NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Olej Silnikowy,
Posty: 6
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2009r. 12:01  
Cytuj
Witam wszystkich.
Pisze na forum ponieważ mam problem, mianowicie taki że poszukuje sklepu w którym będe mógł kupić olej "JB German Oil" 10w40 półsyntetyk, mam ubytki w silniku a na złość teraz dokupić go nigdzie nie mogę, tam gdzie był wymieniany już go nie mają, obchodziłem kilka sklepów i rezultat ten sam, albo nie mają albo juz nie sprowadzają. Szkoda mi go wymieniać na inny ponieważ jeszcze nie jest taki stary i nie przejeździłem na nim zbyt wiele tak że proszę o pomoc, jeśli ktoś by wiedział gdzie można by było takowy olej kupić to z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2009r. 12:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 274
Dołączył: 26 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2009r. 12:03  
Cytuj
Może poszukaj w MAGI na Niezłomnych, naprzeciwko sklepu Centrum. Tak mają oleje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2009r. 12:10  
Cytuj
możesz dolac olej 10w40 w tej samej grupie sae lub innej i tyle. Byleby miałte same parametry jak nie pałujesz go na wysokich obrotach non stop da rade.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 16 Gru 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2009r. 15:14  
Cytuj
Zrób jak radzi Jacek, albo wymień olej na nowy, na taki z jakim nie bedziesz miał problemu z kupnem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2009r. 17:10  
Cytuj
DOKLADNIE
Dzisiejsze oleje sa w zupelnosci z soba mieszalne zachowujac dane parametry.
Dla zwyklego smiertelnika (uzytkownika) wystarczy zachowac klase lepkosci i do nastepnej wymiany przejezdzisz bezproblemu.
Jesli chcesz dokladniej zachowaj wszystkie parametry oleju (sa rozne "odmiany" w poszczegolnych klasach lepkosci), a jesli i tak masz obawy wymien olej (koszt max 150 z filtrem)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2009r. 17:39  
Cytuj
Zobacz jakiego oleju uzywa to taki odpowiednik lotosu więc wystarczy dolać

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2009r. 10:00  
Cytuj
Zawsze sądziłem że nie jest zalecane mieszanie olei, ale skoro tak zalecacie hmm. Jeśli np wleje litr np. Lotos Super S 10w40 półsyntetyk to mogło by być? Skoro mój olej jest odpowiednikiem lotosu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »