NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Grzejnik w łazience, Po co komu nowo założony kaloryfer ......
~~tums
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 00:52  
Cytuj
O co mi sie rozchodzi. Mieszkam na Poniatowskiego 10 i kilka dni temu założono mi kaloryfer (dodam ze ładny biały bla bla). Powiesili mi go na linii przepływu powietrza ,z dziury w drzwiach ( na dole), tuż przy otworze wentylacyjnym . Jakoś nie czuje ciepła z niego w czasie kąpieli ani jakiejkolwiek satysfakcji z jego zawieszenia . Czy płacąc PEC mogę żądać zwrotu ogrznia powietrza z okna na dach z ktorego nie mam jak skorzystac ? Chyba że ktoś mi wytłumaczy dziłanie tego obiegu....:blee::blee:

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 00:52  
Cytuj

 
 
 
 
~~GD
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 07:34  
Cytuj
a moze by zatkac ta dziure w drzwiach ? trudno by grzejnik wieszac w zaleznosci jakie kto ma dziry w drzwiach.

A tak wogole - to przedtem jaki grzejnik mialas ? grzal ?

BTW: w lazienca bardzo praktyczna jest "drabinka"

 
 
 
 
~~mieszkaniec 1
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 08:12  
Cytuj
a moze by zatkac ta dziure w drzwiach ? trudno by grzejnik wieszac w zaleznosci jakie kto ma dziry w drzwiach.

Nie można tak robić !!!.Chyba że chcesz się przenieść w szybciej na tamten świat, przy pierwszej kontroli każą odetkać "dziurę w drzwiach" (i słusznie).

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 09:37  
Cytuj
A czy masz podzielniki?Jeżeli tak to nic nie wygrasz!

 
 
 
 
~~GD
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 19:59  
Cytuj
CYTAT
Nie można tak robić !!!.Chyba że chcesz się przenieść w szybciej na tamten świat, przy pierwszej kontroli każą odetkać "dziurę w drzwiach" (i słusznie).


trzeba odroznic dziure - od wentylacji, od wymiany powietrza.

Stosuje sie nawiewniki, rozszczelnia stolarke, sotsujac mikro wentylacje - ale to nie sa dziury umiech i nie dmucha nimi tak ze az wyciaga cale cieplo z grzejnika.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 20:17  
Cytuj
CYTAT
Nie można tak robić !!!.Chyba że chcesz się przenieść w szybciej na tamten świat, przy pierwszej kontroli każą odetkać "dziurę w drzwiach" (i słusznie).


trzeba odroznic dziure - od wentylacji, od wymiany powietrza.

Stosuje sie nawiewniki, rozszczelnia stolarke, sotsujac mikro wentylacje - ale to nie sa dziury umiech i nie dmucha nimi tak ze az wyciaga cale cieplo z grzejnika.

Gość wyraźnie pisze "dziura w drzwiach" - chodzi więc o dziurę (dziury, otwory jak zwał tak zwał) w dolnej części drzwi łazienki - których w żadnym razie nie należy "zatykać" i nie ma co udziwniać sprawy bo żadne inne systemy wentylacji w opisanej sytuacji nie występują.
pozdrawiam

 
 
 
 
~~GD
ff
Wysłany: 2 Lis 2007r. 10:41  
Cytuj
napisal dziura - i ja bezwzglednie nalezy uszczelnic. To sa drzwi - a nie sito.
Wymiane powietrza ma zapewnic kratka wentylacyjna (w drzwiach)/lub tuleje - a nie dziury bo ktos sobie podcial drzwi o 6cm za dużo.

Aczkolwiek trzeba tez sprwdzic sprawnosc wentylacji grawitacyjnej(mechanicznej?) - może ma zaduży ciag ? może za mały ?

 
 
 
 
~~GD
ff
Wysłany: 2 Lis 2007r. 10:41  
Cytuj
Trzeba zrobic konkretne pomiary.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 2 Lis 2007r. 11:19  
Cytuj
Napisał "z dziury w drzwiach na dole" więc chodzi o otwory wentylacyjne w drzwiach łazienki jak nic.

 
 
 
 
~~GD
ff
Wysłany: 2 Lis 2007r. 11:40  
Cytuj
dla mnie dziura w drzwiach nadole - to za bardzo "podciete" drzwi ...

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 2 Lis 2007r. 19:38  
Cytuj
Przede wszystkim nie zatykaj otworu wentylacyjnego ani w drzwiach łazienki ani w ścianie!W łazience musi być wymiana powietrza do prawidłowego spalania gazu w termie.A tak w ogóle to trzeba było zapytać tych co montowali Ci ten grzejnik,pewnie mieli jakąś wiedzę na ten temat...Pozdrowienia!

 
 
 
 
~~GD
ff
Wysłany: 3 Lis 2007r. 11:01  
Cytuj
- a skad zalozenie ze ma terme jezyk ?

 
 
 
 
~~tums
ff
Wysłany: 3 Lis 2007r. 17:01  
Cytuj
Nigdy mi nie przyszło do głowy zatykanie otworu wentylacyjnego czy to w drzwiach czy w ścianie.
Z reszta ciepło czy zimno mam gdzie skarpetki suszyć
goodgood

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Lis 2007r. 12:38  
Cytuj
- a skad zalozenie ze ma terme jezyk ?

Bo w tym bloku są termy a nie ciepła woda z pec-u

 
 
 
 
~~tums
ff
Wysłany: 4 Lis 2007r. 18:16  
Cytuj
... jedno wiem , że jak sie zacznie ( bo tak napewno bedzie) okres podwyżek za PEC lub powiększy się składka na fundusz remontowy ( jedno z dwojga) wykręce wszystkie kaloryferopodobne urządzenia i zacznę się ogrzewać farelką(ami). Może w końcu uda mi się przeciążyć instalacje elektryczną która i tak powinna najpierw być wymieniona. W końcu te bloki maja ponad 30 lat .. instalacja aluminiowa , ble.
KOńcze bo pewnie przynudzam umiech

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »