NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Droga między Stalową Wolą a Niskiem., droga wygląda jak rokada frontowa,a radni na to nić/
~~gość z Niska
ff
Wysłany: 6 Sty 2007r. 20:06  
Cytuj
Jako mieszkanieć Niska pokonuję to drogę codziennie dwa razy, a wygłada jak wiejska droga. My się chwalimy że jesteśmy w Europie. To nie prawda my ajko mieszkańcy nie jesteśmy nawet zaściankiem tejże europy.Jest prawie nie do pomyślenia że radni dwóch ze sobą sąsiadujących miast nie są w stanie się dogadać, ale drogę tłuką swoimi i nie swoimi samochodami.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2007r. 20:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2007r. 02:48  
Cytuj
No może jednak się dogadali. Mam na myśli projekt wspólnej obwodnicy która po części rozwiązałaby problem.
Ale faktem jest że tę drogę powinni jednak poprawić. nawet jeśli nie ma pieniędzy żeby zrobić czteropasmówkę (taką jak Energetyków) To powinni tę drogę poszeżyć o metr, położyć nowy asfalt, krawężniki i koniecznie zrobić ścieżki rowerowe i chodniki.

To nie jest wydatek duży jak na budżet Stalowej Woli. Niestety Nisko nie ma na to pieniędzy. Nisko już dawno powinno stać się dzielnicą Stalowej Woli (na zasadzie gminy wydzielonej czy jak tam to sie nazywa) Budżet niska to niecałe 30 mln z czego z 8 mln to deficyt który trzeba pożyczać(dane nie są dokładne - piszę z pamięci, można sprawdzić na stronach UM Nisko). Mieszkalibyśmy wtedy w 90-tysięcznym mieści, co wszystkim nam wyszłoby na dobre. Dzięki ograniczeniu administracji i dublujących się urzędów. zostałoby kilka(naście?) milionów rocznie na inwestycje. Co jest teraz bardzo ważne - gdy UE daje większą część środków. Niestety nie byłoby to na ręke władzom niżańskim. Mniej stołków, mniejsze możliwości...

Często jako niekorzystny prykład włączania do Stalowej Woli podawano Rozwadów. Ale wystarczy spojżeć ile Rozwadów zyskał w ostatnich 4 latach: Czteropasmowa obwodnica wyprowadzająca ruch z centrum, kanalizacja całej dzielnicy -a w związku z nią będzie nowy aswalt na drogach dojazdowych. Muzeum regionalne, w przyszłości zapewne rewnowacja rynku i stworzenie porządnego parku w charzewicach (każdy kto był w tym parku wie jaki to miejsce ma potencjał).
10 mln w budrzecie na inwestycje to w dzisiejszych czasach 20-30 mln inwestycji. Niestety ciężko przebić ten mur i teraz te pieniądze idą na dublujące się urzędy, gminy, powiaty ... moim zdaniem to idiotyzm :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~gość z Niska
ff
Wysłany: 7 Sty 2007r. 11:08  
Cytuj
Dzień dobry.Sypnąłeś niezłymi cyframi, widzę że jesteś nieżle poinformowany.Tylko za tymi cyframi niewiele się kryje,potrzeba jest matką wynalazków.Jechałem piękną obwodnicą i zauważyłem także piękny wiadukt, który na razie prowadzi w pola.Zanim połączą się drogi ze Stalowej do Niska ja jako urzytkownik dróg mogę tego nie doczekać.Prawdopodobnie droga ma być poprowadzona nad sanem ,ale kiedy to nastąpi tylko Bóg raczy wiedzieć.Uważam że pomysł z połączeniem miast jest trafny bo faktycznie biurokracja w obu miastach nas zalewa.Przydała by się mała rewolucja ale to chyba nie za mojego życia. Kto odda władzę po dobroci. Pozdrawiam.

 
 
 
 
~~gość z Niska
ff
Wysłany: 8 Sty 2007r. 15:55  
Cytuj
Czyżby polemika nasza na tematy budżetu i obwodnic się skończyła.W sumie jestem zaintersowany tym jak będą realizowane plany inwestycyjne w Stalowej Woli.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 29 Kwie 2007r. 23:49  
Cytuj
Dobry pomysł z dzielnicą wydzieloną STALOWA WOLA-NISKO.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 30 Kwie 2007r. 06:55  
Cytuj
piszesz blackvader że jak to nie zyskał Rozwadów w ostatnich 4 latach.zyskał...handel poprzez zbudowanie obwodnicy zanikł jeszcze bardziej.0d początku lat siedemdziesiątych kiedy to przyłączono Rozwadów do Stalówki,dopiero teraz po wejściu do unii i otrzymaniu gigantycznych pieniędzy na program ISPA zaczęto tam instalowac kanalizacje sanitarna,bo co niektórzy mieli wychodki przy głównej trasie.a mamy 21 wiek.przy okazji zrobia drogi,chodniki.zgadza sie,dziwne jakby to tak zostawili.przez te wszystkie lata Rozwadów był faktycznie dyskryminowany przez władze miejskie.dziwne żeby teraz miasto nie podłączyło pod ta inwestycje swojej najstarszej dzielnicy.co do muzeum ciężko byłoby nie wykorzystac tak pieknego budynku.tu trafili.z parkiem w Charzewicach jest ciężka sprawa.potomkowie domagaja sie zwrotu całego majątku. i tak to wszystko jak widac stoi w miejscu.co do renowacji rynku,okolicznych uliczek,wliczajac w to park charzewicki nie wyobrażasz sobie jakie to sa koszty nie liczone w dziesiątkach,ale w setkach milionów.fajnie byłoby gdyby właściciele troche sie do tego przyłączyli i zaczęli remontowac swoje kamienice.jest ich do renowacji mnóstwo.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 30 Kwie 2007r. 10:15  
Cytuj
Nisko ma taki problem, ze nie robi nic tylko czekaja na gotowe. Czekaja az Stalowa Wola wybuduje za nich drogi. Nie rozumiem sensu istnienia takiego miasteczka jak nisko. Mozna by poszerzyc Stalowa o to misto a pusta powierzchnie laczaca te dwa miasta zagospodarowac w inteligentny sposob. Aleee nie, nie mozna tak zrobic bo kompleks Niska im na to nie pozwala.

 
 
 
 
~~czykita
ff
Wysłany: 30 Kwie 2007r. 15:37  
Cytuj
Żadnego mi proszę Niska nie przyłączać, bo będzie mniej kasy na Rozwadów:zły: ;)

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »