NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Nocne krzyki na ławkach,
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 11:59  
Cytuj
Otóż to. Sam czasem siedzę wieczorem, jak dzieciarnia już pójdzie do domu, na ławeczce z kumplem i sączymy powoli browarka. Ale nigdy nie piłowaliśmy ryja i nie tłukliśmy butelek, po prostu siedzimy i spokojnie gadamy sobie. Zdajemy sobie sprawę, że jak się pojawią panowie mundurowi to zapłacimy mandat (nie spotkaliśmy ich już od 4 sezonów letnich), ale na pewno nikomu ciszy i świętego spokoju nie zakłucamy, więc nie należy uogólniać, że wszyscy co na ławce siedzą są be.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 11:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 12:24  
Cytuj
wiesz echelon,

te Twoje rozmowy dla niektorych wrazliwcow lub dewotow juz moga byc zaklocaniem ciszy nocnej umiechumiech
Wiec strzez sie umiech

A browar na lawce to mistrzostwo, smakuje prawie tak dobrze jak w garazu ;)

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 12:29  
Cytuj
Hehe, dla mnie ławeczka to najlepszy lokal, ale tak jak w lokalu trzeba się zachowywać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
Hehe, dla mnie ławeczka to najlepszy lokal, ale tak jak w lokalu trzeba się zachowywać.


no ba, swieze powietrze, wieczorna atmosfera - nic wiecej w sumie nie potrzeba na zakonczenie dnia umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Gal.
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 12:43  
Cytuj
CYTAT

Dla mnie donos zawsze bedzie donosem. Jak ktos ma nature konfidenta to jego sprawa.



Posune się wyżej, jak byś był świadkiem morderstwa znanej Ci osoby i dokładnie wiedział byś kto jest winny tej zbrodni- co byś zrobił ?

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 12:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Dla mnie donos zawsze bedzie donosem. Jak ktos ma nature konfidenta to jego sprawa.



Posune się wyżej, jak byś był świadkiem morderstwa znanej Ci osoby i dokładnie wiedział byś kto jest winny tej zbrodni- co byś zrobił ?


Nie wiem. To sytuacja czysto hipotetyczna. Choc pewnie nic nie musialbym robic, bo obecnie wykrywalnosc sprawcow morderstw jest dostatecznie wysoka.
Poza tym zachowajmy pewna powage - smierc to zbyt powazna sprawa aby o niej dyskutowac na chybcika.
Co innego darcie mordy na lawkach i donosy robione z tego powodu. Jest to nieadekwatne zaangazowanie srodkow w stosunku do osiaganych rezultatow. Podobnie jak donosy do skarbowki, na sasiada, ze ma plot za daleko itp., itd. Polskie piekielko - wielu donosi z zazdrosci, zeby zaszkodzic albo z wrodzonej glupoty. Nieciekawe towarzystwo, n'est ce pas?

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Gal
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 12:58  
Cytuj
CYTAT


Nie wiem. To sytuacja czysto hipotetyczna. Choc pewnie nic nie musialbym robic, bo obecnie wykrywalnosc sprawcow morderstw jest dostatecznie wysoka.
Poza tym zachowajmy pewna powage - smierc to zbyt powazna sprawa aby o niej dyskutowac na chybcika.
Co innego darcie mordy na lawkach i donosy robione z tego powodu. Jest to nieadekwatne zaangazowanie srodkow w stosunku do osiaganych rezultatow. Podobnie jak donosy do skarbowki, na sasiada, ze ma plot za daleko itp., itd. Polskie piekielko - wielu donosi z zazdrosci, zeby zaszkodzic albo z wrodzonej glupoty. Nieciekawe towarzystwo, n\'est ce pas?


No ale donos to donos.umiech

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 13:03  
Cytuj
CYTAT


No ale donos to donos.umiech


oczywiscie, ze tak. Donos to donos. Albos szpicel albo nie.
Ale jezeli czyjes zycie porownujesz do wydzierajacej sie, ze uzyje Twojego slownictwa, gownazerii, to cos z Twoim mysleniem abstrakcyjnym jest nie tak umiech
W mojej opinii czyjes zycie i smierc zasluguje na pelen szacunek i ochrone, w sumie to jedna z dwoch rzeczy (druga to rodzina) na tym swiecie warta bezwzglednej obrony (ale juz po narodzeniu).

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Gal.
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 13:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


No ale donos to donos.umiech


oczywiscie, ze tak. Donos to donos. Albos szpicel albo nie.
Ale jezeli czyjes zycie porownujesz do wydzierajacej sie, ze uzyje Twojego slownictwa, gownazerii, to cos z Twoim mysleniem abstrakcyjnym jest nie tak umiech
W mojej opinii czyjes zycie i smierc zasluguje na pelen szacunek i ochrone, w sumie to jedna z dwoch rzeczy (druga to rodzina) na tym swiecie warta bezwzglednej obrony (ale juz po narodzeniu).


Widzisz, dla Ciebie jak ktoś zadzwoni na policje bo mu się kilku łepków wydziera o północy pod oknem to już jest konfident.A nie pomyślałeś, że tam może leży cięzko chora osoba, która ma trudności z zasypianiem i akurat udało jej się zasnąć i odpocząć od cierpienia.Współmałżonek dzwoni na policje aby zainterweniowali w tej sprawie, bo ma do tego prawo.Podałem Ci tu przykład być może autentyczny, gdzie jest rodzina i ciężka choroba.Dalej uwarzał byś że to konfident ?

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 16:11  
Cytuj
CYTAT


Widzisz, dla Ciebie jak ktoś zadzwoni na policje bo mu się kilku łepków wydziera o północy pod oknem to już jest konfident.A nie pomyślałeś, że tam może leży cięzko chora osoba, która ma trudności z zasypianiem i akurat udało jej się zasnąć i odpocząć od cierpienia.Współmałżonek dzwoni na policje aby zainterweniowali w tej sprawie, bo ma do tego prawo.Podałem Ci tu przykład być może autentyczny, gdzie jest rodzina i ciężka choroba.Dalej uwarzał byś że to konfident ?



Dobry przyklad, ale nie oszukujmy sie, zazwyczaj dzwonia badz donosza osoby o charakterze pieniacza lub starsze co zawsze chca aby ich bylo na wierzchu.
Co do osob obloznie chorych - coz, takie zycie niestety. Nie umniejszam nic ich ciepieniu ale nic nie poradzimy na to, ze zyjemy w spoleczenstwie i idealnie nigdy nie bylo, nie jest i nie bedzie.
I tak, taka osoba jest konfidentem. Kazdy ma bowiem swoje podejscie do pewnych spraw, ale nie uwazasz, ze jak ktos donosi na takie blache wykroczenia to moze tez podrypac sasiada o cokolwiek?

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Gal.
ff
Wysłany: 27 Sie 2009r. 20:14  
Cytuj
Jak się mieszka 10-20 lat w bloku to raczej wiemy kto jest osiedlowym "pieniaczem". Ja jestem zdania że w takich sytuacjach możesz się mylić i nie słusznie nazwać kogoś konfidentem.Dla kogoś może być to bardzo obrazliwe i zle się kojarzyć( lata wojenne i po wojenne).Dla mnie konfitura to ktoś kto wydaje swoich kumpli,znajomych, podier...sasiadów bo żyje im się lepiej itp. donośi do urzędów a w sumie nic mu do tego.Ale tak jak napisałeś każdy ma swoje podejście do pewnych spraw.

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2009r. 13:33  
Cytuj
CYTAT
Jak się mieszka 10-20 lat w bloku to raczej wiemy kto jest osiedlowym \"pieniaczem\". Ja jestem zdania że w takich sytuacjach możesz się mylić i nie słusznie nazwać kogoś konfidentem.Dla kogoś może być to bardzo obrazliwe i zle się kojarzyć( lata wojenne i po wojenne).Dla mnie konfitura to ktoś kto wydaje swoich kumpli,znajomych, podier...sasiadów bo żyje im się lepiej itp. donośi do urzędów a w sumie nic mu do tego.Ale tak jak napisałeś każdy ma swoje podejście do pewnych spraw.


I to chyba zamyka temat, nie sadzisz?
Jak napisales - jezeli mieszkasz 10-20 lat. Niektorzy nie mieszkaja, a inni dopiero sie wprowadzaja. I w wiekszosci wypadkow tymi pieniaczami sa wczorajsi ormowcy a dzisiejsi koscielni umiechumiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 21 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 00:52  
Cytuj
Donos to donos: fakt. A zgłoszenie naruszenia prawa nie jest donosem: fakt. :-). Na policję dzwonią pieniacze?... Hm, jak słucham tych ryków pod oknem w stylu "K...a, pie...ić, ch...je, je....ać" itp. plus dźwięk tłuczonych butelek i przeraźliwe chichoty mocno podchmielonych panienek, to mogę sobie powiedzieć: tak, chcę być pieniaczek i zadzwonię! I niektórzy z was też pewnie postanowili - lub kiedyś postanowią - zostać pieniaczami, gdy w noc z temperaturą 30 stopni nie można otworzyć okna, żeby móc spać przy lżejszym powietrzu(a trzeba się do pracy wyspać), albo gdy wasze roczne czy kilkuletnie dziecko budzi się co chwilę z płaczem z powodu tych ryków. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich pieniaczy, trzymam kciuki za was.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Wojtek
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 14:46  
Cytuj
CYTAT

I co zlego w siedzeniu na laweczce przy drodze? Przebywajac na wsi uwielbiam to robic umiech Obczajka na przyjezdnych i zgadywanie ich pochodzenia to jedna z najlepszych wakacyjnych rozrywek przy bronksie smiech2smiech2smiech2


gratuluję interesującego hobby, no cóż, młodzież przyszłością Narodu, ech, smutek nie wiem

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 22:42  
Cytuj
CYTAT
Donos to donos: fakt. A zgłoszenie naruszenia prawa nie jest donosem: fakt. :-). Na policję dzwonią pieniacze?... Hm, jak słucham tych ryków pod oknem w stylu \"K...a, pie...ić, ch...je, je....ać\" itp. plus dźwięk tłuczonych butelek i przeraźliwe chichoty mocno podchmielonych panienek, to mogę sobie powiedzieć: tak, chcę być pieniaczek i zadzwonię! I niektórzy z was też pewnie postanowili - lub kiedyś postanowią - zostać pieniaczami, gdy w noc z temperaturą 30 stopni nie można otworzyć okna, żeby móc spać przy lżejszym powietrzu(a trzeba się do pracy wyspać), albo gdy wasze roczne czy kilkuletnie dziecko budzi się co chwilę z płaczem z powodu tych ryków. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich pieniaczy, trzymam kciuki za was.


Haha, przeciez wiekszosc donosow zaczyna sie od slow: nie jestem pewny/pewna, ale wydaje mi sie, ze Kowalska z ulicy Iksinskiej nie placi podatkow' umiech Masz 'fakt' naruszenia prawa umiech
Ja naprawde nie wiem w jakiej Wy mieszkacie dzielnicy, ale wychodzi na to, ze u Was gorzej jak w trakcie impry Ho Chi Mina w Wietnamie umiech

Pozdrowienia i licze, ze jelenie zejda z rykowiska... umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 22:43  
Cytuj
CYTAT
gratuluję interesującego hobby, no cóż, młodzież przyszłością Narodu, ech, smutek nie wiem
4


Dziekuje, a za porownanie do mlodziezy podwojnie umiech Nie zalamuj sie czlowieku, tradycje trzeba podtrzymywac umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 22:53  
Cytuj
[/cytat]

Haha, przeciez wiekszosc donosow zaczyna sie od slow: nie jestem pewny/pewna, ale wydaje mi sie, ze Kowalska z ulicy Iksinskiej nie placi podatkow\' umiech


ragnarok a skąd Ty wiesz jak zaczyna się większość donosówzdegustowany, czyżby...umiechumiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 22:55  
Cytuj
CYTAT


Haha, przeciez wiekszosc donosow zaczyna sie od slow: nie jestem pewny/pewna, ale wydaje mi sie, ze Kowalska z ulicy Iksinskiej nie placi podatkow\\\' umiech


ragnarok a skąd Ty wiesz jak zaczyna się większość donosówzdegustowany, czyżby...umiechumiechumiechumiech[/cytat]

czyzby czyzyk??
Wystarczy przeczytac lekture prasy lokalnej tudziez ogolnokrajowej - srednio raz do roku robia takie male resume donosow w Polsce umiech
Takze nie martw sie Gal. nie doniose na Ciebie ze cos tam masz na bakier z prawem (i Ty juz wiesz co) bo to nie moj styl smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

Pozdro umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 23:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT



Takze nie martw sie Gal. nie doniose na Ciebie ze cos tam masz na bakier z prawem (i Ty juz wiesz co) bo to nie moj styl smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

Pozdro umiech


Ja śpie spokojnieumiech a na bakier z prawem mam jedynie to że czasem nie uda mi się przestrzegać przepisów kodeksu drogowego, za co czasami żałuje.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2009r. 23:20  
Cytuj
CYTAT

Ja śpie spokojnieumiech a na bakier z prawem mam jedynie to że czasem nie uda mi się przestrzegać przepisów kodeksu drogowego, za co czasami żałuje.umiech


Przyznanie sie! umiech Teraz juz sie mozesz tylko (nie)spodziewac wizyty Hiszpanskiej Inkwizycji umiechumiechumiech

Prawda jest taka, ze kazdy lamie jakies przepisy. Rzecz w tym, zeby jednak byc wyrozumialym do pewnego stopnia, w koncu zyjemy w spoleczenstwie i trzeba na pewne rzeczy przymykac oko. Nikt nie jest swiety w koncu, a jesli tak twierdzi, to znaczy ze z niego menda umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »