NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Propozycja dla Rady Miasta !,
~~Luk
ff
Wysłany: 20 Paź 2007r. 16:06  
Cytuj
Witam Was,

Na wiekszosci forow internetowych dotyczacych naszego miasta poruszany jest co jakis czas temat konstytutywny, ktory wskazuje ze Stalowa Wola nie jest do konca miastem ,co powoduje ze czesto jest obiektem kpin. Brak bijacego serca, jakim dla miasta jest rynek, czy glowny deptak, staje sie coraz bardziej dotkliwy, szczegolnie widzac jak wyglada plac w okolicach poczty glownej (nie przemyslane inwestycje (Lider, ZUS, a teraz Sąd.... ehh...)
W zwiazku z tym mam propozycje:
Deptak na ul. NArutowicza (od ul.Staszica do hotelu Hutnik)swietnie by sie do tego nadawal.
Wystarczy tylko chciec .......

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2007r. 16:06  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 21 Paź 2007r. 09:57  
Cytuj
z deptaka chcesz centrum miasta zrobic ?? oszalales

 
 
 
 
~~mieszkaniec 1
ff
Wysłany: 21 Paź 2007r. 11:30  
Cytuj
z deptaka chcesz centrum miasta zrobic ?? oszalales

To że deptak pełni funkcję miejsca centralnego miasta (rynku) nie jest żadnym szaleństwem, większość miast przemysłowych nie ma typowego rynku i właśnie "deptak" spełnia taką rolę - patrz Łódź i ulica Piotrowska.
Mam tylko wątpliwości co miejsca - ulica Narutowicza czy ja wiem ?
pozdrawiam

 
 
 
 
~~ubi
ff
Wysłany: 21 Paź 2007r. 19:40  
Cytuj
Z tego co mi wiadomo na palcu gdzie maja parking busy(kolo PKS) ma powstac jakies centrum handlowe i tam by byl lepszy deptak od bialych blokow po sama ulice okulickiego. Kosciol św Floriana by sie tam fajnie wkomponowal i pozatym jest tam duzo miejsca do zagospodarowania i mozna to wykorzystac w bardzo fajny sposob. Piszac ten post chcial bym jeszcze zwrocic uwage na brak miejsca gdzie mozna organizowac imprezy plenerowe poniewaz niedlugo juz sie skonczy nekanie glosna muzyka mieszkancow okolic MDK i co wtedy dalej?? Czy nasze miasto nie moze wybudowac muszli koncertowej gdzies na uboczu miasta (np błonia na miejscu boiska) lub gdzies w okolicy. Nie musi to byc cos wielce wypasionego ale zeby bylo.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 30 Paź 2007r. 19:45  
Cytuj
CYTAT
...Brak bijacego serca, jakim dla miasta jest rynek, czy glowny deptak, staje sie coraz bardziej dotkliwy, szczegolnie widzac jak wyglada plac w okolicach poczty glownej (nie przemyslane inwestycje (Lider, ZUS, a teraz Sąd.... ehh...)
W zwiazku z tym mam propozycje:
Deptak na ul. NArutowicza (od ul.Staszica do hotelu Hutnik)swietnie by sie do tego nadawal.
Wystarczy tylko chciec .......


Deptak na Narutowicza? Raczej nie jest to trafiony pomysł, ale prawdą jest, że brakuje w Stalowej takiego "centralnego" miejsca. Teren pomiędzy ulicami Okulickiego, Popiełuszki i JPII byłby świetny pod cos takiego, ale niestety szpecic go już chyba zawsze będzie budynek Lidera. Więc jeżelio jest tam już ZUS, poczta, kiedyś będzie Sąd i Prokuratura (tylko kiedy?) to przecież pomiędzy tymi budynkami chyba wystarczy miejsca aby stworzyc plac z "centralny" z ładnymi klombami, ławeczkami może fontanną, może z jakimiś tablicami z nazwiskami ludzi zasłużonymi dla Stalowej. Jakby powstały tam jeszcze Ratusz (Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe) to mielibyśmy całkiem fajne centrum administracyjne, gdzie można wszystko załatwic nie włócząc się po całym mieście, a przy okazji odpocząc. Mogłyby również powstac kafejki, bary (NIE sklepy). I to wszystko w pasującym do siebie stylu architektonicznym a nie jak stodoła (Lider):blee:. Uważam, że byłoby fajnie miec w takie cos w mieściegood, choc to tylko moje zdanie.

 
 
 
 
~~olaf
ff
Wysłany: 30 Paź 2007r. 21:51  
Cytuj
Mogliby wyremontować pozostałą część placu koło MDK. Wywalić te budy drewniane (speluny dla żulerni).

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »