikt nie pomylił się i nie podał im corhydronu.

 
 
 
 
~~zniesmaczony
ff
Wysłany: 14 Lis 2006r. 23:08  
Cytuj
Wszystkiemu winna jest władza Kościóła, który wcina się od lat w polityke i społeczeństwo!!
Również winni sa starsi ludzie słuchający władz Kościoła jak wyroczni!!
K..wa kiedy to się skończy!! Ludzie opamietajcie się wreszcie bo psujecie życie wielu stalowowolaninom.
Emigracja młodu=ych bedzie dalej a mochery i tak wygraja wybory!!

Do Rady Miasta wchodzi chłopak 21 letni, który zaagitowany jest prez Kościół.
Co on wie o miescie, polityce i ekonomii??
Pytam sie!!
Zabiera mandat ludziom którzy cos chca zrobic dla Stalowej Woli i maja doświadczenie.
Fajnie że jest małolatem, ale to nie wszystko.
Po drugie ludzie głosuja na "starych weteranów" którzy pierdza w stołki i tyle robią,jak doczekaja nastepnych wyborów to należy ich uchonorowac,nie tylko medalem dla zasłużonych ale równiez za wytrwałośc.

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 14 Lis 2006r. 23:29  
Cytuj
Każdy ma prawo zagłosować. Więc o co chodzi? Znowu ci co nie brali udziału w głosowaniu będą najgłośniej szczekać. Ludzie wybrali tych co mogą zrobić coś: Rehorowska, Kotulski, Bielówka. Oto wasza reprezentacja "stadionowa".

 
 
 
 
~~ja
ff
Wysłany: 14 Lis 2006r. 23:36  
Cytuj
hmmm... młodzi źle...starzy źle... a sam wiesz czego chcesz?? widze że jesteś jednym z kandydatów, który się nie dostał i ma żal do całego świata o to... troche samokrytyki i trzeźwego spojrzenia na siebie życzę!! A ci co się dostali widocznie się sprawdzili skoro dano im kolejną szanse... nie wiem

 
 
 
 
~~Lucjusz Nadbereżny
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 09:27  
Cytuj
Witam. Widzę, że niektórzy kandydaci nie mogą znieść mojego wyniku 344 głosów. Jeśli ktoś z państwa słyszał jakieś ogłoszenie w kościele, że należy na mnie głosować to proszę to napisać. Jeśli chodzi o brak mojej wiedzy w dziedzinach ekonomi to bardzo proszę o spojrzenie do mojego indeksu z Politologii i sprawdzenie przedmiotów oraz ocen.

Dziękuje tym którzy na mnie głosowali i tym którzy potrafią docenić moje zwycięstwo.

Pozdrawiam serdecznie
Lucjusz Nadbereżnyumiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 09:31  
Cytuj
O Boże widzisz tę wypowiedź radnego, który ma 21 lat i nie grzmisz, niedługo się przekonasz na sesjach, że tylko wydawało Ci się że masz przygotowanie i wiedzę.

 
 
 
 
~~Lucjusz Nadbereżny
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 09:45  
Cytuj
Ależ nie twierdzę że wszystko wiem. Nie mówię też że posiadam wiedzę praktyczną w dziedzinie samorządu. Jednak posiadam pewną wiedzę teoretyczną, której brak zarzucił mi przedmówca. Jeśli uważacie że w Radzie Miasta powinny zasiadać tylko osoby doświadczone w samorządzie to idąc dalej uznacie iż mandat radnego powinien być sprawowany dożywotnio - gdyż nikt kto wcześniej radnym nie był zostać nim nie może. A pierwsze sesja na pewno będzie trudna i stresująca, ale zapewniam Was, że sobie poradzę.

Lucjusz

 
 
 
 
~~if
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 09:51  
Cytuj
Ja dostrzeglem brak wiedzy w zakresie zasad ortografii.Ekonomii pisze sie dwa ii na koncu.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 09:51  
Cytuj
Przyszło nam żyć w bastionie pisu i kościoła, mentalnośc społeczeństwa stalowej jest ugruntowana w większości na stanowisku kościoła. W mediach dostojnicy kościelni wszem i wobec twierdzą że nie są w żaden sposób powiązania ani tez nie popierają żadnej partii. Kłam kłam i jeszcze raz kłam. Kościół moralności nas chce uczyć?. Wystarczy spojrzeć na księdza Zalewskiego, kuria zaraz zakneblowała mu usta, jak tylko próbował ujawnić postępki kościoła.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 09:55  
Cytuj
skończysz człeku jak Mientus i tyle, a po Twojej odpowiedzi dokładnie widać, że się wcale nie nadajesz. Ci co byli radnymi wiele kadencji szybko Ci pokażą gdzie Twoje miejsce. Jesteś tylko kwiatkiem do kożucha, rządzić będą za Ciebie a jak ich znam żadna Twoja inicjatywa się nie przebije i pozostaniesz tylko sfrustrowany, hehe poradzisz sobieumiech bo masz 21 lat i dobre oceny w indekse, wyluzujumiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 10:10  
Cytuj
przecież w pisie nie chodzi o jakośc tylko o ilość. Mieć tylko chłopców do głosowania i tyle. Sibiga, cisek i reszta tej pisowskiej elity chyba już wszystikie przeszli formacje. Byle dalej żerować. A może króyś z radnych wreszcie zacznie sprawować mandat społęczny, bo społeczeństwo mandaty nadaje i kasę przeznaczy np na dom dziecka ?.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 10:15  
Cytuj
tak jak mientus skonczył jeszcze nowak a wczesniej parys, Ty jestes nastepny naiwny ze w tym miescie z ta sitwa mozna cos zrobicumiech

 
 
 
 
~~Lucjusz Nadbereżny
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 10:20  
Cytuj
Trudno oceniać działanie radnego, jeśli jeszcze nie zaczął wykonywać swojego mandatu umiech Sugerując się słowami przedmówcy można objąć strategię : nic nie rób, bo i tak nic nie zrobisz. A ja wolę naiwnie nawet wierzyć i robić że można coś zmienić.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 10:32  
Cytuj
ano właśnie, nic nie zrobisz tak jak poprzednicy Twoi, chociaż im przynajmniej nie można odmówić, że znali układy rządzące Stalową i mieli doświadczenie polityczne a nie tylko teoretyczną wiedzę, niedługo zderzysz się ze ścianą i zostaniesz albo pionkiem do podnoszenia ręki albo osobą wyklętą.

 
 
 
 
~~Lucjusz Nadbereżny
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 11:40  
Cytuj
Wróżbiarstwo które uprawiasz na pewno nie jest żadną działalnością polityczną, ani uzasadnioną prognozą pogody politycznej dla Stalowej Woli. Z takim podejściem na pewno nic nie warto robić tylko komentować działanie innych oraz narzekać i przewidywać czyjeś porażki.

Życzę szczęścia i wszystkiego dobrego. Lucjusz

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 11:49  
Cytuj
jak widać po Tobie porażek też nie będziesz miał, bo jak się nic nie robi nie ma też porażek. A to, że wybrał Cię ksiądz i mohery, nie masz potrzebnej wiedzy o Stalowej, co rządzi tym miastem, nawet nie wiesz z kim zostałeś radnym, Twoja naiwność potwierdza Twoje nieprzygotowanie. A jak będziesz próbował coś zrobić, napewno zostaniesz sam w tym dużym klubie AWS, przepraszam teraz PiS, a za 4 lata nie wiadomo jak. Acha dowiesz się jeszcze od starszych kolegów i koleżanek, że popierają młodzieżumiech A za 4 lata nie przeszkodzi im Cię wykosić jako zagrożenie ich mandatu a będzie to wtedy znowu walka na śmierć i życie, bo ludzie trochę ochłoną po PiS i zaczną na chwilę znowu myśleć przy wyborze.

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 11:57  
Cytuj
Frustraci..dajmy szanse młodemu. Dziwne to, że przed wyborami były wpisy, żeby dać szansę młodym, teraz jak młody się dostał, to głosy, że bez doświadczenia itd. To zdecydujcie się, czy starych czy nowych? Bo widze, że chodzi tylko o to, żeby dopiec komuś, bo ten zabrał komuś mandat sprzed nosa. A ja tam się cieszę, że wreszcie ktoś młody i normalny (bo o Miętusie nie można tego powiedzieć) wszedł do rady. I życzę Lucjuszowi wytrwałości w starciach z takimi właśnie ograniczonymi ludzikami.

 
 
 
 
~~Lucjusz Nadbereżny
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 12:04  
Cytuj
Widzę, że nie zniesiesz myśli tego, że 21 latek może wejść do rady Miasta. Może uzyskać dużo głosów. Może nie wstydzić sie tego ze jest katolikiem, ze jest lektorem. Potrafisz obrażać ludzi którzy chodzą do kościoła, dlaczego?. A Ci ludzie mają swoje prawo wyborcze i potrafią z niego skorzystać. Narzekasz na PiS, że nic nie zrobił i nie zrobi, proszę miej odwage i podaj swoją preferencje wyborczą.

Lucjusz

 
 
 
 
~~Lucjusz Nadbereżny
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 12:07  
Cytuj
Dzięki "Ktoś" umiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 12:08  
Cytuj
chodzi o ludzi nowych nie młodych

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Lis 2006r. 12:09  
Cytuj
a mohery głosują nawet kogoś nie znając, bo tak trzeba i ksądz kazał

 
 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »