NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Ciekawy sondaż - kapitalizm (neoliberalizm),
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:03  
Cytuj
CYTAT
O jakich czasach mówimy ? Kraje najbardziej rozwijające się to te, w których najmniej jest właśnie socjalizmu, tam gdzie wchodzi interwencjonizm zaczyna się nieuchronna jazda w dół


Czyli np. ktore? Bo widzisz, wszyscy sie podniecaja rozwojem Chin zapominajac dodac, ze rozwoj nastepuje tam za przyslowiowa miske ryzu umiech

CYTAT
To skoro jesteś za zasadą swobody gospodarczej jak pisałeś hehe to daj mi tą swobodę a sam płac dobrowolnie. Niestety DOBROWOLNIE tego nie czynisz, jesteś po prostu głupi i płacisz bo musisz jak każdy zresztą. Po prostu granica przymusu raz przesunięta nie zatrzymuje się i doszliśmy do absurdu.


Oczywiscie, ze czynie to dobrowolnie. Gdybym byl chciwy jak Ty wynajalbym sobie ksiegowego i pewnie znalazl ze cztery miliony powodow do odliczen umiech
To wyjdz na ulice i prostestuj przeciw absurdowi.
CYTAT

Zarabiaj sobie ile chcesz, ale pracuj uczciwie nie kosztem innych. w ZSRR też była równość, współpłacenie, braterstwo i podobne prawa, skoro jesteś za takim modelem to nawet nie mam co dyskutować z tobą.. Jak pisałem dla ciebie jest za późno.

Nie pracuje kosztem innych. odpowiadam za proces i jego wykonanie. Sam na siebie zarabiam raczej ciezka praca.
I nie wspolplace a place wiecej jezeli nie zakodowales.
A jezeli porownujesz ZSRR do panstw Europy Zachodniej to znaczy to jedno - najdalej za granica to byles w Rzeszowie umiechumiechumiech
Dla Ciebie tez za pozno na spoleczenstwo zrownowazonego rozwoju. Dla Ciebie wazniejszy wyscig szczurow niz empatia umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:03  
Cytuj

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:08  
Cytuj
chłopie nawet nie mam się do czego odnieść taka biegunka umysłowa..

To co mówisz miało miejsce wielokrotnie (ZSRR, Chiny, KUBA, KOREA) to jest właśnie ten model. Ja za taki model dziękuję.
Niestety te same trendy przelewają się na EUROPĘ. Większość polityków UE to socjaliści.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:14  
Cytuj
CYTAT
Czyli np. ktore? Bo widzisz, wszyscy sie podniecaja rozwojem Chin zapominajac dodac, ze rozwoj nastepuje tam za przyslowiowa miske ryzu umiech


Ty chyba sam nie wiesz co piszesz... Socjalizm, komunizm mamy i mieliśmy w Chinach raz krytykujesz raz zachwalasz, zastanów się jakie masz poglądy.

Następny przykład:

CYTAT
Oczywiscie, ze czynie to dobrowolnie. Gdybym byl chciwy jak Ty wynajalbym sobie ksiegowego i pewnie znalazl ze cztery miliony powodow do odliczen
To wyjdz na ulice i prostestuj przeciw absurdowi.


Dobrowolny jest jeden podatek tylko w tym kraju (abonament od tv) reszta to podatki przymusowe, można je omijać lawirować, ale i tak trzeba płacić przymusowo VAT, akcyzę, jeżeli znasz księgowego, który jest takim cudotwórcą, że potrafi ominąć VAT czy akcyzę... to daj mi namiary
Co to za państwo, że jeden może oszukiwać inny nie ?
Czy nie powinno być równych i sprawiedliwych zasad ?
A w ogóle korzystasz z tych usług na które tak hehe "dobrowolnie" płacisz ? dentysta ? lekarz ?
Na pewno nie idziesz prywatnie. No chyba, że wolisz wypadającą plombę albo wleczący się PKS no to twoje zdrowie. Sorry nasze powszechne bo i ja się dokładam na tą służbe zdrowia tfuuu. PS. czy na partie polityczne tez tak dobrowolnie płacisz ? nie szkoda ci pieniędzy na PIS ?

I dlatego uważam ten system za wysoko niesprawiedliwy. Bogatsi często mają więcej możliwości aby nie płacić podatków (przenoszą firmy do innych krajów) itp. W tym kraju mali przedsiębiorcy płacą najwięcej. oczywiście nie mam nic do bogatych i bogacących się uczciwie. Reszta niestety w tym kraju dorabia się nieuczciwie na przetargach i na polityce.

PS. ZUS jest dobry ?? powiedz to wszystkim, bo maaaało osób wierzy w ZUS. przekonaj jakoś, że te pieniądze wpakowane w ZUS są niezmarnowane.
Szkoda, że nie zacząłem od ZUSu wcześniej urwałbym dyskusję. Oczywiście znam twoje zdanie na ten temat, trzeba reformować naprawiać itd... Ale prawda jest taka, że gdybyś pił codziennie dwa piwa i odkładał butelki to na starość miałbyś więcej niż daje ci ZUS.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:30  
Cytuj
Wszystkie dane za stroną ministerstwa finansów, w tysiącach złotych.

Wydatki socjalistyczne, z całą pewnością zbędne, a wynikające z istnienia państwowego systemu redystrybucji:
Pomoc społeczna 12 620 854
Pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej 2 776 696
Razem: 15 397 550

Wydatki etatystyczne, z całą pewnością zbędne, a wynikające z prowadzenia przez państwo działalności, którą powinny zajmować się przedsiębiorstwa prywatne:
Rolnictwo i łowiectwo 12 060 529
Rybołówstwo i rybactwo 122 026 (wiedzieliście-li, że istnieje takie słowo jak “rybactwo”? pouczająca lektura)
Górnictwo i kopalnictwo 443 720 (znów, dowiadujemy się, że jest coś takiego jak kopalnictwo i nie jest to ono tożsame z górnictwem; fascynujące!)
Przetwórstwo przemysłowe 1 499 274
Handel 898 522
Turystyka 45 331
Gospodarka mieszkaniowa 1 473 052
Działalność usługowa 738 550
Hotele i restauracje 22 000
Informatyka 200 663
Kultura fizyczna i sport 289 430
Razem: 35 586 194

Całkowicie zbędne razem: 69 974 078

Ragnarok uzasadnij mi choć kilka z tych wydatków..

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:35  
Cytuj
http://www.prokapitalizm.pl/ zachęcam.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:42  
Cytuj
CYTAT
To co mówisz miało miejsce wielokrotnie (ZSRR, Chiny, KUBA, KOREA) to jest właśnie ten model. Ja za taki model dziękuję.
Niestety te same trendy przelewają się na EUROPĘ. Większość polityków UE to socjaliści.


O Boze! Angela Merkel to Fidel w spodnicy umiech
Nie wiem gdzie Ci sie te trendy przelewaja, ale widac w tej Europie co masz na mapie pod lozkiem z Twoimi pogladami i przekonaniami umiech Bo na pewno nie w tej w ktorej zyja i mieszkaja moi znajomi a ktora i sam czesto odwiedzam umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:43  
Cytuj
Ragnarok twoje święto, twoja opcja zwycięża i wdraża te swoje mechanizmy do działania:
CYTAT
Nie od dziś Internet jest solą w oku władzy. Nie mogąc go skutecznie kontrolować i opodatkować, zbiurokratyzowane rządy wypowiadają mu wojnę.

Kagańce dla internautów przygotowują ostatnio i władze europejskie (dyrektywą o odcinaniu Sieci niepokornym użytkownikom), i polski rząd (planując blokowanie nielegalnych stron).

Obydwa pomysły mają jeden wspólny mianownik działania władzy mają odbywać się poza wymiarem sprawiedliwości. Strony internetowe blokować mają sami dostawcy, opierając się na liście sporządzanej przez UKE, policję, służby specjalne i Ministerstwo Finansów (!). Również użytkowników do odcięcia wskazywać będą urzędnicy. Rzecznik policji, Mariusz Sokołowski rozgarnięty niczym policjant z pierwszego lepszego dowcipu o mundurowych uspokaja, że prawa obywatelskie nie będą zagrożone, bo policja będzie blokować jedynie strony z nielegalnymi treściami.

Tylko patrzeć, jak policja zacznie bez wyroków sądowych robić rewizje, zakładać podsłuchy i zamykać ludzi w więzieniach, a rzecznik będzie nam kojąco klarował, że praworządni obywatele mogą przecież spać spokojnie, bo policja rewiduje, podsłuchuje i więzi jedynie osoby łamiące prawo. Ongiś nielegalne było coś, czemu prawomocnie udowodniono niezgodność z prawem. Dziś proces sądowy to już, jak widać, zbędna formalność. Wszak urzędnik i tak wie lepiej.

Ludwik von Mises ostrzegał, że nawet najgorsze prawo jest lepsze od biurokratycznej tyranii. Niebawem nie będzie trzeba czytać klasyków, żeby się o tym przekonać.

Krzysztof Pochmara

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To co mówisz miało miejsce wielokrotnie (ZSRR, Chiny, KUBA, KOREA) to jest właśnie ten model. Ja za taki model dziękuję.
Niestety te same trendy przelewają się na EUROPĘ. Większość polityków UE to socjaliści.


O Boze! Angela Merkel to Fidel w spodnicy umiech
Nie wiem gdzie Ci sie te trendy przelewaja, ale widac w tej Europie co masz na mapie pod lozkiem z Twoimi pogladami i przekonaniami umiech Bo na pewno nie w tej w ktorej zyja i mieszkaja moi znajomi a ktora i sam czesto odwiedzam umiech


hmmm ok poddaję się z tępakami już nie rozmawiam, na prawdę albo masz pare latek albo jesteś prymitywny. No cóż żegnam, nie potrzebnie schodzę do poziomu jaskiniowca.
Kiedyś też wierzyłem w twoje ideały, dlatego zachęcam tym bardziej do literatury wolnorynkowej. Zgroza ja kiedyś wierzyłem w zasadność przepisu nakazu pasów bezpieczeństwa i też jak ty wchodziłem w spory z normalnymi osobami, byłem młody kończyłem szkołę, nie miałem styczności z pracą i z zarabianiem pieniędzy, to właśnie robi szkoła z ludzi. Na szczęście dobre książki i internet pozwoliły mi porównać obie doktryny

na razie scianascianascianascianasciana

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:53  
Cytuj
CYTAT
Ty chyba sam nie wiesz co piszesz... Socjalizm, komunizm mamy i mieliśmy w Chinach raz krytykujesz raz zachwalasz, zastanów się jakie masz poglądy.

Sam nie wiesz co piszesz. Bredzisz, ze kapitalizm jest niszczony przez DEMOKRACJE a tej nie znajdziesz w Chinach ale elementy kapitalizmu juz tak.

CYTAT

Dobrowolny jest jeden podatek tylko w tym kraju (abonament od tv) reszta to podatki przymusowe, można je omijać lawirować, ale i tak trzeba płacić przymusowo VAT, akcyzę, jeżeli znasz księgowego, który jest takim cudotwórcą, że potrafi ominąć VAT czy akcyzę... to daj mi namiary
Co to za państwo, że jeden może oszukiwać inny nie ?
Czy nie powinno być równych i sprawiedliwych zasad ?
A w ogóle korzystasz z tych usług na które tak hehe \"dobrowolnie\" płacisz ? dentysta ? lekarz ?
Na pewno nie idziesz prywatnie. No chyba, że wolisz wypadającą plombę albo wleczący się PKS no to twoje zdrowie. Sorry nasze powszechne bo i ja się dokładam na tą służbe zdrowia tfuuu. PS. czy na partie polityczne tez tak dobrowolnie płacisz ? nie szkoda ci pieniędzy na PIS ?


Pytam sie czlowieku: W KTORYM PANSTWIE NIE PLACI SIE PODATKOW? Jak do tej pory nie potrafiles udzielic odpowiedzi na to proste pytanie i stosujesz onanizm slowny starajac sie wytykac mi brak kompetencji pierdzac jak to mnie panstwo 'okrada'. Nie okrada, bo podatek placic trzeba, a ze swej strony nie szukam luk podatkowych - to jest moja dobrowolnosc. Chlopie, nie potrzebujesz zadnego ksiegowego cudotworcy, wystarczy, ze znajduje odpowiednie kruczki nt. skladowania chociazby.
Owszem, teraz ide do prywatnego dentysty (bardziej ze wzgledu na brak czasu czy krytyke poziomu uslug), wczesniej jednak chodzilem na panstwowe i nie moge narzekac. Zadna plomba mi nie wypadla ani nic nie bolalo po zabiegu. Co do lekarzy - nie chodze, bo nie musze.
Nie, nie szkoda mi pieniedzy na PiS i reszte tego cyrku. Poziom kabaretow w Polsce niski to oni mnie rozsmieszaja. I tak, wiem, ze obsluga jednego osla parlamentarnego to 250 tys. PLN rocznie.

CYTAT
I dlatego uważam ten system za wysoko niesprawiedliwy. Bogatsi często mają więcej możliwości aby nie płacić podatków (przenoszą firmy do innych krajów) itp. W tym kraju mali przedsiębiorcy płacą najwięcej. oczywiście nie mam nic do bogatych i bogacących się uczciwie. Reszta niestety w tym kraju dorabia się nieuczciwie na przetargach i na polityce.

I to ma miejsce w kazdym kraju. Gdzie ludzie, tam przekrety. I nie ma to nic wspolnego z jakimikolwiek -izmami, ludzka chciwosc wznosi sie ponad podzialy umiech

CYTAT
PS. ZUS jest dobry ?? powiedz to wszystkim, bo maaaało osób wierzy w ZUS. przekonaj jakoś, że te pieniądze wpakowane w ZUS są niezmarnowane.

A prosze bardzo. Emerytura z ZUS po reformie PRAWICOWEGO Buzka na NEOLIBERALNY wzor argentynski jest o wiele wyzsza niz wprowadzony PRAWICOWYMI glosami NEOLIBERALNY system OFE. I ciesze sie, ze czesc moich pieniedzy jest w ZUSie a nie tylko u utracjuszy z OFE umiech

CYTAT
Szkoda, że nie zacząłem od ZUSu wcześniej urwałbym dyskusję. Oczywiście znam twoje zdanie na ten temat, trzeba reformować naprawiać itd... Ale prawda jest taka, że gdybyś pił codziennie dwa piwa i odkładał butelki to na starość miałbyś więcej niż daje ci ZUS.

OFE da Ci zas tyle, ze nie bedzie Cie nawet stac na przyslowiowy kefirek.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2009r. 23:56  
Cytuj
CYTAT
hmmm ok poddaję się z tępakami już nie rozmawiam, na prawdę albo masz pare latek albo jesteś prymitywny. No cóż żegnam, nie potrzebnie schodzę do poziomu jaskiniowca.
Kiedyś też wierzyłem w twoje ideały, dlatego zachęcam tym bardziej do literatury wolnorynkowej. Zgroza ja kiedyś wierzyłem w zasadność przepisu nakazu pasów bezpieczeństwa i też jak ty wchodziłem w spory z normalnymi osobami, byłem młody kończyłem szkołę, nie miałem styczności z pracą i z zarabianiem pieniędzy, to właśnie robi szkoła z ludzi. Na szczęście dobre książki i internet pozwoliły mi porównać obie doktryny na razie scianascianascianascianasciana


Wiec masz wiedze czysto ksiazkowa a nie praktyczna. Jezeli zas czytasz literature wolnorynkowa to dobrze. Najciekawsze w niej jest to, ze wiekszosc jej autorow odwoluje swoje wczesniejsze neoliberalne poglady i przechodzi na pozycje zrownowazonego rozwoju. Podejrzewam, ze Ty czytasz wydania zdezaktualizowane juz mocno, mysl ekonomiczna podryfowala zdecydowanie dalej niz neoliberalny konsesnus waszyngtonski usilnie kreowany w Polsce do miana ekonomicznej biblii.
A widzisz, ja stycznosc z praca mam od 16tego roku zycia i to nas odroznia umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 00:06  
Cytuj
HEHEHE...

A ty mi do dzisiaj nie odpowiedziałeś na pytanie co z ZUS i rosnącym zadłużeniem. Dopłącać ? to może nie 800 ale 2000 zł i może załatamy dziurę ? wtedy będziemy zarabiać po 400, 300 sorry mamy płacę minimalną zatrudnionych będzie tylko 50 % bo na resztę nie będzie nikogo stać.

Człowieku naucz się myśleć bo nie wychodzi ci to najlepiej.

Odpowiem ci na pytanie o państwa w których jak piszesz nie ma podatków:

NIE ma takiego państwa bo nawet mi o takie państwo nie chodzi, czytaj ze zrozumieniem (zapomniałem ciężko ci to przychodzi) są państwa w których podatki są niższe i tam gdzie te podatki nie utrudniają życia normalnie pracującym jest dobry rozwój i jest zdecydowanie lepsza sytuacja niż w Polsce. Takich państw jakich ja oczekuję i ludzie o takich poglądach jak ja prawie nie ma. Ciężko jest mi powiedzieć, nie stać mnie aby zwiedzić cały świat, wiem jedno, ze w takich krajach gdzie podatki są jeszcze niższe jest lepiej:
WLK Brytania, USA (choć coraz gorzej w tym względzie, ale chodzi mi tu o obywatela nie obcokrajowca) Włochy nawet Czechom się żyje lepiej. takimi krajami bardziej liberalnymi i często podawanymi są dosyć wysoko rozwinięta Tajlandia, Malezja.. Gdzie istnieje o dziwo samochód na powietrze. U nas samochód na powietrze istnieć nie może, bo koncerny paliwowe i samochodowe straciły by na tym. Mafia musi z czegoś żyć w naszym skorumpowanym i biurokratycznym kraju.

Co do ZUS. Chłopie ZUS jest tak zadłużony, że za pare lat obawiam się najgorszego, że każdy może stracić emeryturę. System ubezpieczeń społecznych opiera się na płaceniu grupy pracującej na grupę emerytalą. Dzieci rodzi się coraz mniej, składka wynosi 800 zł PRZYMUSOWO dług jest coraz większy... Jakie masz rozwiązanie ???

Nara bobie tracę cenny czas na dyskusję z pajacem i cenną kulturę, bo muszę obniżać się do poziomu chama czego nie lubię..

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 00:09  
Cytuj
pisma wolnorynkowe zawsze na czasie..

w 19 w. Liberałowie przepowiadali kryzysy spowodowane przez interwencjonizm państwowy i w tym okresie ekonomiści podobnie.

mogę płacić podatki w granicach 10 max 20 % i tyle. wystarczy chyba... ile można ?

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 00:19  
Cytuj
Miales przestac dystkutowac z idiota hahaha.

CYTAT
A ty mi do dzisiaj nie odpowiedziałeś na pytanie co z ZUS i rosnącym zadłużeniem. Dopłącać ? to może nie 800 ale 2000 zł i może załatamy dziurę ? wtedy będziemy zarabiać po 400, 300 sorry mamy płacę minimalną zatrudnionych będzie tylko 50 % bo na resztę nie będzie nikogo stać.

Mhm, jasne jasne. Zebys czasem w ogole nie zaczal doplacac do tego ze pracujesz.
ZUSowi nic sie nei stanie, bowiem obecne pokolenie 20, 30 i spora rzesza 40 i 50 latkow siedzaca za granica bedzie pobierac emerytury, zasilki i renty z zagranicy wiec nie pekaj, za jakis czas sytuacja sama sie naprawi.

CYTAT
Człowieku naucz się myśleć bo nie wychodzi ci to najlepiej.

A Ty naucz sie myslec globalnie, bo na razie widzisz tylko prog wlasnego obejscia.

Odpowiem ci na pytanie o państwa w których jak piszesz nie ma podatków:
CYTAT

NIE ma takiego państwa bo nawet mi o takie państwo nie chodzi, czytaj ze zrozumieniem (zapomniałem ciężko ci to przychodzi) są państwa w których podatki są niższe i tam gdzie te podatki nie utrudniają życia normalnie pracującym jest dobry rozwój i jest zdecydowanie lepsza sytuacja niż w Polsce.

Ciagle jedziesz z ta mantra jak mulla z wezwaniem do modlitwy.
Polska ma jedne z nizszych podatkow w UE (kwotowo) wiec zrozum, ze 22% u nas i 22% w UK to cos zupelnie innego i stad u nas deficyt a tam mega deficyt ale i drogi lepsze hehe. Przyznasz sam, ze we Francji warunki zycia (niby) lepsze a podatki wyzsze. I przyklady mozna mnozyc na wiele mozliwosci (Szwajcaria, Szwecja, Austria, Hiszpania, Irlandia itp.).

C
CYTAT
o do ZUS. Chłopie ZUS jest tak zadłużony, że za pare lat obawiam się najgorszego, że każdy może stracić emeryturę. JAKIE MASZ ROZWIAZANIE?

Proste. 1. Zlikwidowac KRUS. 2. Zlikwidowac OFE. 3. Oddluzyc ZUS - niech panstwo przejmie jego dlugi, jak wiemy panstwo zbankrutowac nie moze. I bedzie sprawiedliwie, patrzac na historie jak doprowadzono do obecnej wegetacji emerytow. Banki troche sie poburza, ale potem zrozumieja, ze i tak musza robic w Polsce interesy wiec zapomna o tym raczej szybko.


CYTAT
Nara bobie tracę cenny czas na dyskusję z pajacem i cenną kulturę, bo muszę obniżać się do poziomu chama czego nie lubię..

Poki co pryszczu to Ty mnie obrazasz.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 16:42  
Cytuj
CYTAT
a juz wiem gdzie to czytalem ;]ostatni najwyzszy czas \"zus nigdy nie zbankrutuje\" btw w nowym nie tyz jest art na ten temat \"fedak nad poziomy wylata\" :] echodna jak bedziesz w kiosku wez nie do reki i obadaj ostatatnia strone \"pochwala malego rozumu\" nie nie lubisz ale to powinno ci sie spodobac i byc moze rozluznic ^^


spróbuję.. może jakoś przejdzie.

CYTAT
Dlaczego obecne reżymy wydają pieniądze na leczenie alkoholików? Dlaczego ONI wydają (znacznie mniejsze...) pieniądze na odtruwanie kokainistów, heroinistów i innych takich? Dlaczego ONI zabraniają wydawać pieniądze na leczenie i operacje ludzi powyżej 70.go roku życia i coraz większy nacisk kładą na euthanazję?
Odpowiedź jest banalna. Bo uratowany przed śmiercią alkoholik będzie pił - a akcyza w wódce to 90% ceny. Uratowany narkoman może pracować - i ONI zrabują 20% wartości jego pracy. Natomiast od emeryta ONI już pod przymusem pobrali składki - i teraz chcą się jak najszybciej pozbyć przykrej konieczności zwrócenia części tego, co zrabowali.

„Socjalistyczny lekarz” to typowy dr.Mengele: dekretuje, komu dać pożyć, bo jest przydatny dla III RP - a kogo od razu na śmierć.

Jest oczywiste, że ten system jest NIELUDZKI!


CYTAT
Wniosek: system trzeba zlikwidować (a także: tych, co go utrzymują postawić przed sądem). Wrócić do normalności. Bo, jak powiedział był śp.Stefan Kisielewski: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju". Gdyby każdy sam płacił za swoje leczenie, problem by zniknął automatycznie.

Normalny lekarz ma bowiem interes w tym, by pacjent leczył się u niego jak najdłużej. A nieboszczyk leczyć się nie może.


Dorwałem właśnie fajną książkę. powrócę do dyskusji bo akurat jest na temat. Ludwig von Mises

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 19:40  
Cytuj
CYTAT
a pozniej podniesc wiek emerytalny do 85, naniesc podatki na singli, rozkazac plodzic conajmniej 3 dzieci zeby piramida sie trzymala smiech2 btw gdzies czytalem ze za 10 lat zabraknie zusowi 550 miliardow zlotych na emerytury a to jest prawie tyle co wynosi teraz dlug publiczny smiech2 chyba weksle zaczna wypisywac ^^


a przede wszystkim wytrzezwiec umiech
ZUS mial zbankrutowac juz z piec razy i ciagle zyje umiech
A jak ma nie brakowac, jak pracodawcy (niewazna struktura wlascicielska) zalegaja ze skladkami po kilka lat? umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 22:04  
Cytuj
ifg

Ty nie umerzesz smiercia naturalna :]

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 22:27  
Cytuj
Akurat za wydluzanie wieku emerytalnego zwal wine na rozwoj medycyny umiech Zyjemy dluzej to i dluzej obciazamy nasze panstwo swoim jestestwem umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 22:55  
Cytuj
2017, pierwszy rocznik felczerow wychodzi do pracy i... nie ma kogo leczyc bo w zwiazku z masowa emigracja zarobkowa i ujemnym przyrostem naturalnym wszyscy emeryci zeszli umiech Polska stala sie skansenem, rozgrabionym przez Rosje, Litwe, Bialorus, Ukraine, Slowacje, Czechy i Niemcy umiech Wyspa Wolin stala sie zas terytorium zaleznym Danii i Szwecji a Uznam terytorium mandatowym ONZ umiech
Kononowicz mianowal sie krolem, ale zaborcy szybko uczynili z niego marionetke umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2009r. 00:36  
Cytuj

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »