NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
"Miasto moje widze ogromne ...." ,
~~Piotr
ff
Wysłany: 2 Cze 2007r. 17:52  
Cytuj
Czytam te peany na czesc Stalowej Woli i nie wierze wlasnym oczom. Podniecanie sie budowa kolejnego bunkra w centrum miasta. Jakies mzonki o 100tys. troj-czwor-miescie, o ladnej zabudowie centrum, itp., itd. Ludzie, otworzcie oczy, zobaczcie jak wygladaja i rozwijaja sie inne miasta. Rozumiem, ze mieszkacie tu i kochacie to miasto, ale prosze o troche obiektywizmu!!!
Aby uprzedzic napasci co "poniektorych" fundamentalistow z forum zaznaczam, ze nie przemawia przeze mnie zadna gorycz, bo przezylem tutaj najpiekniejsze chwile swojego zycia- dziecinstwo....

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2007r. 17:52  
Cytuj

 
 
 
 
~~ruskie_hity
ff
Wysłany: 2 Cze 2007r. 19:44  
Cytuj
coś ci sie nie podoba to wypad !

 
 
 
 
~~zaq3
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 01:18  
Cytuj
A co w Warszawce mieszkasz od miesiąca? Czy pracujesz w LG pod wroclawiem za 1200 i myslisz ze Boga złapałes za nogi?

Wole byc tutaj. Wiele osob juz pisalo o ile lepsze jest zycie w srednim niz w duzym miescie. Jak tak sie podniecasz tym ze masz korki czy multikino to Ciesz sie, wynajmuj kawalerke za 1000zl miesiecznie i mysl sobie ze jest Ci w zyciu lepiej niz mi w moim domu pod lasem na "prowincji".

A co Cie tak w tym "innym" miescie podnieca? 3 razy wiecej blokow? wyższe wierzowce? To patrz sobie na nie, ale po cholere przyłazisz tutaj i probujesz jechac po ludziach stad? Masz malego penisa i próbujesz sie dowartosciowac? Czy co?

 
 
 
 
~~stalowiak
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 01:29  
Cytuj
1) Jakiego bunkra? Dawno nie wybudowali tu bunkra w centrum.

2) Jakie miasto jest takie swietne?

3) Polska to prowincja swiata. Jakbys widzial inwestycje w Nowym Jorku, czy Tokyo to chyba bys zlozyl dokumenty o zmiane obywatelstwa

4) Wiecej ludzi to lepiej? A co to sped bydla?

Nigdy stad sie nie wyprowadze.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 09:14  
Cytuj
nikt cie tu mie trzyma.jesli chodzi bunkier -budynek koło PKS-u to masz rację.pan Mencfel musiał nieżle na tym zarobić.poza tym wole Stalówke od tych ''wielkich'' miast,gdize ładnie jest od ulicy a od podwórka tragedia.i ta mamona i nic więcje.co to kurwa za zycie.pracowac żeby żyć rozumiem ale życ żeby pracować...szybkie obiady w mlecznym barze,walnąć kreskę i nie spac ze 2 dni.i zapierdalanko.he człowieku wawka,to jest to.no faktycznie cos pieknego.Kraków ratuje Stare Miasto i Kazimierz bo reszta jest tragiczna.porównując miasta zblizonej wielkosci w kraju Stalowa aż tak tragicznie nie wypada.nie ma startu jesli chodzi o wygląd do np.Sandomierza,Zamościa bo nie ma Starówki będąc tak młodym miastem.ale jak na nowe miasto jest nawet,nawet.ja sie stąd nie wyprowadzę...może gdzies w najbliższe okolice,domek,ogród.niby standardowe marzenie ale jakie zajebiste...

 
 
 
 
~~miszkaniec
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 10:38  
Cytuj
Stalowek - podzielam Twoja opinie, jak tak bardzo mu sie nie podoba StW to niech popatrzy na tarnobrzeg - dziura taka ze malo w Polsce.

 
 
 
 
~~latające kombinerki
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 11:40  
Cytuj
fakt trochę obiektywizmu by sie przydało, ale poco? jesteśmy małymi patriotami swojego miasta i raczej tak zostanie. Bedziemy pisać tutaj na forum co nam sie nie podoba w naszym mieście a co zasługuje na pochwale. I skrupulatnie będziemy śledzić co z dnia na dzień dzieje sie w naszym Hutniczym grodzie, dlaczego? Bo jest nasze, bo tutaj sie wychowaliśmy, bo dzięki nam (mieszkańcom) ono jakoś tętni zyciem i nie popada w ruinę jak Tbg lub inne miasta.

 
 
 
 
~~^
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 12:18  
Cytuj
Piękne określenie "w hutniczym grodzie" jak na medalu z epoki PRL-u.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 21:27  
Cytuj
Nie rozumiem, co nie podoba się w naszej stalówce.Miasto jest młode i zawdzięcza swoje powstanie Panu Kwiatkowskiemu i pomysłowi utworzenia COP-u.Dzisiaj rośnie w siłę i choć nie ma starówki jest nieźle rozwiązanie komunikacyjnie i rozwój widać gołym okiem.Jak każde ma swoje problemy, ale kto ich nie ma.Ta ponad 70-tysięczna aglomeracja to przede wszystkim ludzie którzy ją tworzą.ludzie których miasto nosi nazwę Stalowa Wola zasłużyli sobie na trochę szacunku.Z wyrazami uszanowania.

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 3 Cze 2007r. 22:12  
Cytuj
Jak nie ma? Rozwadów to starówka Stalowej. No i Pławo jezyk hehe...

 
 
 
 
~~as
ff
Wysłany: 4 Cze 2007r. 20:38  
Cytuj
Myślę.że mieszkając w Stalowej Woli każdy może być z tego nawet dumny jak sama nazwa podkreśla.W Stalowej się urodziłem mieszkałem póżniej w Warszawie a obecnie pod Warszawą.Zawsze chętnie odwiedzam rodzinne miasto i śledzę na bieżąco co dzieje się w mieście i sporcie a w Stalowej już nie mieszkam 30 lat.Stalowa Wola ma swój urok dodrze i nowocześnie rozplanowany układ komunikacyjny i potężny przemysł ,który napewno kiedyś się obudzi ,lasy, dużą rzekę naprawdę miasto do rozwoju.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 5 Cze 2007r. 10:33  
Cytuj
moe wydac sie to troszke smieszne co teraz napisze ale ludzie ze stalowej sa naprawde dobrze odbierani.
Nasze miasto jest bardzo pozytywnie odbierane.
Na Greenpoincie w NY wybudowano nowy bank na ktorego fasadzie znajduja sie herby 42 bodajze nie wiem czy zasluzonych czy najwiekszych czy wojewodzkich miast w kazdym razie w tym doborowym towarzystwie w pierwszym rzedzie jest herb naszego miasta.
Poznalem kolesia z polnocy polski i jak sie dowiedzial, ze jestem ze Stalowej woli to w zyciu nie uslyszalem tylu superlatyw na temat staloweczki i ludzi z tego miasta.
Jak zacza jacy to nie jestesmy zajebisci, ze zna tylko 3 ludzi ze stalowej i wszyscy normalnie sa tacy zajebisci ze masakra hehe.
POdnieta niezla mial.

Swoja droga w chwili obecnej gdzie rzad robi tyle zlego, wypowiedzi poklitykow kompromituja polske, powinnismy dbac ot tak dobre imie naszego pienkego miasta zeby utrzymac wrazenie takie jak mial ten polak.
pozdro

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 5 Cze 2007r. 21:21  
Cytuj
Może Ty zacznij od nauki języka ojczystego jezyk
"Jak zacza" - to jak rozumiem miało być "zaczął"?

"...wypowiedzi poklitykow kompromituja polske, powinnismy dbac ot tak dobre imie naszego pienkego miasta" - chodziło Ci o piękne miasto? jezyk

A poza tym masz ruską klawiaturę czy w systemie dostępny tylko język angielski? Jeżeli to drugie to jeszcze zrozumiem, ale jeżeli nie, to po jakiemu wy ludzie piszecie? Mam rację? Siur, że tak umiech

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 6 Cze 2007r. 19:36  
Cytuj
Może gość ma problem ze słowem pisanym.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 7 Cze 2007r. 00:33  
Cytuj
a się czepiacie byle czego chłopak chciał się tylko wypowiedzieć

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 7 Cze 2007r. 21:46  
Cytuj
No jeżeli tak się wypowiada gdzie indziej, to faktycznie rozsławia dobre imię Naszego Hutniczego Grodu jezyk

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 8 Cze 2007r. 08:01  
Cytuj
Dokładnie masz rację. A ja jeszcze wspomnę o pewnym ciekawym (IMHO) aspekcie. Otóż, przynajmniej w czasach mojej wczesnej młodości (teraz mam późniejszą jezyk ) jak kibice Stali chcieli dostać po ryju, jechali do Tarnobrzega spotkać tych z Siarki. I oczywiście odwrotnie. Natomiast mieszkając napszykłat (jezyk ) w takim Krakowie, wystarczy być kibicem Wisły i spotkać odpowiednich "kolegów" w tramwaju. Ot i kolejna zaleta mniejszych miast.
Pzdr, Edziosław Wspaniały smiech2

 
 
 
 
~~ZP
ff
Wysłany: 8 Cze 2007r. 11:30  
Cytuj
Stalowek, zobacz sobie w Wikipedii o Wodzisławie, naprawe az tak sie wyludilo. Sam bylem zaskoczony jak to zobaczylem.

 
 
 
 
~~informator
ff
Wysłany: 8 Cze 2007r. 16:47  
Cytuj
dla waszej informacji to Wodzisław nie wyludnił się tak z powodu masowej imigracji tylko z takiego powodu iż odłączyły się od niego inne miasta m.in. Radlin które ileś tam lat temu były włączone do Wodzisławia i stanowiły osobne miasto podobnie sprawa ma się z przytaczanym tu Bytomiem od którego odłączył się m .in. Radzionków i został samodzielnym miastem. To jest taka sytuacja jakby np. Rozwadów odłączył się od stalowej.. Pozdrawiam

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 8 Cze 2007r. 18:47  
Cytuj
od nas sporo osób sie przemeldowalo do sasiednich gmin bo tam sie pobudowali ale duzo z nich pracuje w Stalowce .wystarczy sie przejechac na Agatowke,Podborek,Pysznice ,Jastkowice Rude Moskale itd.

 
 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2007r. 00:55  
Cytuj
Moze i sie odlaczyłaczyły, ale ja po tym jak to przeczytałem, wszedłem na pare forów min. wodzisławia i przejżałem kilka postów. Ludzi tam piszą w wątkach o przyszłości Wodzisławia "Czy będzie tentnił życiem jak kiedyś ..." itp. Nawet jeżeli coś się tam odłączyło, to spadek defacto i tak jest ogromny. To tak jakby odłączyć Rozwadów, Hutnik i to wszystko co za torami i podzielić Stalową na 5 miast. A w każdym burmistrz, rada miasta, dublujące się urzędy. Bezsęs... choć od razu mówię że nie znam tak dobrze sytuacji jaka tam panowała przed podziałem (tu pewnie "Informator mógłby nam wyjaśnić).

Swoją drogą to ciekawe czemu to zrobili. I czy tego żałują, w czasach gdy kto tylko może dązy do jak najlepszej współpracy i integracji między sąsiednimi miastami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~informator
ff
Wysłany: 9 Cze 2007r. 01:55  
Cytuj
Otóz kolego przed podziałem miasta te leżały w granicach administracyjnych większych miast do których je wcielono(Wodzisław, Bytom i wiele innych na Śląsku) Otóż jak może ci wiadomo obszar Górnego Śląska jest bardzo mocno zurbanizowany i tam praktycznie miasto leży na mieście nie wiadomo gdzie się jedno kończy a drugie zaczyna i wiele wielkich miast śląskich składa się też z poszczególnych dzielnic-miasteczek które kiedyś tam włączono do większych ośrodków. Miasteczka te
były dzielnicami większych miast administracyjenie ale w większości przypadkow mieszkańcy ich czuli pewną odrębność tak jak na przykładzie Stalowej większość starszych ludzi trakyuje Rozwadów jak osobne miasto, ale z czasem wyszły ambicje mieszkancow tych miast a także ludzi którzy w ten właśnie sposób zyskali stołki bo oczywiscie w nowym mieście potrzebny jest burmistz rada miasta itd. dlatego też nastąpiło ich rozdzielenie

 
 
 
 
~~alfa
ff
Wysłany: 30 Cze 2007r. 20:58  
Cytuj
Ja bardzo kocham swoje miasto,nie chciałabnym mieszkać gdzie indziej...ale...przeraża mnie i często denerwuje fanatyzm niektórych..

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 1 Lip 2007r. 10:27  
Cytuj
...Podborek,Pysznice ,Jastkowice itd... co to za wsie;d?

 
 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: rudnik
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2007r. 12:52  
Cytuj
JAKIE MIASTO ZBIERANINA WIESNIAKOW ZOKLIC ITO MA BYC MIASTO TO JESTWIES

marek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »