NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Państwo policyjne, inwigilacja
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2009r. 15:51  
Cytuj
A teraz wyborca PO powinien napisać ogłoszenie treści: Ja wyzej podpisany przeczytalem uważnie co napisał pan Staszek zresztą prosto z Polski , faktycznie jestem bardzo głupiutki
że tak mamlałem. Przyznaje się i podaje to publicznie ,że nie jestem faktycznie wyborcą PO a tylko podszywam sie pod taką osobę w nicku. Robie tak bo nie nadążam intelektualnie za innymi ludzmi ( a bradzo chciałbym) ale muszę przynajmniej udawać ze daję rady".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2009r. 15:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2009r. 23:03  
Cytuj
Ja wyzej podpisany przeczytalem uważnie co napisał pan Staszek zresztą prosto z Polski , i stwierdzam, że faktycznie jest głupszy niż ustawa przewiduje, ale to w PO norma.

Goebbelsie przeczytaj art. 293 kk i przestań pier.olić o czymś, o czym nie masz bladego pojęcia.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2009r. 23:13  
Cytuj
CYTAT
Do WyborcaPO.A pisalem że jesteś pustak i w dodatku z pólnocy a ty dalej swoje.
To posłuchaj!!!!Przepisy kodeksu karnego w kodyfikacji nabywania bezprawnego czyli tzw. paserstwo dotyczą rzeczy a nie praw majatkowych lub pokrewnych
Art. 291. § 1 kodeksu karnego mówi. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
NAPISANE JEST WIEC WYRAZNIE RZECZ.
Wczesniejsze przepisy dotyczace samej kradzieży dzielą prawa majątkowe tylko na rzecz i program komputerowy
Art. 278. § 1kk mowi: Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
PLIKI MP3 nie są ani rzecza ani programem komputerowym w rozumieniu przepisów kodeksu karnego ale nawet gdyby nimi były to te kilka sztuk MP3 o ktorych napisaleś byłoby zakwalifikowane jako tzw. rzypadek mneijszej wagi gdzie grozi kara do 1 rok .
W pobiciu nie ma takiego przypadku a co ważniejsze sa wyższe progi kar w zalezności od skutków i narzędzi użytych do tego p-stwa.
I Po co sie pustaku silisz jak nie wiesz?
ale nie innyy już program autorski o ktorych tą mowią wlaśnie przepisy karne Ustawy p prawie autorskim. natomiast


Interesujacy wywod. Pomieszanie z poplataniem i silenie sie na oryginalnosc a wystarczylo bez wyzwisk i zlosliwosci napisac (bo jak rozumiem autor postu jest radca prawnym zaznajomionym z poruszana tematyka), ze autorskie prawa majatkowe na polu cywilnym chronione sa przez przepisy KC odnosne do wlasnosci (odeslanie ustawowe) zas na polu karnym calosc regulacji w tym zakresie jest zawarta w Rodziale 14 Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych, w ktorym to za rozne czyny przestepne wobec w/w praw moze byc orzeczona kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolnosci (w dwoch ostatnich przypadkach w zaleznosci od rodzaju popelnionego czynu kara moze byc orzeczona do okresu 5 lat).

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 01:16  
Cytuj
Można odnieść wrażenie, że zmiany do ustaw proponowane przez MSW pisane są w dalszym ciągu przez generała Kiszczaka i jego ludzi. Jakby nikt w policji do tej pory nie zauważył, że fundamentalne podstawy ustroju Polski zmieniły się. Siedzą w biurach w przekonaniu, że do potrzeb policji cały kraj musi się dostosować, że jest on dodatkiem do resoru i coraz bardziej kretyński pomysły do głowy im przychodzą. Prawa policji ponad wszystkie inne, Po wstąpieniu do resortu człowiek przechodzi chyba jakąś metamorfozę i na demokrację, prawa człowieka patrzy jak kibol na kibola przeciwnej drużyny lub alkoholik na terapie grupowe. Nagle chyba nieświadomie czują wieź zawodową z SB, MO, KGB i w takim mentalnym stanie projekty piszą. Ustawowe narzędzia dla swojej pracy wymyślają , nieograniczoną możliwość podsłuchów i inwigilacji w sprawach, które są mętnie zdefiniowane aby były jak z gumy i otwarte na możliwość wielu interpretacji jak awangardowa poezja. To wydaje się im konieczne i słuszne, bo wszystko im przeszkadza w łapaniu przestępców, liczne ograniczenia chroniące obywateli przed różnymi sk......nami w wymiarze sprawiedliwości.

Policja pewnie może i jest zmuszona do takiej postawy nie tylko z powodu nieuleczalnej choroby, którą nazwę esbesicą złośliwą upośledzającą centralny ośrodek nerwowy, ale i dlatego, że jest to najbardziej rozchorowana grupa zawodowa w Polsce. Rekordzista w sumie przesiedział na zwolnieniach lekarskich 3.5 roku. Więc i jest w tym trochę pragmatyki.
Nie ma komu pracować dlatego muszą projektować takie narzędzia jak możliwość inwigilacji dysków twardych on-line, aby dostarczyć możliwość pracy ciężko chorym policjantom do domu.

Ciekawe jaki będzie następny pomysł. Możliwość przeszukania mieszkania reprezentacyjnej liczby mieszkańców danego miejsca na podstawie uczciwego losowania w terminie trzech lat?

Zbieranie materiału genetycznego od dzieci odwiedzających ostatnio często komendę policji i zakładanie im operacyjnych teczuszek ?

Parafrazując powiedzenie Słomińskiego, że nie boi się on ministerstwa kultury tylko kultury ministra, powiem, że nie boję się prawa tylko praworządności ludzi z MSW-u

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 08:42  
Cytuj
do wyborca PO co napisał m.in:" Jeśli porównujesz pobicie z nielegalną mp3 i taką samą karalność obu to puknij się w ten swój wyprany ideologią masońską łeb"

Artykuł 293. § 1kk mowi:" Przepisy art. 291 i 292 stosuje się odpowiednio do programu komputerowego"

Ja wiem że dla ciebie plik MP3 to jest to samo co program komputerowy no ale czego wymagać od mozgownicy wypranej ideologia podwórkową
No i Panie ragnarok. zapewniam że nie jestem radcą prawnym ani prawnikiem tylko po prostu czytam uwaznie wszelkie rzeczy i jesli sie na jakś temat wypowiadam -to robię to z pelnym przekonaniem do tego,że wiem o czym mówię/ piszę/.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 08:53  
Cytuj
I jedno sprostowanie. Przepisy kk w części dot.paserstwa dotycza nie tylko rzeczy / jak napisałem wcześnej omyłkowo/ ale też programu komputerowego. Nie ma w nich mowy o innych prawach w tym autorskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 09:44  
Cytuj
A ja mam pytanie do wyborcyPO. A jaka kara (i czy w ogóle być powinna abyś ją zaakceptował) za tzw.nielegalne posiadanie plikow MP3? ? /Dla uproszczenia nie mowmy tu
o programach komputeroweych/. Czy powinna to byc kara niższa od aktualnie obowiązyjacych 3 lat w gornych widełkach a jeśli tak to jaka?
A jaka kara byc powinna za to jak Kowalskiego dwoch łobuzów
kilka razy uderzy w tym dajmy na to kopnie w głowkę a mimo tego Kowalskiemu optócz siniaków nic sie nie stanie. Czy powinna byc wyższa / niższa od akualnie obowiazujących 3 lat i jaka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 12:32  
Cytuj
Poloniuszu, żeby dobrze interpretować przepisy, musisz myśleć logicznie, a tego u ciebie najwyraźniej brak. Logika, to podstawa w prawie. Na samym początku zarzuciłeś mi, że pobicie jest bardziej karalne od całokształtowych spraw związanych z komputerami, bo mój pierwszy post w tym temacie odnosił się i do programów i do mp3. Kolejny post wyjaśnił szczegółowo, że za programy może grozić 5 lat, a za mp3 3 lata, lub czasami też 5, ale to w nielegalnym zarabianiu na nich, więc to zagadnienie pominąłem.
Sam fakt karania 3 latami pobicia i mp3 uważam za bardzo niesprawiedliwy, na niekorzyść pobicia oczywiście. Zauważ jeszcze jedno. W przypadku podejrzenia wykorzystywania mp3, filmów ty, jako pokrzywdzony zgłaszasz sprawę i państwo polskie na koszt podatników prowadzi proces. Natomiast przy pobiciu podstawowym, nie kwalifikowanym, ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego (płatnego). Jest to tzw. pobicie ze skutkami zdrowotnymi poniżej 7 dni w obdukcji lekarskiej. Już na dzień dobry mamy dysproporcję. Tu płaci podatnik (mp3), a tu sam pokrzywdzony(pobicie).
Podniesiony przez ciebie fakt uprzywilejowania przestępstwa paserstwa czy kradzieży praw autorskich. (Przestępstwa uprzywilejowane i kwalifikowane - doczytaj sobie, co to jest, bo mi się nie chce wyjaśniać) i zagrożenia przy tym niższą karą, którego to uprzywilejowania przy pobiciu brak, wcale nie oznacza większej łagodności w przypadku mp3. Do 2 lat, czy do 3 lat, to w praktyce kończy się śmieszną grzywną.
Mi cały czas chodzi o złe wartościowanie przez państwo zdrowia ludzkiego i mienia. Zauważ, że za podrabianie pieniędzy możesz trafić za kraty na 25 lat, a sprawcy, którzy chłopaka skopali pod Tesco dostali 8 i 7 lat, a za dobre sprawowanie wyjdą po odbyciu połowy kary. I takie przykłady można mnożyć i mnożyć.
Zbigniew Ziobro chciał drastycznie zaostrzyć przepisy karne odnośnie zdrowia i życia właśnie. To okrzyknięto go oszołomem itd. No to niech bandyci szaleją bezkarnie, ale za to piraci komputerowi drżyjcie, bo nierzadko ten bandyta, który połamie kogoś czy zniszczy mu życie w inny sposób w końcowym efekcie dostanie taką samą karę jak ten pirat, bo naraził "biedniutki" Microsoft czy inny koncern na straty. To jest właśnie ideologia masońska, z którą należy walczyć.

Jak dobrze, że z powrotem wprowadzono matematykę na maturę. Jeśli egzamin będzie dobrze pilnowany to powinien być skuteczną zaporą dla ludzi pozbawionych podstaw myślenia logicznego do dalszej nauki. Potem mamy "wybitnych" prawników, urzędników itd.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 13:35  
Cytuj
WyborcoPO. No widzisz. Zarzucasz mi brak logiki a sam-jak widac- nią nie grzeszysz. To o czym piszesz cyt:" Natomiast przy pobiciu podstawowym, nie kwalifikowanym, ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego (płatnego). Jest to tzw. pobicie ze skutkami zdrowotnymi poniżej 7 dni w obdukcji lekarskiej" To o czym piszesz nie jest przestepstwem pobicia a spowodowana obrażęń ciała. Róznica miedzy nimi polega na tym, że w pobiciu sprawcami sa zawsze co najmniej 2 osoby aktywnie uczestniczace w zdarzeniu a w przestępstwie spowodowaniu obrażeń ciała tylko jedna.
Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
W OBYDWU PRZYPADKACH SPRAWCĄ JEST ZAWSZE TYLKO 1 OSOBA.
TY -jak przypominam sobie-nie pisaleś o takim przypadku
/ zresztą wymienialeś 3 lata jako gorną granicę pozbawienia wolności/ PISAŁES O POBICIU A WIEC PRZYPADKU GDY SPRAWCAMI SA CO NA NAJMNIEJ 2 OSOBY.
Ale jesli już tak chcesz wykazać nierówność ZAGROŻENIA KARAMI WOBEC P-STW PRZECIWKO ŻYCIU I ZDROWIU A P-STW PRZECIWKO MIENIU NA SZKODĘ TYCH PIERWSZYCH to zauważ,że
W PRZESTĘPSTWIE SPOWODOWANIA OBRAŻEŃ CIALA OKRESLONYM
w ART.157 par 1 A WIEC POWYZEJ SIEDMIU dni zagrozenie karą jest do 5 lat.
I jest to chyba logiczne ,że jesli Nowak walnie Kowalskiego
w łeb i zrobi mu tylko siniaka , to Nowakowi grozi za to
do 2 lat o ile Kowalski wniesie sprawe do sądu w trybie
oskarzenia prywatnego.
Jesli zaś na skutek tego walniecia Kowalski bedzie mial zlamanego kinola i dojdzie do przemieszczenia odlamów kostnych wtedy Nowakowi grozi za to do 5 lat I ZROBI TO PROKURATOR O ILE SIE O TYM OCZYWISCIE DOWIE
Moze ulomna jest w tym zakresie sama kodyfkacja przestesptwa pobicia gdy sprawcow jest co najmniej 2 bo górna granica odpowiedizlaności jest wyznaczona na 3 lata ale z kolei w tym przypadku Kowalski nie musi mieć zlamanego kInola i moze mieć tzw. obrazenia trwające poniżej siedmiu dni (np . siniak) ale jego mechanizm powstania " narażał człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1"
SLUSZNIE PISZESZ ZE ZA PODRABIANIE PIENIEDZY GROZI KARA 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI. JEST TAK WYSOKA BO PODOBNIE JAK NP SZPIEGOSTWO GODZI W INTERES KRAJU A WIEC OGOLU OBYWATELI A NIE JEDNOSTKI. I W TYM ZAKRESIE KODYFIKACJA WSZEDZIE NA ŚWIECIE JEST PODOBNA.
W KSIEGARNIACH SA DO KUPIENIA KODEKSY KARNE Z KOMENTARZEM I WARTO JE MIEC U SIBIE NA PÓŁECZCE I CZASAMI ZAJRZYĆ
I POCZYTAC, BO NIGDY NIE WIADOMO....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 13:38  
Cytuj
I ZAPOMNIALEM DODAC, NIE PISZEMY TO O PRZYPADJAC TZW, CIEZKICH OBRAZEŃ CIALA CZY WSKUTE KTORYCH KTOŚ PONIÓSL ŚMIERĆ BO TO SPRAWA CHYBA JASNA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 13:45  
Cytuj
Nie myl bójki z pobiciem. Natomiast stosowanie prawa masz na przykładzie śmiertelnego pobicia spod Tesco.

Aha, i jeszcze jedno z Wikipedii:

W Arabii panują surowe obyczaje, kobiety muszą okrywać ciała od szyi aż po kostki. Chodzenie w "mini" czy w szortach jest niedopuszczalne. Policja "muttawa" reaguje natychmiast. Za przewinienia przewidziana jest kara chłosty. System karny jest bardzo surowy. Za kradzież przewidziana jest obcięcie palca, a nawet całej dłoni. Śmiercią poprzez ścięcie arabskim mieczem, karani są nie tylko mordercy i gwałciciele, ale także ludzie, którzy porzucili islam. Egzekucje wykonywana są publicznie.

Plusem takich surowych praw i zasad, jakie narzuca islam jest to, że w Arabii Saudyjskiej właściwie nie ma przestępczości i patologii jak narkomania, alkoholizm, prostytucja, czy przemoc w szkole. Jest obecna jednak bezdomność, analfabetyzm, bieda i bezrobocie.

http://pl.wi(...)audyjska

Czy to o czymś nie świadczy? Żeby było jasne - jestem zwolennikiem kary śmierci.

A kodeksów nie trzeba kupować, bo te się zbyt często zmieniają. Wystarczy zajrzeć na tę stronę:

http://www.lex.com.pl/

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 15:16  
Cytuj
Znowu nie doczytałeś.
- p-stwo spowodowania obrazeń ciała ma wtedy miejsce gdy
sprawcą jest jeden napastnik a pokrzywdzony/ pokrzywdzeni /
nie są strona aktywną i doznają obrazeń ciała - art.157 kk
-p-stwo pobicia ma wtedy miejsce gdy sprawcą jest co najmniej
grupa 2 osob a pokrzywdzony/ pkrzywdzeni/ nie sa stroną aktywną i doznają obrazeń ciała albo powyżej siedmiu dni albo poniżej ale takich ktorcy mechanizm " narażał człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1 kk-
POBICIE to art.158 kk
( w pobiciu musi brać dzial co najmniej 3 osoby / 2 sprawców
i jedna ofiara ale moze ich być oczywście wiecej po każdej ze stron)
p-stwo bójki ma wtedy miejsce gdy co najmnej 2 osoby są
stronami aktywnymi i zadają sobie nawzajem uderzenia przy czym wystarczy że tylko jedna z nich dozna obrazeń ciała albo powyżej siedmiu dni albo poniżej ale takich ktorych mechanizm " narażał człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1 kk
BÓJKA -tak samo jak pobicie-skodyfikowana jest w art.158kk ( w bójce może brać udzial tylko 2 osoby / 1 sprawca po kazdej ze stronale moze ich być oczywście wiecej po każdej ze stron)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 15:26  
Cytuj
jeszcze jedno, bo zapomnialem dodać.Juz w pierwszym poscie napisałem że żyję dzieki Bogu w normalnym i cywilizowanym kraju a nie takim jak choćby Chiny, Rosja, Korea Północna , Afganistan, Tanzania, Mozambik czy inne. Jakie szczęście,że nie żyję w takim kraju jak Arabia Saudyjka lyb innym islamskim oraz to,że pan polityk-minister Ziobro nie jest juz ministrem a ty jego doradcą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 16:05  
Cytuj
stachpoloniusz Z tego co widzę nie rozumiesz tego co próbuje wytłumaczyć Ci "wyborca PO"Chodzi o to,że prawo w naszym kraju jest za łagodne,bo jak wytłumaczyć fakt,że morderca zabija z premedytacją ojca jakiejś rodziny i po kilku latach wychodzi za dobre sprawowanie lub bandyta pobije kogoś do nieprzytomności lub kalectwa i też opuści więzienie przed odbyciem całej kary.Dla mnie to jest chore!W krajach,które wymieniłeś są surowe kary i niedoszli lub przyszli przestępcy mają bat,którego się boją a co za tym idzie..?Odpowiedz sobie sam.Przypomnij sobie(chyba,że jesteś z tej bezstresowo wychowywanej młodzieży)czego słuchałeś ojca i matki..?Bo jak nie to lanie takie,że popamiętałeś na długo.Sądzę z Twoich wypowiedzi,że popierasz łagodne prawo karne bo sam masz z nim sporo do czynienia.Jeżeli nie jesteś prawnikiem to jesteś....dalej nie kończę bo nie chcę żebyś poczuł się urażony.Człowiek to taki twór,który respektuje pewne normy jeżeli czuje nad sobą bat,który może być w każdej chwili użyty niestety.Ludzie idący na rozstrzelanie boją się swoich oprawców,ale idą jak owieczki na rzeż bo liczą,że zdarzy się cud.Tylko strach przed karą może powstrzymać falę przestępstw w Polsce i nie tylko w Polsce.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 16:18  
Cytuj
Ja uwarzam że nie powinno być kary smierci - trzeba by było miec 100% pewność że skazany popełnił dane przestępstwo, a częst nie ma trakiej pewności. Uwarzam że kary za morderstwa , pobicia itp. powinny być odbywane przy bardzo ciężkiej, fizycznej pracy. Tak aby ktoś kto odbył kare, starał się na wolniośc aby tam z powrotem nie trafić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 17:00  
Cytuj
Kolego Adamie1.Ja doskonale wiem, co chce przekazać
wyborcaPO tylko chciec a móc to dwie rózne rzeczy.
Kolega wyborca zarzuca mi np brak logiki natomiast sam elementarnych podstaw w tm zakresie nie wykazuje stąd też moje
wyczerpujące mam nadzieje wyjaśnianie róznic miedzy przestępstwem spowodowania obrazeń ciała, pobicia i bójki.
Ale wracajac do począku twojej wypowiedzi, ja mam wrażenie,że
wyborcaPO coś próbował ale prawo traktuje instrumentalnie tp znaczy ścisle według swoich norm wartości bo np dziwi go wysokosć kary za falszowanie pieniedzy w porownaniu z wysokosca kary za pobicie człowieka ze skutkiem śmiertelnym.
Prawo karne ma to do siebie ze dla oceny prawnej danego czynu konieczna jest ocena zamiaru.
Można chcąc człowiek zabic np.walnąć go siekierą w głowke ale dzieki np. tępej siekierce albo malej silea te uderzenia pokrzywdzony przeżył mimo ze doznal np. zlamania kości czaszki i krwiaka w mozgu. Jest to usilowanie zabójstwa i sprawca odpowiada wtedy jak by dokonał zabójstwa .Ale te same obrazenia gdy powstaną np skutek pchniecia innej osoby i uderzenia glową o twarde podloże spowoduja inna kalifikację (łagodniejszą) bo zamiar by inne.
W ramach każdego p-stwa są też tzw. widełki a wiec przedział kary w którym sąd ją wyznaczy.Widzisz , w Arabii Saudyjskiej
możę jest nie istotne co i ile tamtejszy Kowalski ukradnie,
w Polsce jest istotne.
Tak samo w innych rodzajach p-stw. Bo widzisz czlowiek mozna zabić np. uprzednio okradajac go albo gwalacąc ale czlowieka
można też zabić w sytuacji gdy ofiara bedąc dręczona miesiacami nie wytrzymuje napiecia i postanawia to skończyć
w taki sposób. Dlatego tak ciesze sie ,ze zyje w kraju cywilizowanym w ktorym sady biorą pod uwagę zamiar i okoliczności popelnienia p-stwa a nie tylko skutek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 17:40  
Cytuj
i do kolegi ADAMA1 co napisał"Jeżeli nie jesteś prawnikiem to jesteś....dalej nie kończę bo nie chcę żebyś poczuł się urażony To co chciałbyś napisać można napisać normalnie czyli bez urazy ale zawodowo tym kims też nie jestem, wiec nie poczułbym sie na pewno urażony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 19:12  
Cytuj
Poloniuszu, tak się składa, że studiowałem prawo i znam jego niuanse, które mi się nie podobają.
To, że wprowadzono podział na pobicie powyżej 7 dni, poniżej itd, to tylko po to, by zagmatwać sprawę i po to, by za łapówkę przestępca mógł być lżej traktowany.
Polskie prawo zarówno w stosowaniu, jak i swej budowie (karne) jest nieudolne, źle stosowane i nie pasujące do realiów drapieżnego kapitalizmu. Można to sprowadzić do takiego mianownika: jak bogatemu ukradniesz cokolwiek - pójdziesz siedzieć; jak zabijesz biednego - też pójdziesz siedzieć, tylko w jednym i drugim przypadku na taki sam okres czasu. I ja z tym będę walczył i popierał takie opcje, które chcą coś w tej dziedzinie zmienić. Przykład z mp3 i pobiciem jest adekwatny.
Ileż to było przykładów, nawet ze Stalowej Woli, o których m.in. kiedyś Nowiny pisały, że 2 chłopaków zostało zaatakowanych przez grupkę innych wyrostków. Wg polskiego, zdrowego inaczej prawa, powinni oni stać i pozwalać się pobić, nawet na śmierć. Zaczęli się bronić, to także mądra inaczej prokuratura oskarżyła wszystkich o udział w bójce, zarówno kata jak i ofiarę.
Ile razy słyszy się, że ktoś niby przekroczył granicę obrony koniecznej? Wg naszego prawa musisz dać się pobić do nieprzytomności lub nawet zabić - wtedy jesteś ofiarą. Jeśli się obronisz, a nie daj Boże, skutecznie - pójdziesz za kraty.
W tej sytuacji wybacz, ale nawet Arabia Saudyjska ma mądrzejsze przepisy, choć nigdzie nie są doskonałe.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 19:46  
Cytuj
Stachpoloniuszu zupełnie zgadzam się z"wyborcą PO"a najbardziej z jego ostatnim postem.Widełki są dla decydentów i bogatych żeby można było szukać furtki na ratunek a nie dla szaraków.Prawo można podzielić np.na nieumyślne spowodowanie śmierci czy uszkodzenie ciała lub celowe i do tego odpowiednie wymiary kar.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 21:36  
Cytuj
CYTAT
No i Panie ragnarok. zapewniam że nie jestem radcą prawnym ani prawnikiem tylko po prostu czytam uwaznie wszelkie rzeczy i jesli sie na jakś temat wypowiadam -to robię to z pelnym przekonaniem do tego,że wiem o czym mówię/ piszę/.


I dobrze. Rzadka to przypadlosc odzywac sie majac wiedze na jakis temat.
Niemniej jednak jak znam egzekucje prawa w Polsce i pazernosc decydentow i ich uleganie lobbystom to niebawem mozna oczekiwac rozciagania zapisow KK dot. programu komputerowego do formy 'dzielo objete prawami autorskimi pod postacia zapisu elektronicznego' badz 'plik z tresciami objetymi prawami autorskimi przechowywany na elektronicznym nosniku informacji' przez sady, stosowne przepisy szczegolne badz w drodze nowelizacji UoPAiPP.
Polacy zawsze chca byc swietsi od papieza. I tworza bzdurne przepisy, ktore nowelizuja z czestotliwoscia lemingow spadajacych ze skaly.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2009r. 21:41  
Cytuj
CYTAT
I jedno sprostowanie. Przepisy kk w części dot.paserstwa dotycza nie tylko rzeczy / jak napisałem wcześnej omyłkowo/ ale też programu komputerowego. Nie ma w nich mowy o innych prawach w tym autorskich.


Zagwozdka logiczna zatem: czy program komputerowy nie jest aby objety autorskim prawem majatkowym, ktorego naruszenie znajduje ochrone w KK?
Patrzac na ten zapis mozna zauwazyc co podnioslem w poprzednim poscie - uleganie grupom nacisku i ich 'pamiatkom' przez decydentow w Polsce.
Prosze mi bowiem wskazac czymze rozni sie autorskie prawo majatkowe, ktorego przedmiotem jest program komputerowy od tego, ktore obejmuje swym zakresem plik muzyczny czy plik multimedialny w ktorych zawarte sa tresci objete prawami autorskimi gwarantujacymi jednaka ochrone ich wlasciciela/posiadacza w mysl UoPAiPP ale juz nie w mysl zapisow KK??

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
Idioto z północy-


Pograzasz sie jeszcze bardziej, wypowiadasz sie kategorycznie na temat praw autorskich, kompletnie nie majac pojecia na temat materii, ktora to prawo dotyka, czyli wspolczesnej kultury MASOWEJ

Inaczej geneza mojego nicka nie bylaby dla ciebie taka enigma, PRZYGLUPIE

CYTAT

probkem z toba polega na tym,ze nie rozumiesz tego co czytasz


Problem z toba polega na tym, ze nie rozumiesz, o czym piszesz wiec w jaki sposob ja mam rozumiec twoj BELKOT ??

CYTAT
Ale czego można oczekiwać od pustaka


Och twa przewaga intelektualna jest po prostu przygniatajaca... Moj ty Generalissimusie nieustajacej batalii o prawa autorskie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »