NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
pilnie szukam informatyka, prosze o pomoc
~~nowa:)
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 18:17  
Cytuj
winkczy ktos zna dobrego informatyka?? jak tak to prosze podac jakis kontakt do niego z gory dziekuje. pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 18:17  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 18:46  
Cytuj
ja jestem dobry jezyk

 
 
 
 
~~maciej
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 19:11  
Cytuj
a co, trzeba windowsa przeinstalować ?:haha:

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 19:28  
Cytuj
ja byłem pierwszy !

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 19:54  
Cytuj
A jakie macie umiejetnosci oprocz instalowania Windowsa?

 
 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
~~
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 20:11  
Cytuj
a co ci potrzeba ? napisz piotrek_(at)_pracuj.org

 
 
 
 
~~sss
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 20:58  
Cytuj
gg:817939 - z tego co wiem pisał StaloweMiasto

 
 
 
 
~~Marcin'd
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 22:34  
Cytuj
ja nie zakladalem tematu, tylko pytam sie z ciekawosci jakie umiejetnosci informatyczne maja ludzie ze Stalowej.

 
 
 
 
~~marna marnosc
ff
Wysłany: 23 Maja 2007r. 23:27  
Cytuj
marne jezyk

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 24 Maja 2007r. 06:56  
Cytuj
no nie wiem marna marność

 
 
 
 
qba
qba
qba
Posty: 44
Dołączył: 19 Lut 2007r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2007r. 23:27  
Cytuj
"Nowa", daj znać co trzeba zrobić to się pomyśli, może bym znalazł trochę czasu. Jak coś to pisz na PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 27 Maja 2007r. 08:20  
Cytuj
Trzeba umiejętnie wypiąć komputer z gniazdka i wynieść na śmietnik jezyk

 
 
 
 
~~blackvader
ff
Wysłany: 27 Maja 2007r. 20:18  
Cytuj
To zalezy o jakie umiejetnosci Ci chodzi? Informatyk to bardzo szeroka dziedzina. Trzebaby napisać czy chodzi Ci o specjalistów od:
1)sprzętu
2)oprogramowania (jaki system)
3)programowania (jaki język)
4)sieci

Nie da się być świetnm specjalistą od wszystkich w/w kategorii. To jet taki ogrom wiedzy, że jak ktoś chce być dobry, to albo musi się wyspecjalozować, albo spędzać po 20 godzin dziennie przed komputerem :/

Moje umiejętności wyglądają mniej więcej tak:

Windows poziom użykownika + administracja dość dobra znajomosc
Linux - większość rzeczy w małym palcu.
Sieci - konfiguruje bez problemu (chyba że jakieś bardzo skomplikowane)
Programowanie:
php/sql - perfekt (zawodowo)
C++/ObjectPascal bardzo dobra znajomosc
plus programowanie współbierzne, rozproszone i równoległe.

do "marnego": Przesadzasz, znam bardzo wielu świetnych informatyków ze Stalowej.

 
 
 
 
~~ja
ff
Wysłany: 28 Maja 2007r. 09:43  
Cytuj
Skąd znasz Delphi? Sam się uczyłeś czy robiłeś jakiś kurs? Szukam właśnie dobrego, taniego smiech2, kursu Delphi, bo jakoś samemu nie bardzo mi się chce zabierać za to jezyk

 
 
 
 
~~Marcin'd
ff
Wysłany: 28 Maja 2007r. 17:36  
Cytuj
blackvader, no to niezle. A pracujesz jako informatyk w Stalowej? Jak tam jest z zapotrzebowaniem w naszym miescie?

 
 
 
 
~~blackvader
ff
Wysłany: 29 Maja 2007r. 03:46  
Cytuj
Delphi uczyłem się na uczelni, samemu nie chciałoby mi się brać za to. Ale jeśli chcesz się szybko i porządnie nauczyć, to ja bym polecał jakąś fajną książke z helionu. Kosztują 50-100zł, ale szybko się zwrócą ;) W necie ciężko znaleźć jakiś kurs, który nauczyłby czegoś więcej niż podstaw.

Jak ktoś nie programował wcześniej w żadnym języku, to jeszcze warto coś o algorytmizacji poczytać/poćwiczyć, żeby wyrobić w sobie "algorytmiczne myślenie" (bo język językiem, nie wystarczy znać, trzeba umieć go urzywać w niestandardowych sytuacjach).

Co do zapotrzebowania, to programista raczej sobie poradzi.

"Go3" - PHP, ASP, Java Script, SQL
"Softomasz" - .NET, ASP, PHP, C, SQL
"O.S.A.-NET" - PHP, SQL

To tylko jedna branża (www)
Te firmy dość mocno się reklamowały w internecie, stąd o nich wiem. Pewnie jeszcze sporo by się znalazło.

Zarobki na początek nie jakieś rewelacyjne, ale jak się już trochę popracuje to na całkiem przyzwoitym poziomie. Zwłaszcza w stosunku do ceny mieszkań, czynszu itp.

Poza tym jak ktoś się potrafi zdyscyplinować (umiech to może pracować zdalnie w firmach z innych miast.

Generalnie na informatyków zapotrzebowanie jest cały czas duże i wraz z informatyzacją społeczeństwa będzie rosło. Ja już się cieszę umiech

 
 
 
 
~~ja
ff
Wysłany: 29 Maja 2007r. 09:06  
Cytuj
możesz dać jakieś namiary na siebie? Maila, gg?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 30 Maja 2007r. 21:09  
Cytuj
goodDelphi uczyłem się na uczelni, samemu nie chciałoby mi się brać za to. Ale jeśli chcesz się szybko i porządnie nauczyć, to ja bym polecał jakąś fajną książke z helionu. Kosztują 50-100zł, ale szybko się zwrócą ;) W necie ciężko znaleźć jakiś kurs, który nauczyłby czegoś więcej niż podstaw.

Jak ktoś nie programował wcześniej w żadnym języku, to jeszcze warto coś o algorytmizacji poczytać/poćwiczyć, żeby wyrobić w sobie "algorytmiczne myślenie" (bo język językiem, nie wystarczy znać, trzeba umieć go urzywać w niestandardowych sytuacjach).

Co do zapotrzebowania, to programista raczej sobie poradzi.

"Go3" - PHP, ASP, Java Script, SQL
"Softomasz" - .NET, ASP, PHP, C, SQL
"O.S.A.-NET" - PHP, SQL

To tylko jedna branża (www)
Te firmy dość mocno się reklamowały w internecie, stąd o nich wiem. Pewnie jeszcze sporo by się znalazło.

Zarobki na początek nie jakieś rewelacyjne, ale jak się już trochę popracuje to na całkiem przyzwoitym poziomie. Zwłaszcza w stosunku do ceny mieszkań, czynszu itp.

Poza tym jak ktoś się potrafi zdyscyplinować (umiech to może pracować zdalnie w firmach z innych miast.

Generalnie na informatyków zapotrzebowanie jest cały czas duże i wraz z informatyzacją społeczeństwa będzie rosło. Ja już się cieszę umiech

 
 
 
 
~~maciejka
ff
Wysłany: 30 Maja 2007r. 22:56  
Cytuj
No proszę, jak tu jest taki fachowiec to dlaczego to stalowemiasto takie kiepskie...?

 
 
 
 
~~blackvader
ff
Wysłany: 31 Maja 2007r. 02:09  
Cytuj
Hmm... czemu kiepskie? Parę razy pisaliśmy, że jeżeli czegoś na stalowemiasto brakuje to wystarczy napisać.

Znacie powiedzenie że szewc boso chodzi ;)
A tak poważnie to nad stalowemiasto pracuje kilka osób. Ja tu też w ramach wolnego czasu pomagam. Nie czerpiemy z tego tytułu żadnych korzyści finansowych, nawet odwrotni (koszty utrzymania serwera, domeny). Dlatego praca nad portalem nie może być jedynym zajęciem, a jedynie dodatkowym hobby.

Tu po raz kolejny apeluję do wszystkich którzy mieliby ochotę pomóc. Jeżeli nawet nie umiesz php, htmla itp, a interesujesz się historią, polityką fotografią, komputerami, samochodami, czy czymkolwiek bardziej lub mniej związanym ze stalową wolą i chciałbyś dzielić się swoją wiedzą w internecie zgłoś się do nas. Jak będziesz miał fajny pomysł na rozwinięcie obecnego, czy na jakiś nowy dział w stalowemiasto i wiesz że wystarczy Ci wytrwałości, to my ten dział dla Ciebie stworzymy.

A może znacie jakieś adresy "lepszych" portali regionalnych? Moje jest tam coś czego brakuje u nas? Trzeba do nas wtedy pisać umiech

 
 
 
 
~~yhm
ff
Wysłany: 31 Maja 2007r. 09:48  
Cytuj
jst takie "kiepskie" - bo posiadaja wlasny system CMS - a 99.9% innych stron - posiada gotowve typu phpNuke czy postNuke, czy primitywny Jportal ... gdzie wszytskoe jeszt szablonem.

 
 
 
 
~~blackvader
ff
Wysłany: 31 Maja 2007r. 14:11  
Cytuj
Chyba Ci sie cos pomyliło. To tak jakby powiedzieć ze ubranie szyte u szewca jest gorsze, bo większość ludzi chodzi w hurcie z Chin. A to że nie ma joomli jakiejś to świadczy właśnie o poważnym podejściu do tematu. Gotowy CMS to niejeden gimnazjalista mógłby w dzień postawić.

 
 
 
 
~~blackvade
ff
Wysłany: 31 Maja 2007r. 14:19  
Cytuj
Od Krawca nie od szewca ;) Troche jestem półprzytomny umiech

 
 
 
 
~~Marcin'd
ff
Wysłany: 31 Maja 2007r. 14:22  
Cytuj
Blackvader ma racje (oprocz tego ze ubrania sie szyje u szewca ;-)).
Bardziej profesjonalnie jest stworzyc swoj system, ktory jest dedykowany dokladnie pod ten portal niz korzystac z opensoursowego shit'u ktore krazy po sieci i zawiera setki niepotrzebnych modulow ktore tylko zapychaja serv.
Kto w ogole wymyslil idee open source? Grrr..

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 31 Maja 2007r. 14:31  
Cytuj
i opensource napewno jest tak napisane ze kto go tworzyl zna jakies backdoor w nim;)

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »