NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
spółdzielnie mieszkaniowe 31.12.2009r.,
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 08:48  
Cytuj
CYTAT
podobno blok SBM przy KEN 2 będzie wspólnotą od 1 stycznia 2010 - jeśli tak to gratulujemy, my bedziemy następni!


ja właśnie w tej sprawie! Misia wysłałam Ci maila i wiadomość na stalowymmieście i nie widzę odzewu, czyżbyście się rozmyślili? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 08:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 21:09  
Cytuj
Misia? żyjesz? no bo szczerze mówiąc miałam nadzieję na to, że uda mi się przekazać innym receptę na sukces... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2010r. 21:58  
Cytuj
do garfild,
ciekawa jestem twojej opinii ws pojedynczych podpisów przedstawicieli SBM w aktach notarialnych przy wyodrębnianiu mieszkań na własność - trzeba będzie je unieważniać sądownie?
a co ze wspólnotą powstałą w oparciu o takie akty ? :szok:

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2010r. 19:31  
Cytuj
sorki - wkradł mi się jakiś błąd - a ja nie sprawdziłam o klops :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2010r. 22:10  
Cytuj
a co to za adres? nie wiem

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2010r. 09:00  
Cytuj
To jest komunikat z tej strony, którą wcześniej wkleiłam. Mam problemy z jej prawidłowym wklejeniem :(

"Pod aktem notarialnym ws. nabycia przez lokatora mieszkania za symboliczną złotówkę wystarczy podpis jednego pełnomocnika spółdzielni - zapewnia Rada Izby Notarialnej w Warszawie. Wcześniej pojawiały się wątpliwości, czy uwłaszczenie się lokatorów na podstawie aktu z jednym podpisem jest legalne.

W ubiegłym tygodniu "dziennik Gazeta Prawna", a za nią inne media pisały, że akty notarialne z jednym podpisem będące podstawą do wykupu mieszkania za symboliczną złotówkę mogą być nieważne, gdyż Prawo spółdzielcze wymaga co najmniej dwóch podpisów.

Izba Rady Notarialnej w Warszawie podkreśliła w poniedziałkowym komunikacie, że taka teza "jest nieprawdziwa i nie ma żadnych racjonalnych podstaw".

"Spółdzielnia mieszkaniowa może być reprezentowana przy umowach dotyczących tzw. przewłaszczeń lokali na podstawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych przez jednego pełnomocnika, ustanawianego przez właściwą reprezentację spółdzielni w formie przewidzianej dla czynności głównej, czyli w formie aktu notarialnego" - napisali notariusze. Zaznaczyli, że wynika to wprost z art. 96 i art.99 Kodeksu cywilnego.

Art. 96.

Umocowanie do działania w cudzym imieniu może opierać się na ustawie (przedstawicielstwo ustawowe) albo na oświadczeniu reprezentowanego (pełnomocnictwo).

Art. 99.

§ 1. Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie.
§2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »