NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
zwolnienia w urzędzie miasta,
Posty: 5
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 21:28  
Cytuj
Słyszałam,że Prezydent chce redukować etaty w um? Czyli urzędników było do tej pory za dużo??? Co sądzicie o pracy urzedników?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 21:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 21:40  
Cytuj
Moja opinia jest .... wiadomo jaka, moją opinię nt. nierobów już wielokrotnie pisałem.
Oczywiście, w tym państwie potrzeba paru urzędników ale nie pół-miliona.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 21:53  
Cytuj
A ty wiesz chłopcze na czym w dzisiejszych czasach polega praca urzędnika? czy tylko obrażać potrafisz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 22:05  
Cytuj
Punkt widzenia.
Ja nie jestem urzędnikiem, pracuję na urzędników, których w tym kraju jest zdecydowanie za dużo. Każda instytucja państwowa zatrudnia urzędników, od ZUSu po skarbówkę, szkoły itd. Urzędnicy wykonują pracę, ale czy ta praca jest potrzebna ? dla polityków tak, bo jakoś ten socjalizm trzeba utrzymywać.

Nie bez przyczyny mówi się, że w tym kraju jest przyrost biurokracji, gdzie nie można spokojnie nic załatwić bez zgody urzędnika. Ja jestem za państwem gdzie rola urzędników jest minimalna a prawo proste. Urzędnicy to zwykli ludzie, pracują bo nie ma pracy gdzie indziej, problem tkwi w złym prawie, które przestało pełnić podstawowe funkcje a zajęło się socjalem. Gdyby nie ten system ludzie mieli by co robić. To prawo ustanawia te wirtualne miejsca pracy (których mogło by nie być) a za które musimy żyły wypruwać.

Nie wiem jak w UM, ale styczność i nerwy straciłem nie raz z urzędnikami takich instytucji jak skarbówka, ZUS, szkoła, szpital ! i inne stąd moja niechęć do urzędników (którzy często bywają bezczelni). Ale zwracam honor nie wszyscy.

Innym problemem jest zwalnianie tych urzędników
Po pierwsze powinno się zredukować ilość obowiązków na nich nałożonych (likwidacja ZUS) prywatyzacje. Problem należy rozwiązywać od góry. a nie od zwalniania urzędników chyba, że jest to konieczne.

A nieroby gdyż praca jaką wykonują nie przynosi ZYSKU.
1 Urzędnik to 1500zł do kilku tysięcy wypłaty, biuro dla niego, sprzęt itd. Czyli jeden urzędnik to nawet kilka tysięcy. Urzednik nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją pracę i częsciej szkodzi niż pomaga tym którym teoretycznie ma tylko pomagać.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 22:22  
Cytuj
CYTAT
A ty wiesz chłopcze na czym w dzisiejszych czasach polega praca urzędnika? czy tylko obrażać potrafisz?


Szanowna Pani ja wiem na czym polega praca stalowowolskiego urzędnika. Na przewracaniu masy zbędnych papierów /czytaj dokumentów/ niekompetencji ,traktowaniu petenta jak zło konieczne.i.t.d.jezykneutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 22:37  
Cytuj
CYTAT
A ty wiesz chłopcze na czym w dzisiejszych czasach polega praca urzędnika? czy tylko obrażać potrafisz?

Szanowna Pani ja wiem na czym polega praca stalowowolskiego urzędnika. Na przewracaniu masy zbędnych papierów /czytaj dokumentów/ niekompetencji ,traktowaniu petenta jak zło konieczne.i.t.d.jezykneutralny


hehe dobre a ja się nie potrzebnie rozpisałem.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2009r. 23:48  
Cytuj
echodna masz jakies zboczenie odnosnie socjalizmu. W kazdym panstwie swiata niezbedna jest wyspecjalizowana armia urzednikow. By jednak ten aparat dobrze funkcjonowal to potrzebne sa porzadne osrodki akademickie. Z tym w Polsce jest fatalnie, nie ma kadry naukowej ,ktora ma jakakolwiek wiedze zyciowa. Dobrym przykladem jest Francja gdzie aby pracowac w resorcie finansow elitarna podparyska szkole ekonomiczna a w Polsce wystarczy znac Chlebowskiego badz innego Kaczora Donalda i ma sie posade. Ilu polskich menagerow ma skonczone studia, badz exp. zawodowy ? moze jeden na 100000, wszystko to uklady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 17 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 07:53  
Cytuj
CYTAT
A ty wiesz chłopcze na czym w dzisiejszych czasach polega praca urzędnika? czy tylko obrażać potrafisz?


praca urzędnika w UM STALOWA WOLA
- układanie pasjansów
- czytanie prasy
- załatwianie wynajmu mieszkania dla córki w warszawie przez
służbowy telefon
- po wakacjach ogladanie zdjęć na słuzbowym kompie

to są przykłady z którymi spotkałem sie osobiście, najgorsze jest to że urzędnicy wcale się z tymi rzeczami nie kryją
widocznie jest ich za dużo ( siedzą tam za nasze pieniadze )
a szczytem bezczelności jest mój przykład :
wchodzę do pokoju z podaniem panie oglądaja zdjecia z wakacji pytam kiedy mogę liczyć na odpowiedż , a pani odpowiada iz niestety musi to potrwać ponieważ ma dużo pracy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 08:19  
Cytuj
CYTAT
echodna masz jakies zboczenie odnosnie socjalizmu. W kazdym panstwie swiata niezbedna jest wyspecjalizowana armia urzednikow. By jednak ten aparat dobrze funkcjonowal to potrzebne sa porzadne osrodki akademickie. Z tym w Polsce jest fatalnie, nie ma kadry naukowej ,ktora ma jakakolwiek wiedze zyciowa. Dobrym przykladem jest Francja gdzie aby pracowac w resorcie finansow elitarna podparyska szkole ekonomiczna a w Polsce wystarczy znac Chlebowskiego badz innego Kaczora Donalda i ma sie posade. Ilu polskich menagerow ma skonczone studia, badz exp. zawodowy ? moze jeden na 100000, wszystko to uklady.


No właśnie, a są systemy w i kraje w których rola urzędnika jest właściwa, i jest ich zdecydowanie mniej, podatki jakie się płaci to zaledwie 10 % na rok. Unia Europejska postanowiła oficjalnie podjąć walkę z nieuczciwą konkurencją czyli tzw. Rajami podatkowymi.
A socjalizmu nie lubię za bałagan, za błędy, które doprowadzają do destrukcji, ten system jest sprzeczny z zasadami i sprawiedliwością. Daje się jednym a innym odbiera "pod przymusem" Oczywiście powinno być tylko wojsko, policja i prawo egzekwowane i mała administracja jak najmniejsza i tylko ta konieczna. Tak się zastanawiamy czego w tej Polsce żyje się od dawna tak źle. Przypominam Związek socjalistycznych republik Radzieckich, teraz Unia Europejska też socjalistyczna. W Socjalizmie panuje bałagan prawny, ustanawia się prawa, które szkodzą.
1. Załóż firmę (za Hitlera można było w 2 dni założyć firmę, powodzenia teraz).
2. stosy papierków jakie rocznie wypełniamy w urzędach
3. wytnijcie sobie drzewo na własnej działce przez siebie zasadzone, wybudujcie domek na własnej działce (po za miastem) na wszystko zgoda urzędników
4. panująca biurokracja, latacie załatwiacie, to już w Anglii panuje pod tym względem zdecydowana wolność i ci co byli a było wielu pewnie wolą tamte prawo
5. podatki - tylko w socjalizmie można płacić tyle podatków.
- ZUS 800 Chorobowe 250 dochodowy nieokreślone
a gdy już to opłacisz następnie czeka cię VAT
Spytajcie kolegów w Anglii w USA ile płacą podatków. Nie dziwi was, że bogate kraje mają niższe podatki ? Że my takie bidaki płacimy prawie 70 % ?
http://www.proka(...)twa.html

itd. itp nie będę się rozpisywał.. poczytać nie łaska ? umiech
http://www.stopzus.pl/ http://www.jow.pl/
tu są argumenty do niektórych moich twierdzeń. polecam.
http://www.kapitalizm.org/ http://www.prokapitalizm.pl/

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 08:55  
Cytuj
heh widze ze nie lubisz UE. USA nie walcza z rajama podatkowymi ?umiech a co bylo na Kajmanach i na Bahama ? i Szwajcarii, czyli w miejsach gdzie bogatsi Amerykanie umieszczaja swoje pieniadze. Radze poczytac o kapitalizmie amerykanskim zanim sie zaczniesz czepiac UE. Gdyby nie zalecenia UE nie mielibysmy zadnych ryb w morzu bo pazerni rybacy nie patrza na okresy legowe tylko na wlasna kieszen. Poza tym w USA od 60 lat wspiera sie rolnictwo ,ktore juz dawno powinno pasc , czy to nie jest socjalizm ?umiech . Podatki z tego co wiem sa najwyzsze w panstwach Skandynawii i siegaja tam 50 %. Placa i maja jakosc zycia o jakim Amerykanom sie moze tylko snic. I latwo sobie wyobrazic jak nedznie Polska by wygladala bez pomocy UE. Federacja Europejska to przyszlosc i trzeba do nie dazyc za wszelka cene

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 28 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 09:04  
Cytuj
CYTAT
heh widze ze nie lubisz UE. USA nie walcza z rajama podatkowymi ?umiech a co bylo na Kajmanach i na Bahama ? i Szwajcarii, czyli w miejsach gdzie bogatsi Amerykanie umieszczaja swoje pieniadze. Radze poczytac o kapitalizmie amerykanskim zanim sie zaczniesz czepiac UE. Gdyby nie zalecenia UE nie mielibysmy zadnych ryb w morzu bo pazerni rybacy nie patrza na okresy legowe tylko na wlasna kieszen. Poza tym w USA od 60 lat wspiera sie rolnictwo ,ktore juz dawno powinno pasc , czy to nie jest socjalizm ?umiech . Podatki z tego co wiem sa najwyzsze w panstwach Skandynawii i siegaja tam 50 %. Placa i maja jakosc zycia o jakim Amerykanom sie moze tylko snic.


Ale pier*dolisz.mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 09:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
heh widze ze nie lubisz UE. USA nie walcza z rajama podatkowymi ?umiech a co bylo na Kajmanach i na Bahama ? i Szwajcarii, czyli w miejsach gdzie bogatsi Amerykanie umieszczaja swoje pieniadze. Radze poczytac o kapitalizmie amerykanskim zanim sie zaczniesz czepiac UE. Gdyby nie zalecenia UE nie mielibysmy zadnych ryb w morzu bo pazerni rybacy nie patrza na okresy legowe tylko na wlasna kieszen. Poza tym w USA od 60 lat wspiera sie rolnictwo ,ktore juz dawno powinno pasc , czy to nie jest socjalizm ?umiech . Podatki z tego co wiem sa najwyzsze w panstwach Skandynawii i siegaja tam 50 %. Placa i maja jakosc zycia o jakim Amerykanom sie moze tylko snic.


Ale pier*dolisz.mlotek


slitasna blondynka ? wolisz w dolarach ?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 28 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 09:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
heh widze ze nie lubisz UE. USA nie walcza z rajama podatkowymi ?umiech a co bylo na Kajmanach i na Bahama ? i Szwajcarii, czyli w miejsach gdzie bogatsi Amerykanie umieszczaja swoje pieniadze. Radze poczytac o kapitalizmie amerykanskim zanim sie zaczniesz czepiac UE. Gdyby nie zalecenia UE nie mielibysmy zadnych ryb w morzu bo pazerni rybacy nie patrza na okresy legowe tylko na wlasna kieszen. Poza tym w USA od 60 lat wspiera sie rolnictwo ,ktore juz dawno powinno pasc , czy to nie jest socjalizm ?umiech . Podatki z tego co wiem sa najwyzsze w panstwach Skandynawii i siegaja tam 50 %. Placa i maja jakosc zycia o jakim Amerykanom sie moze tylko snic.


Ale pier*dolisz.mlotek


slitasna blondynka ? wolisz w dolarach ?umiech


Nie w juanach.cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 2 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 09:57  
Cytuj
Słuszna decyzja prezydenta. Kiedy nie przyjdę do jakiegoś urzędu to odnoszę wrażenie, ze Panie mają ciągle przerwę to kawka to kanapeczka itd. A w jednym małym pokoiku 2mx2m po trzy komputery i czasami jak się wejdzie to z łaską odpowiadają "dzien dobry". Taka sytuacja jest w urzędach miasta gminach , zusach itd. Bardzo często są bardzo nie mili jakby nie rozumieli, że to my podatnicy łożymy na ich pensje.
Jestem za redukcją tak przynajmniej o 30% etatów. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 24 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 14:52  
Cytuj
ale co nie ktorzy piszą od wszystkiego,
sam jestem urzędnikiem, przy zwolnieniach trzeba
sie liczyc z tyn ze czas zalatwienia spraw
z pewnościa sie wydłuży i znow sie zacznie
nagonka na urzedników ze nic nie robią,
i kolo sie zamyka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 15:54  
Cytuj
CYTAT
heh widze ze nie lubisz UE. USA nie walcza z rajama podatkowymi ?umiech a co bylo na Kajmanach i na Bahama ? i Szwajcarii, czyli w miejsach gdzie bogatsi Amerykanie umieszczaja swoje pieniadze. Radze poczytac o kapitalizmie amerykanskim zanim sie zaczniesz czepiac UE. Gdyby nie zalecenia UE nie mielibysmy zadnych ryb w morzu bo pazerni rybacy nie patrza na okresy legowe tylko na wlasna kieszen. Poza tym w USA od 60 lat wspiera sie rolnictwo ,ktore juz dawno powinno pasc , czy to nie jest socjalizm ?umiech . Podatki z tego co wiem sa najwyzsze w panstwach Skandynawii i siegaja tam 50 %. Placa i maja jakosc zycia o jakim Amerykanom sie moze tylko snic. I latwo sobie wyobrazic jak nedznie Polska by wygladala bez pomocy UE. Federacja Europejska to przyszlosc i trzeba do nie dazyc za wszelka cene


Co ma paść niech padnie - to jest reguła sprawiedliwa, skoro utrzymujesz jakieś stanowisko na siłę, musisz do tego interesu dokładać, nie ma nic za darmo, popierajac podatki wzrasta bezrobocie, ktoś traci stanowisko, ktoś traci. Więc nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie.

Hehe umiech kapitalizmu w Ameryce nie ma od 100 lat. Kryzys został wywołany właśnie przez interwencjonizm. Na wolnym rynku grupy wysokiego ryzyka po prostu nie dostałyby kredytów. No ale Bushowie i Clinton musieli się wchrzaniać ze swoim "home ownership" i teraz musimy swoje wycierpieć, zanim rynek wróci do stanu równowagi. poczytaj o wolnym rynku, a nie lewackie książki na temat kapitalizmu, które zwalają swoje błędy na kapitalizm, poczytaj książki kapitalizmu np. Bastiata, Friedmana czy teksty Smitha.

W obecnej chwili mało jest krajów niesocjalistycznych, większość opanowała już ta czerwona zaraza, ale przykładem mogą być: Malezja, Tajwan, Japonia (coraz więcej liberalnych pomysłów, w tym obniżanie podatków w Japonii) przykładów jest jeszcze trochę, ale coraz mniej niestety.

Pytanie o ZUS - przymusowe ubezpieczenia - wprowadzone przez ?
No właśnie partię TUSKA rzekomo liberalną wtedy KLD Kongres Liberalno-Demokratyczny - Podstawowym błędem jest wiązanie demokracji (władzy absolutne ludu z wolnością - to się mija z celem i taki mamy teraz rząd (pseudo liberalny)

I teraz tak: skoro ZUS jest taki dobry i te ubezpieczenia takie niezbędne, to dlaczego jest to PRZYMUSOWE ? (karalne o ile nie płacimy albo unikamy)

Dlaczego wkładamy tam miesięcznie 800 zł i nie możemy swoich pieniędzy ruszać ?

m87 - młody jesteś widzę ale zapytam cię może kiedyś mi odpowiesz jak zaczniesz pracować albo zarabiać na siebie - CZY popierasz ten stan rzeczy jaki mamy w Polsce?

Do urzędników - w sumie nic do was nie mam, raczej do polityków, że tworzą i mnożą takie miejsca pracy a my mamy coraz mniej wolności i wygody, życie jest proste a socjalizm je utrudnia, komplikuje i dewastuje.

CYTAT
Kapitalizm mamy wtedy gdy spełnione są trzy warunki:
1. Rządy prawa (jak mówi Ron Paul " rule of law is crucial"),
oczywiście chodzi o prawo oparte na rzymskim, a nie o "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".
2. Prawdziwy pieniądz, czyli oparty na standardzie złota.
3. Brak podatków dochodowych, konsumpcyjnych, przymusowych ubezpieczeń.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 17:02  
Cytuj
Do Echodna ktory napisał:" Ja nie jestem urzędnikiem, pracuję na urzędników, których w tym kraju jest zdecydowanie za dużo. Każda instytucja państwowa zatrudnia urzędników, od ZUSu po skarbówkę, szkoły itd. Urzędnicy wykonują pracę, ale czy ta praca jest potrzebna ? dla polityków tak, bo jakoś ten socjalizm trzeba utrzymywać.

Nie bez przyczyny mówi się, że w tym kraju jest przyrost biurokracji, gdzie nie można spokojnie nic załatwić bez zgody urzędnika. Ja jestem za państwem gdzie rola urzędników jest minimalna a prawo proste. Urzędnicy to zwykli ludzie, pracują bo nie ma pracy gdzie indziej, problem tkwi w złym prawie, które przestało pełnić podstawowe funkcje a zajęło się socjalem. Gdyby nie ten system ludzie mieli by co robić. To prawo ustanawia te wirtualne miejsca pracy (których mogło by nie być) a za które musimy żyły wypruwać.

Nie wiem jak w UM, ale styczność i nerwy straciłem nie raz z urzędnikami takich instytucji jak skarbówka, ZUS, szkoła, szpital ! i inne stąd moja niechęć do urzędników (którzy często bywają bezczelni). Ale zwracam honor nie wszyscy.

Szanowny panie. Juz raz w ramach tzw. riposty napisalem panu,że tzw neoliberalizm- mowiac brzydko- zblaznił się jako
tzw.doktryna ekonomiczna i napisalem,że tzw. " niewidzielna ręka rynku' w cale nie jest antidotum na wszelkie tzw. wypacznia wolnego rynku. Już o tym byla mowa i napisalem ci ,ze to nie państwo ( albo kto woli urzednicy) powodowali i wciaż powodują kryzysy ekonomiczne i nadto wcale ta
" niewidzialna ręka rynku " potem ich nie niweluje tylko.
To wiecej warci sa ci ktorzypaśwto niestety a więc urzędnicy wsytepujący w imieniu świata nauki likwidować muszą te kryzysy i to oni zarzadzając publicznym kapitalem te kryzysy niwelują. Aktualny kryzys nie zostal spowodowany przez urzednikow tlko tzw. "egoizm kapitału: i grę rzyzykiem o czym pisalem. Gdyby nie państwa- nadmuchana bańka spekulacyjna pękla by z duzo wiekszym echem i -jak pisalem- niewykluczone,że i twoj bank już bu nie istnialk a co za tym idzie twoje pieniazki w nim zgromadzone.
Nie uprawiaj demagogii,ze wiecej warci sa ci ktorzy dzialają w wolnym rynku od tych ktorzy są urzędnikami tlko dlatego-jak uważasz- że ci w wolnego rynku poaca podatki. Placą je takze ci którzy są utrzymywani z budzetu a ze kolej tworzenia dochodu jest inna to kwestia odrębna.
I na koniec jedna uwaga. Wymysliłeś sobie i piszesz
o świescie tzw. "science- fiction" ktory nie istnieje.
Nie ma takich realiów o ktorych piszesz i pewnie nigdy nie będzie.Puiszesz o swiexie ktorego nie ma czylki baju-baju- bedziesz w raju. I na koniec jeszcze jedna uwaga. Czy nerwy i stres tracisz tylko wśrod urzedników? - A czy twoi kontrahenci, klienci czy wreszcie konkurenci są tak super i na "za pan- brat" jesli idzie o etykę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 17:08  
Cytuj
Hmmmmmm!!!!!Trochę sie w tekscie pomieszalo ale jeśli go uwaznie przeczytasz - uwazam ze i tak zrozumiesz co mam do przekazania/ mankamenty pisania na laptopie/. Nie ważne są szczegóły a sama treśćc i przekaz. Pozdrawiam wszystkich normalnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 17:42  
Cytuj
CYTAT
Do Echodna ktory napisał:\" Ja nie jestem urzędnikiem, pracuję na urzędników, których w tym kraju jest zdecydowanie za dużo. Każda instytucja państwowa zatrudnia urzędników, od ZUSu po skarbówkę, szkoły itd. Urzędnicy wykonują pracę, ale czy ta praca jest potrzebna ? dla polityków tak, bo jakoś ten socjalizm trzeba utrzymywać.

Nie bez przyczyny mówi się, że w tym kraju jest przyrost biurokracji, gdzie nie można spokojnie nic załatwić bez zgody urzędnika. Ja jestem za państwem gdzie rola urzędników jest minimalna a prawo proste. Urzędnicy to zwykli ludzie, pracują bo nie ma pracy gdzie indziej, problem tkwi w złym prawie, które przestało pełnić podstawowe funkcje a zajęło się socjalem. Gdyby nie ten system ludzie mieli by co robić. To prawo ustanawia te wirtualne miejsca pracy (których mogło by nie być) a za które musimy żyły wypruwać.

Nie wiem jak w UM, ale styczność i nerwy straciłem nie raz z urzędnikami takich instytucji jak skarbówka, ZUS, szkoła, szpital ! i inne stąd moja niechęć do urzędników (którzy często bywają bezczelni). Ale zwracam honor nie wszyscy.

Szanowny panie. Juz raz w ramach tzw. riposty napisalem panu,że tzw neoliberalizm- mowiac brzydko- zblaznił się jako
tzw.doktryna ekonomiczna i napisalem,że tzw. \" niewidzielna ręka rynku\' w cale nie jest antidotum na wszelkie tzw. wypacznia wolnego rynku. Już o tym byla mowa i napisalem ci ,ze to nie państwo ( albo kto woli urzednicy) powodowali i wciaż powodują kryzysy ekonomiczne i nadto wcale ta
\" niewidzialna ręka rynku \" potem ich nie niweluje tylko.
To wiecej warci sa ci ktorzypaśwto niestety a więc urzędnicy wsytepujący w imieniu świata nauki likwidować muszą te kryzysy i to oni zarzadzając publicznym kapitalem te kryzysy niwelują. Aktualny kryzys nie zostal spowodowany przez urzednikow tlko tzw. \"egoizm kapitału: i grę rzyzykiem o czym pisalem. Gdyby nie państwa- nadmuchana bańka spekulacyjna pękla by z duzo wiekszym echem i -jak pisalem- niewykluczone,że i twoj bank już bu nie istnialk a co za tym idzie twoje pieniazki w nim zgromadzone.
Nie uprawiaj demagogii,ze wiecej warci sa ci ktorzy dzialają w wolnym rynku od tych ktorzy są urzędnikami tlko dlatego-jak uważasz- że ci w wolnego rynku poaca podatki. Placą je takze ci którzy są utrzymywani z budzetu a ze kolej tworzenia dochodu jest inna to kwestia odrębna.
I na koniec jedna uwaga. Wymysliłeś sobie i piszesz
o świescie tzw. \"science- fiction\" ktory nie istnieje.
Nie ma takich realiów o ktorych piszesz i pewnie nigdy nie będzie.Puiszesz o swiexie ktorego nie ma czylki baju-baju- bedziesz w raju. I na koniec jeszcze jedna uwaga. Czy nerwy i stres tracisz tylko wśrod urzedników? - A czy twoi kontrahenci, klienci czy wreszcie konkurenci są tak super i na \"za pan- brat\" jesli idzie o etykę?


Nawet się za bardzo odnieść nie mogę, bo ta wypowiedź się kupy nie trzyma. KRYZYS został wywołany poprzez interwencjonizm a nie wolny rynek. To właśnie wtrącanie się do rynku kończy się złymi skutkami i tak właśnie stało się z kredytami udzielanymi bez ryzyka każdemu kto chciał trochę kasy. Na wolnym rynku takie coś jest nie do pomyślenia.
To rząd interweniując pieniędzmi podatników USA spowodował krach na rynku. neoliberalizm- ? czy to coś ma wspólnego z liberalizmem ? - podatki, socjal, demokracja, współpłacenie, przymus płacenia, podatki dochodowe itp. To wszystko jest możliwe tylko w socjalizmie Po za tym w socjalizmie rządy bawią się dodrukowywaniem pieniądza co jest szkodliwe w dłuższej perspektywie. Czy wiesz w ogóle co to jest liberalizm ? Jakie ma podstawowe zasady ?
- proste prawo
- wolność
- własność
- sprawiedliwość

- niskie podatki
- małe wydatki państwa
- brak ingerencji państwa w gospodarkę
- wolny rynek
- brak ceł itp.
To jest czysty liberalizm i wyłącznie o taki system mi chodzi.
Rozumując twój wywód:
CYTAT
Nie ma takich realiów o ktorych piszesz i pewnie nigdy nie będzie.Puiszesz o swiexie ktorego nie ma czylki baju-baju- bedziesz w raju.


Aha czyli mam być pozbawiony wolności, dla zasady: "Bo tak jest prawie wszędzie" Więc należy mówić, że jest dobrze Fajrant i do domu.

Zakończę cytatem:
Socjaliści marzą o świecie, w którym wszyscy są szczęśliwi.
Liberałowie pragną świata, w którym każdy może być szczęśliwy.


Aha jest to mój ostatni wpis w tym temacie. Prosiłbym aby się odnosić realnie na moje wypowiedzi.

Jeśli chodzi o banki, to banki zazwyczaj bankrutują za sprawą złej polityki banków (czasami z pomocą rządu i przepisów w tym podatków) i na wolnym rynku bank, który bankrutuje powinien po prostu upaść. Na przykładzie USA: Obama dał dotację na banki a prezesi wypłacili sobie premie. Tak nie wolno w liberalizmie. PS. Ja w banku nie lubię trzymać pieniążków.

polecam książkę:
http://nczas(...)t_id=192

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2009r. 19:07  
Cytuj
Do echodna. Czy ty masz jakąs wiede na temat aktualnego kryzysu? W jakiej publikacji, prasie czy tv wyczytaleś / uslyszaleś? ,ze aktualny kryzys wywolany został przed państwo czy też nadmiar państwa w gospodarce.Zanim zaczniesz pisać
i pytać o bankach zapytam wprost:Czy ty wiesz w ogóle skad wzial sie aktualny kryzys? Czy wiesz na jakim rynku i w jakim sektorze powstał? Czy wiesz co to są fundysze hedgingowe? Czy wiesz co to jest tzw. gra ryzykiem na rynkach kapitalowych? Czy wiesz co to jest tzw, banka spekulacyjna i jak powstaje
i wiele wiele innych. To co napiales swiadczy,ze nie masz żadnej wiedzyna ten temat. Czytjąc twoją wypowedz śmiem twierdzić,że nie mas zielonego pojecia i piszesz bzdury. Ale nie ma to jak: "bajubaju bedziesz w raju" - i to niestety takich dzis mam studentów- liberałów zachłyśnietych wolnością
ktorzy ta naprawde jej nie rozmieją. Przykre panie magister
IV RP zapewne jakiejs prywatnej uczelni.
Pozdrawiam wszystkich normalnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »