NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Kiedyś Dziadek Mróz a dziś Halloween,
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
to ladne porzadki macie na zachodzie ^^ to 2gie to nie wiem czy komplement czy sie obrazic ^^

btw troche od tematu odbieglismy i wypadaloby to polaczyc :] jak myslicie czy kobieta przebrana za dynie jest bardziej sklonna do zdrady ?;]


kobieta chetnie bylaby wierna problem w tym aby znalesc faceta ,ktoremu wiernosci mozna dochowac

ifeelgood

kobieta jak dynia owszem mozliwe ze ma wieksze sklonnosci ;-))

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 12:42  
Cytuj

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 12:49  
Cytuj
ifeelgood

no tak twoje poczucie humoru jest niezmienne :szok:

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 13:15  
Cytuj
ifeelgood

bardziej ok ?? w jakim wzgledzie ??

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 19:23  
Cytuj
Europa, zabraniając krzyży we włoskich szkołach, daje nam tylko dynie na Halloween - powiedział ks. kard. Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Purpurat wyraził ubolewanie z powodu decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Wyrok ETPCz w Strasburgu uznający obecność krzyży w salach szkolnych za godzącą w prawo rodziców do wychowania swych dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami oraz w prawo dzieci do wolności religii jest "wyrazem ideologii i nietolerancyjnego laicyzmu". Taką z kolei opinię w wypowiedzi dla "Corriere della Sera" wyraził przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan ks. kard. Walter Kasper. Podkreślił on, że "ten przykład agresywnego sekularyzmu powinien być sygnałem do przebudzenia się i zabrania głosu". "W niektórych europejskich środowiskach, w Strasburgu i w Brukseli, chcą stworzyć rzeczywistość, która nie będzie już Europą, ponieważ bez chrześcijaństwa nie ma Europy. Ta antyhistoryczna tendencja istnieje, ma władzę i tego nie wolno tolerować: powinni przemówić także politycy, którzy mienią się chrześcijanami" - podkreślił ksiądz kardynał.
Wczoraj wszystkie najważniejsze włoskie dzienniki przypomniały historię procesu, która doprowadziła do szokującego werdyktu. Niemal każdy przypomniał oświadczenie ks. Federica Lombardiego, dyrektora biura prasowego Stolicy Apostolskiej, który stwierdził, że orzeczenie trybunału przyjęte zostało w Watykanie ze zdumieniem i rozgoryczeniem. W artykułach zamieszczono liczne wypowiedzi czołowych włoskich polityków krytykujących to orzeczenie, zwracając często uwagę, że dezaprobatę wobec decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wyrazili także politycy nieutożsamiający się z Kościołem katolickim.
Dziennik "La Stampa" zwrócił uwagę, że wszyscy politycy i ministrowie włoskiej centrolewicy nie szczędzą "ciężkich słów" wobec tej decyzji. "Krzyż stanowi majątek obywatelski wszystkich Włochów, jest też znakiem chrześcijańskiej tożsamości Włoch, a także Europy" - podkreślił na łamach gazety Pier Ferdinando Casini, były poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych.
"Wybór Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który odrzuca obecność krzyża w szkołach, jest przede wszystkich skutkiem tchórzliwości europejskich rządów, które odmawiają wzmianki o korzeniach chrześcijańskich w europejskiej konstytucji" - stwierdził z kolei Pier Ferdinando Casini na łamach dziennika "Il Messagero". Ta sama gazeta zamieściła również wypowiedź Franca Frattiniego, włoskiego ministra spraw zagranicznych, który podkreślił, że "trybunał wymierzył śmiertelny cios Europie wartości i praw". Włoski minister na łamach pisma zwrócił uwagę, że "chrześcijaństwo stanowi korzeń Europy", stąd też każdy, kto go podcina, zadaje cios Europie.
Dezaprobatę wobec wyroku wyraziła nawet "La Repubblica", cytując słowa Maristelli Gelmini, minister szkolnictwa, która podkreśliła, że krzyż jest elementem włoskiej tradycji. Na łamach gazety Gianfranco Fini, przewodniczący Izby Deputowanych, wyraził obawę, że orzeczenie trybunału będzie argumentem dla "walczącego laicyzmu" w kwestii negowania roli chrześcijaństwa w społeczeństwie i tożsamości włoskiej. Z kolei ks. kard. Giovanni Battista Re wskazał, iż "sędziowie nie wzięli pod uwagę, że krzyż jest symbolem uniwersalnych wartości, leżących u podstaw naszej europejskiej tożsamości".
Ideologicznym zaślepieniem wymierzonym w duchowe tradycje Europy nazwał decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka prof. Francesco D"Agostino na łamach katolickiego dziennika "L"Avvenire". Zauważył on, że w swym wyroku trybunał nie powołał się na żadne racjonalne argumenty, lecz na laickie zasady, wedle których każdy symbol religijny w miejscu publicznym ma być "zamachem na wolność religijną". "Świeckość nie rozwija się w chłodzie instytucji, neutralizacji przestrzeni publicznej, usuwaniu wszelkich - pośrednich i bezpośrednich - odniesień do Boga" - podkreślił prof. D"Agostino.

http://www.radio(...)d=101498

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 20:18  
Cytuj
Ciekawe kiedy polski TK uzna symbole reliijne w instytucjach publicznych za godzace w wolnosc sumienia. Krzyze niech wisza tam gdzie ich miejsce, dla mnie sa obraza mojego swiatopogladu.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 20:23  
Cytuj
a co do tematu postu - chcielismy kapitalizmu to go mamy. Wszystkie swieta to tylko okazja do nabijania kabzy wytworca slodyczy, bombek, kwiatow, zabawek itp., itd. umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 20:37  
Cytuj
CYTAT
Krzyze niech wisza tam gdzie ich miejsce, dla mnie sa obraza mojego swiatopogladu.


A tam pier..lenie. Nie jesteś tolerancyjnyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 20:39  
Cytuj
CYTAT
A tam pier..lenie. Nie jesteś tolerancyjnyumiech


Nie jestem, bo klerykaly tez nie sa. Ja sie nie zaslaniam Bogiem jak oni dla usprawiedliwiania wlasnych ulomnosci i nie narzucam moich pogladow innym. Tego samego oczekuje w instytucjach publicznych panstwa, ktore jest ponoc WOLNE swiatopogladowo umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 20:45  
Cytuj
CYTAT
ktore jest ponoc WOLNE swiatopogladowo umiech


Wolne jest, możesz nosić symbole Twojej wiary, mi to napewno nie bedzie przeszkadzać.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 20:52  
Cytuj
CYTAT
Wolne jest, możesz nosić symbole Twojej wiary, mi to napewno nie bedzie przeszkadzać.umiech


I mi rowniez nie przeszkadza, jesli nosisz symbole Twojego wyznania tudziez Twoj dom to male sanktuarium. Natomiast symbole takie - niezaleznie od wiary - przeszkadzaja mi w instytucjach publicznych. Nie widze powodu, aby panstwo lub samorzad faworyzowalo jakakolwiek religie. I tyle.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wolne jest, możesz nosić symbole Twojej wiary, mi to napewno nie bedzie przeszkadzać.umiech


Natomiast symbole takie - niezaleznie od wiary - przeszkadzaja mi w instytucjach publicznych.


Już byli tacy co im przeszkadzały, nasłuchałem się o tym za dużo. Bardziej przeszkadza mi sytuacja że widze człowieka który przebiera śmieci w poszukiwaniu puszek lub czegoś innego, bo zbiera na jedzenie, przeszkadza mi że niepełnosprawne dziecko dostaje odmowe przyznania mu wózka inwalidzkiego, przeszkadza mi że masa ludzi umiera z głodu, przeszkadza mi że jakiś naćpany fagas przejechał człowieka i uniknoł kary bo miał pieniadze , wiesz co ? jednak nie przeszkadza mi to , lecz wkur..a! Naprawde ten krzyż jest niewidoczny w porownaniu z takimi zdarzeniami, ale dla niektórych łatwiej jest dostrzec coś , co jest nieruchome i zrobic z tego problem, a przymknąć oczy na to, co się dzieje wokół Nas!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
Już byli tacy co im przeszkadzały, nasłuchałem się o tym za dużo. Bardziej przeszkadza mi sytuacja że widze człowieka który przebiera śmieci w poszukiwaniu puszek lub czegoś innego, bo zbiera na jedzenie, przeszkadza mi że niepełnosprawne dziecko dostaje odmowe przyznania mu wózka inwalidzkiego, przeszkadza mi że masa ludzi umiera z głodu, przeszkadza mi że jakiś naćpany fagas przejechał człowieka i uniknoł kary bo miał pieniadze , wiesz co ? jednak nie przeszkadza mi to , lecz wkur..a! Naprawde ten krzyż jest niewidoczny w porownaniu z takimi zdarzeniami, ale dla niektórych łatwiej jest dostrzec coś , co jest nieruchome i zrobic z tego problem, a przymknąć oczy na to, co się dzieje wokół Nas!


Tiaaa, a Ci ktorym to przeszkadzalo i sami zdzierali takie symbole z szyj teraz sa wielce wierzacy i praktykujacy i nazywaja sie 'nawroconymi' i ciesza sie poparciem szamanow umiech
Nie unos sie tu. Zrobiles cos kiedys zeby komus bezinteresownie pomoc??
Co do ogolnej kondycji panstwa uwazam, ze paniska z kleru maja tu dosc spory udzial. Doja panstwo jak moga a pitola o ubostwie. Jakos nie widzialem, zeby jakis katabas przejal sie losem osobnika przeszukujacego smietnik. Wrecz przeciwnie, jeszcze go przegoni z 'posiadlosci' wyzywajac od pijakow, narkomanow itepe, itede. Ale 2 tys. PLN za pokropek radiowozu wezmie umiech A potem sie bedzie mscil na biednym gliniarzu z drogowki za to, ze osmielil sie mu wystawic mandat umiech
A do tego wielu czarnych to wlasnie takie 'paniska' z pieniedzmi. Sa ponad prawem jak kiedys pierwsi sekretarze, ktorych tu 'mimowolnie' przywolales umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 22:23  
Cytuj
CYTAT


Nie unos sie tu. Zrobiles cos kiedys zeby komus bezinteresownie pomoc??



Tak! Nie mam tu zamiaru opisywać swojej pomocy, bo nie po to coś zrobiłem aby się tym chwalić. Co do krzyża , to dlaczego temat odrazu kieruje się w strone księży ? Ja krzyz, uznaje za symbol swojej wiary, a na temat księży zdanie mam podobne do Twojego , w 80 %( 20 % jest dla tych, co naprawde pomagali i pomagają). Wydaje mi się że problem z tym mają ludzie, którzy posiadają nadmiar wolnego czasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2009r. 22:47  
Cytuj
CYTAT
Tak! Nie mam tu zamiaru opisywać swojej pomocy, bo nie po to coś zrobiłem aby się tym chwalić. Co do krzyża , to dlaczego temat odrazu kieruje się w strone księży ? Ja krzyz, uznaje za symbol swojej wiary, a na temat księży zdanie mam podobne do Twojego , w 80 %( 20 % jest dla tych, co naprawde pomagali i pomagają). Wydaje mi się że problem z tym mają ludzie, którzy posiadają nadmiar wolnego czasu.


I chwala Ci zatem za to. Wiekszosc tych co narzekaja, ze inni cierpia nawet malym palcem w bucie nie kiwnie zeby komukolwiek pomoc.
I dobrze, ze to symbol Twojej wiary. Nadal uwazam jednak, ze jego miejsce jest w kosciele badz na terenie kosciolnym tudziez w domach a nie w urzedach, szkolach czy szpitalach. I to samo ma zastosowanie do pozostalych symboli religijnych.
Temat krzyza kieruje sie w strone ksiezy, bo w swojej pysze pozwalaja na jego naduzywanie zamiast dbac o zachowanie rownowagi wlasciwej dla tolerancyjnego panstwa.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »