NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
spółdzielnie mieszkaniowe 31.12.2009r.,
Posty: 32
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2009r. 18:46  
Cytuj
Czytając gazety, fora, rozmawiając z ludźmi bardzo często słyszy się narzekania na złe zarządzanie spółdzielniami mieszkaniowymi.
I w większości przypadków te skargi są słuszne.
Przykład to ociąganie się Zarządów z włączeniem ogrzewania pomimo tylu zimnych nocy, brak albo niewystarczjąca ilość remontów, brak dbałości o czystość w blokach i na zewnątrz, a przede wszystkim ciągłe mówienie o braku pieniędzy - pomimo tego, że coraz więcej płacimy.
Jaka jest na to rada?
- najpierw trzeba pamiętać o 31.12.2009r. i wyodrębnić mieszkanie na własność; dotyczy to nie tylko lokatorskich mieszkań, ale i spółdzielczych własnościowych;
- następnie, a potrzebne jest przynajmniej 50% + 1 właścicieli/ podjąć uchwałę o utworzeniu wspólnoty lub małej spółdzielni;

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2009r. 18:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2009r. 20:29  
Cytuj
CYTAT
Czytając gazety, fora, rozmawiając z ludźmi bardzo często słyszy się narzekania na złe zarządzanie spółdzielniami mieszkaniowymi.
I w większości przypadków te skargi są słuszne.
Przykład to ociąganie się Zarządów z włączeniem ogrzewania pomimo tylu zimnych nocy, brak albo niewystarczjąca ilość remontów, brak dbałości o czystość w blokach i na zewnątrz, a przede wszystkim ciągłe mówienie o braku pieniędzy - pomimo tego, że coraz więcej płacimy.
Jaka jest na to rada?
- najpierw trzeba pamiętać o 31.12.2009r. i wyodrębnić mieszkanie na własność; dotyczy to nie tylko lokatorskich mieszkań, ale i spółdzielczych własnościowych;
- następnie, a potrzebne jest przynajmniej 50% + 1 właścicieli/ podjąć uchwałę o utworzeniu wspólnoty lub małej spółdzielni;


Proponuję stalówko1, bys trochę się rozejrzała po mieście (wspólnot jest baaaaardzo dużo w Stalowej) i sie troche pouczyła. Polecam np. za lekturę ustawę o własności lokali.
Potem proponuje porozmawiać z kilkoma zarządcami na temat funkcjonowania wspólnot. Proponuję obiektywnie nawet z zarządcami z innych miast. Przekonasz się, że nie jest tak HURRRA jak tu opisujesz. Mieszkam we wspólnocie i większej zajadłości sąsiadów i kłótni nigdy wczesniej nie było. A zarządca ma ręce związane bo "kochani" starsi mieszkańcy wszystko oprotesowują i nic nie można zrobić.
MASAKRA!!!! Każda inwestycja jest okupiona WALKĄ.
Dodam, że nasza wspólnota nie jest wyjatkiem, ale standardem!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2009r. 07:43  
Cytuj
Też to słyszałem.
Wymieńmy okna - starsi ludzie po co będzie huk i brud i jestesmy na nie. Koniec tematu.
Wymieńmy drzwi - po co nowe klucze - koniec tematu.
Rewelacja jednym słowem - a jak kilka bloków się połączy to zaś biurokracja i trzeba tworzyć stołki

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2009r. 12:51  
Cytuj
Jacek
swiete slowa ...

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2009r. 18:24  
Cytuj
A ja chcę przedstawić pozytywne przykłady, a jest ich w naszym mieście wiele, np:

- wieżowiec zwany "elektrownianym" /wspólnota/: ocieplony, pomalowana elewacja, wymieniona stolarka okienna i drzwi, ułożone nowe chodniki, domofony, klatki schodowe wysprzątane;wazne

- zielone bloki obok Kościoła pw Opatrzności /wspólnota/: wszystko jak wyżej, a ponadto monitoring na samochody, kamery przy każdej klatce; wazne

W blokach podległych dużym spółdzielniom, przez porównywalny czas niewiele się zmieniło w stosunku do tego co wykonały w swoich budynkach ww wspólnoty. Opłaty są porównywalne, a więc gdzie są nasze pieniądze??????? sciananie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 1 Paź 2009r.
Skąd: Nisko RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2009r. 22:47  
Cytuj
CYTAT
A ja chcę przedstawić pozytywne przykłady, a jest ich w naszym mieście wiele, np:

- wieżowiec zwany \"elektrownianym\" /wspólnota/: ocieplony, pomalowana elewacja, wymieniona stolarka okienna i drzwi, ułożone nowe chodniki, domofony, klatki schodowe wysprzątane;wazne


tak się składa że mieszkam w tzw. elektrownianym wieżowcu i owszem inwestycje są i corocznie jest coś nowego ale jest tak jak pisze Jacek85:
stare pryki mieszkające w tym wieżowcu mają wieczne te same problemy:
Wymieńmy okna - a po co będzie huk i brud,
Wymieńmy drzwi - po co nowe klucze i koszta, przecież stare są jeszcze dobre,
Czemu z pieniędzy na czynsz urósł taki mały procent?
Po co ocieplać - przecież jest ciepło?
itd, itp.
Mało tego, mieszka tu również element z elektrowni, który ma się za jakąś elitę ęą, który regularnie pisze donosy na zarządce budynku (który zresztą mieszka w onym wieżowcu, więc na co dzień widzi co potrzeba i reaguje na bieżąco) - tak więc zarządca, niejaki pan W.G. ma sporo babrania i roboty - owszem wyniki są ale jest to WALKA - cóż się dziwić to POLSKA WŁAŚNIE sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2009r. 13:13  
Cytuj
Dodatkowo nie mozna narzekac i dawac sie rzadzic za nasze pieniazki niekoniecznie tanio i dobrze np wydajac pieniazki na obchody 50 lecia sm w tym na koncert maryli chyba 50 tys, SDK i na ekspertyzy prawne niekoniecznie w dobrym intersie wlascicieli ich czyli czlonkow spoldzielni. SM to jedna z nielicznych instytucji dzialajaca na wolnym rynku, ktora nie zwolnila ani jednego pracownika wrecz odwrotnie. A jak lakomy to kasek widac na przykladzie walki o wladze w pobliskim Tarnobrzegu w TSM. Kazdy mniejszy twor w tym mniejsza spoldzielnia a zwlaszcza wspolnota nie bedzie tworzyla takich kosztow jak nasze "kochane drogie" społdzielnie. Po prostu wiadomo na co ida pieniazki nawet jesli ludzie sie nie zawsze zgadzaja, po prostu trzeba miec swiadomosc ze jeszcze sie taki nie narodzil, kto by wszystkim dogodzil. A jak spoldzielnie sie bronia widac wlasnie po ostatnich problemach z uwlaszczeniem specjallnie robia tak zwlaszcza w sbm aby nie wszyscy zdazyli ;(

Ceterum censeo Karthaginem esse delendam (łac. Poza tym uważam, iż Kartagina powinna zostać zburzona) Katon Starszymlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2009r. 12:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2009r. 13:00  
Cytuj
A ja proponuje tak - kto chce SM niech ma SM, kto chce demokracji mieszkancow jak w Alternatywach 4 niech stwarza wspolnote mieszkancow umiech
I bedzie git umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2009r. 14:26  
Cytuj
Chyba Rgnarok tego filmu nie pamietasz tam jest wypisz wymaluj sytuacja jak obecnie w naszych spoldzielniach nic sie przez te lata nie zmienilo i tam i tu ludzie lubia byc rzadzeni reka prezesa i Aniolow Cieciow, lepiej dawac sie wodzic "za morde" niz podjac wysilek i cos wspolnie razem robic i decydowac. Problem w tym ze nie ma mozliwosci wyboru i nie jest tak latwo sie wydzielic bo spoldzilenie to celowo utrudniaja chroniac swoje dobra .... No ale nikt na sile nikogo nie uszczesliwi... sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2009r. 15:09  
Cytuj
Chyba jednak pamietam. I wiem, ze w moim bloku stworzenie wspolnoty bylo bledem, bo jest gorzej niz za spoldzielni.
Jest dokladnie tak samo jak w Alternatywach 4 umiech
Tyle, ze mi to wisi, bo jak cos chce to zmieniam sobie sam i niech mnie skarza itd. Mam ich w nosie umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2009r. 18:26  
Cytuj
Polecam niezłą lekturę - informację - co można zrobić dla własnego dobra:

http://www.uwlaszczenie.pl/ goodair kissgood

Nikt nie zadba o nasze domy tak jak my sami!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2009r. 19:43  
Cytuj
film ragnarok moze pamietasz ale chyba geneze powstania wspolnoty niekoniecznie w stalowej na chwile obecna nie ma wspolnoty powstalej z blokow spoldzielni mieszkaniowej chyba ze ostatnio jakos a ja o tym nie wiem a my wlasnie mowimy o problemach w spoldzielnaich. Ty chyba mieszkales/as w bylych budynkach komunalnych albo zakladowych, i po prostu kiepsko trafilles/ trafilas ze wspolnota...:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2009r. 12:21  
Cytuj
W moim bloku mieszkańcy planują odejść od spółdzielni i założyć wspólnotę mieszkaniową i zastanawiają się czy powierzyć zarząd zarządcy. Możecie mi powiedzieć który zarządca ze Stalowej jest dobry i dba o swoje bloki, a którego lepiej unikać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2009r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
film ragnarok moze pamietasz ale chyba geneze powstania wspolnoty niekoniecznie w stalowej na chwile obecna nie ma wspolnoty powstalej z blokow spoldzielni mieszkaniowej chyba ze ostatnio jakos a ja o tym nie wiem a my wlasnie mowimy o problemach w spoldzielnaich. Ty chyba mieszkales/as w bylych budynkach komunalnych albo zakladowych, i po prostu kiepsko trafilles/ trafilas ze wspolnota...:cwaniak:


Z tego co widze mowa tu o problemach tak we wspolnotach jak i spoldzielniach.
Chcialem powiedziec, ze syf moze byc przy obu formach zarzadu nieruchomosciami - wszystko rozbija sie o kadry.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 15:45  
Cytuj
To jak jest w koncu z tym uwlaszczeniem,czy przy mieszkaniach wlasnosciowych warto sie uwlaszczac,czy nic sie z tego nie ma,jesli nie ma zamiaru tworzenia wspolnoty mieszkaniowej to chyba to nic nie da,poza komfortem psychicznym oczywiscie???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 17:34  
Cytuj
Co się zmieni w przepisach

Tak jest

Do wyodrębnienia własności mieszkania spółdzielczego własnościowego lokatorskiego konieczna jest spłata reszty kosztów budowy lokalu i uregulowania opłat eksploatacyjnych

Tak będzie

Jeżeli spółdzielcze własnościowe prawo zostało ustanowione nie dłużej niż 15 lat temu, do wyodrębnienia własności lokalu konieczna jest spłata nominalnej kwoty pomocy finansowej udzielonej przez państwo


Przede wszystkim należy zakładać wspólnoty, małe spółdzielnie i żyć w lepszych warunkach niż te, które stwarzja spółdzielnie - przykłady na budynkach, które już są wspólnotowe.
Poza tym w przypadku upadłości spółdzielni właściciel spółdzielczego mieszkania zostaje bez mieszkania. :szok:
Trzeba się wyodrębnić!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 20:01  
Cytuj
Ostatnio moja znajoma mieszkająca w bloku wspólnotowym powiedziała, że nie wyobraża sobie jak my możemy nadal tkwić w tych spóldzielniach, mieszkać w blokach, o które się nie dba tak jak należy. :szok:

Spytałam więc jak wygląda sprawa opłat w ich bloku, który jest ocieplony, wyremontowany, wysprzątany, ma monitoring i zmienione chodniki
- opłaty nie zostały zwiększone pomimo tylu inwestycji w bloku (!)
- mają dobrego zarządcę , który rozlicza się z mieszkańcami co pół roku i oczywiście wszystko z nimi uzgadnia
- przy odejściu mieli problem ze spółdzielnią, ale warto byłogood

Musimy więc my mieszkańcy wyodrębnić mieszkania na własność do 31.12.2009r./dotyczy to również mieszkań własnościowych spółdzielczych/, utworzyć wspólnotę, zadbać należycie o naszą własność i żyć w przyzwoitych warunkach. ok

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 07:58  
Cytuj
co do postu powyżej - w Stalowej Woli nie było do tej pory bloku, który wydzielił się ze spółdzielni i utworzył wspólnotę mieszkaniową! wszystkie wspólnoty powstały na blokach komunalnych, zakładowych i wojskowych. Żaden na spółdzielczym. Ale to się właśnie zmienia - sama mam okazję organizować powstanie pierwszej wspólnoty z bloku spółdzielczego. I wiem ze rzeczywiście Spółdzielnia będzie robić koszmarny problem, ale wiem też, że na prawdę warto umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 08:09  
Cytuj
Jak ludzie płacą to czemu nie. W niektóych blokach gdzie zadłużenie klatki sięga 15-16 tysięcy ludzie nei chcą wspólnoty bo będą musieli płacić

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2009r. 20:18  
Cytuj
Znajoma o której pisałam powyżej mieszka w zielonym bloku /są takie dwa bloki obok kościoła pw Opatrzności/,
garfild, chętnie nawiążemy z tobą kontakt może razem będzie nam łatwiej zorganizować powstanie wspólnoty!

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2009r. 20:55  
Cytuj
to proszę o maila, to jakoś się zgadamy poza forumumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2009r. 00:56  
Cytuj
wysłałam maila, czekamy na kontakt! ok

Prezesina SBM w lokalnej telewizji już opłakuje utratę swojego stołeczka - wstyd!!! mlotek
Będziemy tworzyć małe spółdzielnie albo wspólnoty, mamy dość trwonienia naszych pieniędzy; good
kto jeszcze nie złożył wniosku o wyodrębnienie mieszkania niech się pospieszy / do 30. 12. 2009/!!! czekamy na Was!!!
okgoodok

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2009r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
Ostatnio moja znajoma mieszkająca w bloku wspólnotowym powiedziała, że nie wyobraża sobie jak my możemy nadal tkwić w tych spóldzielniach, mieszkać w blokach, o które się nie dba tak jak należy. :szok:

Spytałam więc jak wygląda sprawa opłat w ich bloku, który jest ocieplony, wyremontowany, wysprzątany, ma monitoring i zmienione chodniki
- opłaty nie zostały zwiększone pomimo tylu inwestycji w bloku (!)
- mają dobrego zarządcę , który rozlicza się z mieszkańcami co pół roku i oczywiście wszystko z nimi uzgadnia
- przy odejściu mieli problem ze spółdzielnią, ale warto byłogood

Musimy więc my mieszkańcy wyodrębnić mieszkania na własność do 31.12.2009r./dotyczy to również mieszkań własnościowych spółdzielczych/, utworzyć wspólnotę, zadbać należycie o naszą własność i żyć w przyzwoitych warunkach. ok


A blok ociepliła wspólnota, czy wcześniej został ocieplony prze spółdzielnie???

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2009r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
To jak jest w koncu z tym uwlaszczeniem,czy przy mieszkaniach wlasnosciowych warto sie uwlaszczac,czy nic sie z tego nie ma,jesli nie ma zamiaru tworzenia wspolnoty mieszkaniowej to chyba to nic nie da,poza komfortem psychicznym oczywiscie???


Jak wcześniej wykupiłeś mieszkanie na tzw. własność to masz prawo do własności, ale blok jako całość czyli twoje M też należy nadal do spółdzielni. W przypadku gdyby taka upadła będziesz musiał wykupić mieszkanie od syndyka, oczywiście po cenie rynkowej.
Teraz można mieszkanie wyodrębnić, to ja jestem właścicielem, a nie mam prawo do własności, swojego mieszkania.

Do końca roku można to zrobić tylko za opłatę notarialną. Później Spółdzielnie mogą podnieść cenę...

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »