NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Honorowi dawcy krwi, czy warto oddawać krew żeby ratować życie innych ludzi?
~~~
ff
Wysłany: 24 Wrz 2007r. 15:27  
Cytuj

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2007r. 15:27  
Cytuj

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 24 Wrz 2007r. 19:09  
Cytuj
Własnie ide jutro oddac krew dla chorego dzieciaka Co i jak napisze jutro bo podobno bardzo brakuje w szpitalach krwi

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 25 Wrz 2007r. 09:43  
Cytuj
Własnie wrócilem i dowiedziałem sie ze u nas w regionie sytuacja jest całkiem dobra WIELKIE BRAWA DLA LUDZI ODDAJACYCH KREWgood

 
 
 
 
~~~
ff
Wysłany: 25 Wrz 2007r. 12:45  
Cytuj
Też słyszałam coś o dziecku dla którego juz kilka osób oddało krew. Brawo dla tych ludzi. Też wybieram sie niedługo oddać krew. Mino wszystko uważam że warto oddawać krew, nie tylko dlatego że można to sobie odpisć od podatku. Im więcej takich ludzi tym lepiejgood

 
 
 
 
~~Honorowy Dawca :)
ff
Wysłany: 25 Wrz 2007r. 12:50  
Cytuj
Jak dla mnie to pytanie retoryczne umiech w mojej opinii warto oddawać. Oddaje krew. To wspaniale uczucie wiedziec ze cos dobrego zrobilam dla kogos. Dla kogos obcego. Warto poswiecic troszeczke swojego czasu i mala czastke siebie zeby uratowac komus zycie. Pomyśl ze kiedys Ty mozesz potrzebowac krwi a wtedy inni odadza dla Ciebie krew umiech Nie bój się i odwiedź nasza stacje krwiodawstwa umiech na Stszica 4 umiechPozdrawiam Ciebie i wszystkich honorowych dawców umiech

 
 
 
 
~~~
ff
Wysłany: 25 Wrz 2007r. 15:31  
Cytuj
Wybiorę się na pewno, bo wiem że warto! Tylko boję się igiełumiech ale to tylko mały szczegół. A potem mam nadzieję wejdzie mi to w krewsmiech2

 
 
 
 
~~Honorowy Dawca :)
ff
Wysłany: 25 Wrz 2007r. 22:50  
Cytuj
Trafne stwierdzenie umiech To wchodzi w krew A na igly nie patrz umiech tylko pomysl ze komus pomagasz umiech

 
 
 
 
~~~
ff
Wysłany: 26 Wrz 2007r. 15:23  
Cytuj
A jak to wszystko wygląda? Jak długo trwa oddanie krwi? Robią jakieś badania? Chciałabym się dowiedzieć bo niedługo idę oddać krew.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 26 Wrz 2007r. 22:04  
Cytuj
Najpierw pobierają Ci krew ,robia analizy i jak jest wszystko w porządku możesz oddawać krew.Podłączaja Cie do takiego dreniku i pobieraja krew,TO NIE BOLI.Trwa ok.godzinki.

 
 
 
 
~~ruda
ff
Wysłany: 26 Wrz 2007r. 22:40  
Cytuj
Oddaję regularnie, chociaż też bardzo się boję igieł. jezykDużo bardziej boli zwykłe pobieranie krwi!!!Naprawdę!

 
 
 
 
~~Honorowy Dawca :)
ff
Wysłany: 27 Wrz 2007r. 14:31  
Cytuj
Tez oddaje regualarnie i nie moge sie doczekac kolejnej donacji umiech Jak macie jakies watpliwosci czy pytania zapraszam na www.krewniacy.pl smiech2 na strone glowna i forum umiech Moze uda sie zorganizowac jakies spotkanie honorowych dawcow smiech2 Pozdrawiam

 
 
 
 
~~~
ff
Wysłany: 27 Wrz 2007r. 14:47  
Cytuj
Godzina to nie tak długoumiech A jeśli chodzi o samo oddanie, już po tych badaniach to ile to trwa? Słyszałam, że podobno jakieś 10 minut jak się pierwszy raz oddaje.

 
 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2007r. 10:47  
Cytuj
a czy te badania coś kosztują? bo ja nawet jakbym chciał pójść to nie znam swojej grupy krwi, a wiem że badania na grupę kosztują ok 30zł

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~
ff
Wysłany: 28 Wrz 2007r. 14:17  
Cytuj
Z tego co wiem to nic nie kosztuje.

 
 
 
 
~~Krewniaczka
ff
Wysłany: 28 Wrz 2007r. 23:23  
Cytuj
Badania nic nie kosztują umiech Oddajesz krew ktora bedzie podana komus wiec logiczne ze ja badaja dokladnie. Wiec to jest tez plus ze mozna zbadac sobie krew umiech A nie trzeba znac grupy krwi jeski sie idzie oddac ONi podadza Ci jaka masz grupe juz w trakcie oddawania. U mnie tak bylo (choc juz znalam akurat swoja) Jesli jestescie zdrowi(nie jestescie akurat przeziebieni etc.), macie 18 lat, wazycie minimum 50 kg, nie chorowaliscie na zadne zakazne choroby (zoltaczka etc.), nie mieliscie powaznych zabiegow chirurgicznych w ostatnim czasie mozecie isc do stacji krwiodawstwa (Staszica 4, szpital) umiech i oddac krew. Powodzenia wszystkim chcacym dolaczyc do honorowych dawcow umiech Pozdrawiam umiech

 
 
 
 
~~Krewniaczka
ff
Wysłany: 28 Wrz 2007r. 23:25  
Cytuj
Samo oddanie krwi trwa kilka minut Niekoniecznie 10 umiech to zalezy od organizmu. Ja mialam ostatnio 9 umiech Niektorzy 4-5 ale nie trzeba sie spieszyc. Lepiej spokojnie sobie pompowac umiech

 
 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 15:17  
Cytuj
Witam, odnawiam temat.
Mam takie pytanie czy jest gdzieś punkt krwiodawstwa gdzie można oddać krew po godzinie 15? W Stalowej z tego co znalazłam w internecie można to zrobić do 12.30.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 15:58  
Cytuj
Wydaje mi się, że w okolicy nie znajdziesz takiego punktu.
https://www.rckk.(...)oddzialy w linku godziny rejestracji dawców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 18:59  
Cytuj
Krew należy oddawać na czczo więc będzie ciężko znalezc punkt gdzie pobierana zostanie po 15tej...Jeśli chodzi o zwolnienie z pracy to można takie bez problemu dostać po pobraniu w punkcie krwiodawstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 19:08  
Cytuj
Przy honorowym Oddawaniu Krwi nie trzeba być naczczo (a chyba nawet nie powinno)- powinno się być po lekkim posiłku. Nie wprowadzaj ludzi w błąd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 22:25  
Cytuj
Być może,jak pamiętam zawsze byłam na czczo gdy oddawałam krew,więc nie potwierdzam na 100% bo to było wieki temu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 22:36  
Cytuj
Do badań oczywiście na czczo, ale jako Honorowy do transfuzji tak jak piszą po lekkim śniadaniu nawet wskazane po kawie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 21:47  
Cytuj
Czy po oddaniu krwi w Stalowej można odebrać wyniki badań?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 23:13  
Cytuj
wiem, że przy honorowym oddaniu krwi tak- parę dni po oddaniu, już nie pamiętam dokładnie ale chyba po dwóch lub trzech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 09:54  
Cytuj
A pamiętasz czy chęć odebrania wyników trzeba było zaznaczyć od razu przy rejestracji czy każdemu takie wyniki drukują nawet?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »