NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Centrum Tego miasta .......,
~~samotnik
ff
Wysłany: 20 Lis 2006r. 17:46  
Cytuj
Geezzzz... dlaczego nikogo nie interesuje wyglad centrum tego miasta? Te blota w okolicach ZUS, poczty i kosciola Floriana? Nie interesuje to ani Sztafety, ani telewizji miejskiej, Diany, Stelli, nikt nie porusza tego tematu. Co wiecej. Akurat wybory prezydenckie, a w debatach nic nie slychac na temat wygladu centrum miasta. Przyjezdni zwykle pytaja jak mozna bylo do takiego wygladu dopuscic, jak takie cos jest w ogole mozliwe, w takim fajnym miescie. Kto rzadzi w Stalowej Woli? Czy naprawde nikomu z mieszkancow to nie przeszkadza!? Nie chce mi sie w to wierzyc!!!

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2006r. 17:46  
Cytuj

 
 
 
 
~~/-/
ff
Wysłany: 20 Lis 2006r. 18:32  
Cytuj
W propagandzie sukcesu obecnego prezydenta nie ma miejsca na takie rzeczy.Licza sie tylko dokonania nawet jezeli jest dokonczenie rozpoczetych 4lata temu inwestycji czy kilka lamp wychodzonych w Urzedzie.Niektorych remontow nie skonczono mimo dawnych planow do dnia dzisiejszego.UliceOfiar Katynia,Kwiatkowskiego kolo huty,Hutnicza,Osiedle Hutnik wolaja o pomste do nieba.Kawalek slono przeplaconej drogi betonowejma to troche za malo A tak na marginesie miasto powinno podac mieszkancom dane na temat jej kosztow. Ile miala kosztowac a ile kosztowala. Z pieniedzy podatnikow wypadaloby sie troche dokladniej rozliczac.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 20 Lis 2006r. 18:59  
Cytuj
naprzeciwko ZUS-u stanie sąd którego budowa ma ruszyc na wiosnę.tern dalej w stronę PKS-u jest prawdopodobnie w większości prywatny.jest jeszcze miejsce od ZUS-u w strone bloków koło Floriana i Białych Domów.teren ten można świetnie wykorzystać pod budynki użyteczności publicznej,pasaże handlowe(kina,restauracje,hotel itp.) i wg mnie jakis plac który w zime zamieniałby sie w lodowisko jak w NY przy Rockefeller CENTER.pocztę wystarczyło by ocieplic i walnąć ładna elewację z ozdobnymi gzymsami i ornamentami.jak sie idzie od kościoła Floriana w strone wieżowców na Okulickiego jest fragment zieleni,drzew które za pare lat mogłyby sie zamienić w ładny skwer.jest jeszcze jeden mankament,przejazd kolejowy koło policji który by blokował ruch i robił korki.albo wiadukt,albo podziemny przejazd.ja bym wolał to grugie.wyjazd by był zaraz za skrzyżowaniem po stronie Zatorza.jak ktoś by jechał od strony metalowca albo od stadionu i chciałby skręcić w strone jubilata nitka ta łączyłaby sie z tą wylotowa z tunelu,która by miała oczywiście pierwszeństwo.pierwszeństwo miałby także skręcający od strony metalowca.skrzyżowanie Popiełuszki-Okulickiego znajdowałóby sie w tunelu z pierwszeństwem od strony Popiełuszki.obowiązkowy w tym miejscu monitoring w paru punktach(chodzi o wymuszanie pierwszeństwa).wiem,ładne pieniądze by to kosztowało ale pomarzyc można.no i zagospodarować ładnie drugą część placu Piłsudskiego.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 20 Lis 2006r. 20:15  
Cytuj
poza tym w naszym mieście jest bardzo dobrze zorganizowany układ drogowy,chodzi mi o ulice.proste,szerokie o niezłej nawierzchni.przejazd bardzo wygodny przez miasto,dobre oznakowanie.jakby jeszcze pociągnęli Podskarpowa w strone mostu na Sanie i dalej żeby wyszła gdzies w okolicach LOK-u naprzeciwko mleczarni,w tym lasku, to by było git.i chyba największym mankamentem miasta jest chyba dworzec kolejowy a właściwie jego brak.jest dobre miejsce na wybudowanie niedużego,bo kolosa nam nie potrzeba budynku między wieżowcem na Okulickiego a PKS-em.perony sa juz zbudowane,kładka też.miejsce wg mnie wymarzone,obok dworzec PKS.urząd miejski tez mógłby powoli myśleć o nowym budynku albo facelifting starego.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 27 Lis 2006r. 09:35  
Cytuj
Stalówek napisał/a:
mankamentem miasta jest chyba dworzec kolejowy a właściwie jego brak.

po remoncie lini Tarnobrzeg-Rzeszów, dla kilku osobówek do Przeworska i ewentualnie jakiegoś kursującego w "F" szynobusa do Lublina (Soliny i sany będą jeździły przez Tarnobrzeg hetman o ile nie zostanie skasowany pojedzie przez Bełżec, bo niszczona linia na Dębicę będzie nieprzejezdna), dworzec nie będzie potrzebny. Wystarczy wiat i słupek z rozkładem.
http://forum(...)52598349
http://forum(...)52661502

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »