NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Internet z diany, Techniczna jakość łącza
~~diana
ff
Wysłany: 27 Maja 2007r. 21:47  
Cytuj
Chciałem się zapytać ludzi, którzy mają internet w dianie czy są zadowoleni? Zamierzam tam przejść, jednak nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę. W obecnej firmie ciągle są problemy z ładowaniem się stron, bardzo długo trzeba czekać na odpowiedź serwera (pingi bardzo wysokie), a transfer jeśli nawet załapie nie jest stabilny i lubi się zrywać lub skakać (raz 300 kbps za chwilę 50 kbps, potem 140 i tak w kółko).
Proszę o prawdziwe odpowiedzi, jak jest z jakością w Dianie, czy nie występują powyższe zakłócenia, czy nie występują przerwy wogóle, czy nie ma zjawiska zapychania się sieci w godzinach szczytu itd.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2007r. 21:47  
Cytuj

 
 
 
 
~~ZS
ff
Wysłany: 27 Maja 2007r. 22:10  
Cytuj
Ja mam z Diany i jestem bardzo zadowolany.
ZERO problemów, miałem kierdyś z MTM-u, to ciągły z nimi kłopot, to niby ukradło antenę z dachu to zasilacz to nie ma porądu w piwnicy, to śniueg to mróz to nie ma samochódu, to transer ,ze krew zalewała jak było coś ściągnąć.
Na świeta i nikedziele ciągle brak netu, albo taki że lepiej nie mówić.
Teraz mam spoko........polecam.
Transfer jest lepszy niż płacę, a MTM powinno być `128, a miałem 10 do 15 kbs/s, jak wogóle był.
pozdr.

 
 
 
 
~~diana
ff
Wysłany: 27 Maja 2007r. 22:30  
Cytuj
Jaki masz transfer? Ja zamierzam wziąć za 45 zł 512 kbps. Czy nie ma zjawiska zapychania się transferu w godzinach popołudniowo- wieczornych, a więc gdy większosć siedzi na necie?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 27 Maja 2007r. 23:11  
Cytuj
Nic a nic, sam używam takiej opcji i z nikim bym się nie zamienił, średni transfer, z normalnego serwera w obojętnie jakich godzinach utrzymuje się na poziomie 120 kb/s umiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Maja 2007r. 07:15  
Cytuj
coś ściemniasz, 512kbps przepustowości i masz 120 kb/s transferu?

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 28 Maja 2007r. 08:21  
Cytuj
On źle powiedział - w Dianie płaci się za (teoretycznie) łącze 512, a transfery po 120 to normalka praktycznie cały czas. Znam net tu i tu, mogę powiedzieć, że np. w Stelli nie puszczą Ci nic więcej ponad to, co masz w umowie, ale sieć jest bardzo dobrze zabezpieczona. Jedyny mankament tego wszystkiego, to stosunkowo wysokie ceny. Natomiast w Dianie jest normalna samowolka, pierwsze co, po postawieniu systemu, podłączeniu netu wyskakuje Ci co chwilę (no może nie co cwilę, ale często) komunikat usługi posłaniec (Net Send), no chyba, że ktoś ma XP z SP2 (od SP2 net send jest standardowo wyłączony w usługach). Ale za to łącze jest nierównomierne, i niejednokrotnie mają takie właśnie wysokie transfery. No i ceny niższe... Przykładowo za publiczny IP płacisz 10 a w Stelli 20 (nie daję sobie ręki uciąć, ale o ile dobrze pamiętam tak jest).

 
 
 
 
~~Pławo
ff
Wysłany: 26 Sie 2007r. 17:34  
Cytuj
~Edzio: chciałeś chyba napisać 120KB ??
Osobiście nie mam z Diany, ale często zdarzało mi się pracować na komputerach podpiętych do Diany i muszę przyznać że byłem mile zaskoczony - nawet w najwolniejszej opcji 256 kbps transfery są rzędu 1200 kbps ;o

 
 
 
 
~~Pławo
ff
Wysłany: 26 Sie 2007r. 21:47  
Cytuj
oczywiście miało być 120 KB/s -> 1000 kbit/s - 1Mbit/s.

 
 
 
 
~~wtrącę
ff
Wysłany: 28 Sie 2007r. 09:20  
Cytuj
Aa ma ktoś internet z pilickiej? co o tej firmie sądzicie? warto rozważać?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Sie 2007r. 12:10  
Cytuj
Jak mieszkacie w zasiegu Interblocku zapraszamy do nas podlaczamy teraz ulice Jana Pawła w okolicach centrum 4 łacze 50 Mbit/s bez ograniczeń gdzie znajdziecie lepsze?? jezyk transwery przy sciaganiu plikow mam sredno 3-4 MB/s składka 30 zl miesiecznie darmowy FTP internet PPPoP(zewnetrzne IP) czegos chciec wiecej?? www.interblock.pl

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Sie 2007r. 12:30  
Cytuj
Jak mieszkacie w zasiegu Interblocku zapraszamy do nas podlaczamy teraz ulice Jana Pawła w okolicach centrum 4 łacze 50 Mbit/s bez ograniczeń gdzie znajdziecie lepsze?? jezyk transwery przy sciaganiu plikow mam sredno 3-4 MB/s składka 30 zl miesiecznie darmowy FTP internet PPPoP(zewnetrzne IP) czegos chciec wiecej?? www.interblock.pl

tyle ze jak dobrze pamietam macie tam limity 20gb/ miesiac

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Sie 2007r. 15:09  
Cytuj
nie ma zadnych limitów

 
 
 
 
~~stu
ff
Wysłany: 30 Sie 2007r. 09:12  
Cytuj
Ja to niesmialo zaproponowalbym, zeby Interblock polozyc na calym miescie. Stella i Diana moglyby sie schowac w buty ze swoimi cenami i transferem. Napiszmy jakas petycje gdzies.
Pozdro

 
 
 
 
~~GD
ff
Wysłany: 30 Sie 2007r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
Jak mieszkacie w zasiegu Interblocku zapraszamy do nas podlaczamy teraz ulice Jana Pawła w okolicach centrum 4 łacze 50 Mbit/s bez ograniczeń gdzie znajdziecie lepsze?? jezyk transwery przy sciaganiu plikow mam sredno 3-4 MB/s składka 30 zl miesiecznie darmowy FTP internet PPPoP(zewnetrzne IP) czegos chciec wiecej?? www.interblock.pl

tyle ze jak dobrze pamietam macie tam limity 20gb/ miesiac


za tyle to macie NEO bez limitu i swoje wlasne ...

 
 
 
 
~~lola
ff
Wysłany: 30 Sie 2007r. 11:41  
Cytuj
W Diannie wszyscy dostają zewnętrzny publiczny adres IP, bez limitów, własne ftp, www, email, gry. Własne serwery można też bez problemu postawić na swoim pc-cie, jest widoczny na świecie bez jakiejkolwiek łaski i śmiesznych wynalazków w rodzaju PPPoE.
Jeżeli chodzi o trasfer 3-4MB/s, to jest trochę naciągane. 4MB/s, to jest 32Mb/s. Jeszcze nie widziałem serwera w Internecie, który udostępniałby dane z taką szybkością. Chyba że poprzednik pisał o ściąganiu plików w sieci lokalnej z kompa kolegi (lub koleżanki) ?

 
 
 
 
ff
Wysłany: 30 Sie 2007r. 12:25  
Cytuj
A jaki jest wysylowy w interblocku ?

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 30 Sie 2007r. 22:33  
Cytuj
@lola - powiem Ci szczerze, że nie zwracałem uwagi na transfer, ale u kolegi w interblocku niedawno ściągałem linuksa, to plik ok. 3,7GB ściągało przez około godzinkę, półtorej może. Dla przykładu, u siebie próbowałem ściągnąć, to ściągałem z przerwami przez 3 dni i po wszystkim nie zgadzała mi się suma kontrolna pliku (MD5SUM), zapewne z powodu przerw, ale wybaczcie - nie zostawię kompa włączonego na trzy dni non stop smiech2. No i cała instalka wylądowała w koszu.
Edzio

 
 
 
 
~~diss
ff
Wysłany: 31 Sie 2007r. 00:03  
Cytuj
Też mam neta z diany i potwierdzam fakt, że nawet przy opcji 256 (za taką płacę) nie zdarza mi sie mieć mniejszego transferu niż 120KB/sek. W nocy spokojnie wyciągam 4 megabity. Żadnych problemów z niedziałającym netem, przerwami, awariami itp. Polecam!

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Wrz 2007r. 15:38  
Cytuj
"Jeżeli chodzi o trasfer 3-4MB/s, to jest trochę naciągane. 4MB/s, to jest 32Mb/s. Jeszcze nie widziałem serwera w Internecie, który udostępniałby dane z taką szybkością."


To jeszcze mało widziałes umiech

 
 
 
 
~~Megi
ff
Wysłany: 26 Maja 2008r. 22:13  
Cytuj
Mam pakiet int. z diany , wgrałam nowy system wp z sp1, karta sieciowa jest , wgrana normalnie w menedżerze, konfiguracja nic nie daje, czy brak sp2 może mieć na to wpływ co robić? w funkacja zaznaczone zeby automatycznie ip znalazlo.

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 07:06  
Cytuj
co to jest wp z sp1?

 
 
 
 
~~gsgs
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 09:04  
Cytuj
najprawodopodobniej windows professional z service pack

 
 
 
 
~~lol
ff
Wysłany: 28 Maja 2008r. 08:35  
Cytuj
Diana to najgorsza TV kablowa jaką mamy, ich relacje są miernej jakości i profesjonalizm dziennikarzy. Internet jest taki sam

 
 
 
 
~~kuki
ff
Wysłany: 28 Maja 2008r. 09:05  
Cytuj
a co ma jakośc internetu z Telewizji Kablowej Diana do profesjonalizmu dzienikarzy z TV Miejskiej? znowu jakies sługusty albo mało inteligentni sie tu wypowiadaja, z resztą norma...

 
 
 
 
~~Tohm
ff
Wysłany: 28 Maja 2008r. 11:45  
Cytuj
Na temat internetu TVK Diana mogę sporo powiedzieć, bo miałem niewątpliwą "przyjemność" dwukrotnie reklamować jakość świadczonej usługi. Dla tych, dla których dostęp do internetu oznacza otwarcie strony WWW lub ściągnięcie pliku to pewnie dobry wybór, bo przecież jak piszą niektórzy "dają większą prędkość niż w umowie". Tak się składa, że wiem troszkę więcej niż przeciętny internauta na temat tego, "co w internecie piszczy" i ze swojej strony STANOWCZO ODRADZAM internet w Dianie dla tych, którzy chcą z niego korzystać do czegoś więcej niż rzeczy, o których wspomniałem powyżej.
Aby nie być gołosłownym napiszę tylko, że wielokrotnie badałem jakość świadczonych przez Dianę usług i nie wygląda to ciekawie:
1. Ping do bramy niestabilny (wartości od 8-1000ms)
2. Łącze kompletnie niestabilne - download skacze co kilka milisekund od 1/5 wartości z umowy aż do jej przekroczenia kilkukrotnie - w efekcie daje to średnią wyższą niż w umowie i większość jest tym faktem bardzo zadowolona - ja niestety nie.
3. Tragiczne wartości QOS i jitter - wynika to z niestablilości, o której pisałem w punkcie 2.
4. Czasy pauzy w download i upload rzędu 2 sekund !!!

Na moje reklamacje kierowane na piśmie (mailami nikt się w Dianie nie przejmuje) dostawałem odpowiedź od kierownika działu informatyki, w której informował mnie jedynie, że Diana stara się świadczyć najwyższą jakość usług i dba o jak największe zadowolenie Klienta... pomijając kompletnie to, co pisałem w reklamacji. Były próby zwalenia winy na odległe serwery, na opóźnienia poza siecią Diany - miałem jednak pomiary wykonane w tym samym czasie z identycznego łącza innego operatora i tam jakoś odległość serwerów nie stanowiła żadnego problemu. Do tych faktów Diana niestety nie potrafiła się już ustosunkować - w odpowiedzi na kolejną reklamację dowiedziałem się tylko, że... Diana dba o najwyższą jakość swych usług(...) i że mogą mi bezpłatnie wymienić modem kablowy, który zarówno ja jak i Diana wiemy, ze jest sprawny.
PODDAŁEM SIĘ i więcej pism nie pisałem, bo za bardzo szanuję swój czas. Mam wrażenie, że Diana internet uruchomiła jakby "przy okazji" świadczenia usług TV i nie do końca jest do tego przygotowana.
Niemożliwe okazuje się skonfigurowanie tak prostych rzeczy jak udostępnienie zarządzania moimi zasobami na serwerze WWW, który bezpłatnie dostaję wraz z podpisaniem umowy spoza sieci Diana (nawet po podaniu adresu IP z jakiego chciałbym zarządzać zdalnie kontem !). Jak się okazuje ograniczenia wprowadzono ze względu bezpieczeństwa. Pierwszy raz spotkałem się z taką polityką security na serwerach ftp umiech No ale ... jak widać albo Diana rządzi się własnymi prawami albo ma za mało doświadczonych administratorów sieci.

REASUMUJĄC: Internet w Dianie tak, ale tylko do przeglądania WWW i ściągania plików. Dla tych bardziej wymagających proponuję innego providera

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »