NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Antykwariat Cafe, Czy warto otwierać?
Posty: 3
Dołączył: 16 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2009r. 18:45  
Cytuj
Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Chciałbym poznać Wasze zdanie o zapotrzebowaniu w Stalowej na antykwariat połączony z małą kawiarenką. Chciałbym, aby można było tam zakupić/sprzedać książki historyczne, literaturę piękną i regionalia, a jednocześnie posiedzieć przy filiżance kawy/herbaty. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2009r. 18:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2009r. 19:16  
Cytuj
Według mnie pomysł bardzo dobry. Jeżeli zadbałbyś o odpowiedni klimat, wystrój oraz pomyślał o możliwości czytania książek przy kawce to masz pierwszą klientke.

Fajnie byłoby aby te ksiązki do poczytania były wolno dostępne na półeczkach przy stolikach. Podchodzisz wybierasz, wygodnie siadasz zamawiasz kawke, herbatke i czytasz... no wszytsko super tylko zderzmy to ze stalowowolskimi realiami i mentalnością naszych mieszkańców.

Zapoznaj się z jakimiś statystykami z bibliotek, jakie jest zainteresowanie książką w naszym mieście. Badanie rynku to podstawa!!

Powodzenia! Pomysł naprawde godny uwagiok, ale wg mnie troche ryzykowny jak na Stalówke...
Pozdrawiam
Foxy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2009r. 20:42  
Cytuj
Masz we mnie stałą klientkę, pod warunkiem że zajmiesz się także obrotem książek z nauk ścisłych, technicznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~xxxxxx
ff
Wysłany: 19 Lis 2009r. 20:46  
Cytuj
Policz koszty zrób rachunek sumieniajezyk pewien jestem że będziesz w plecy.placzeNo może jak będziesz brał 100zł od krzesła za posiedzenie jezyk
Smutne to ale prawdziwe.

 
 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2009r. 22:13  
Cytuj
tez wydaje mi sie ze to "trudny temat"

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~44asd
ff
Wysłany: 20 Lis 2009r. 00:36  
Cytuj
Nie mieszkam w Stalowej Woli od kilku lat, ale kiedyś proponowałem koledze pomysł na biznes - salon prasowy z kawiarnią (możesz dołożyć możliwość zakupu prasy).

Trudno mi ocenić jak przedsięwzięcie zostałby przyjęte, ale ja napewno przy możliwej okazji chętnie tam będę przychodził.

 
 
 
 
~~Anne
ff
Wysłany: 20 Lis 2009r. 08:13  
Cytuj
Według mnie pomysl superumiechMasz juz o ile dobrze czytalam trzecia klientkeumiech)

 
 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2009r. 09:51  
Cytuj
Pomysł mi sie podoba, ale nie ma szans na naszym lokalnym rynku- chyba że byłby to lokal w klimacie np. Tła umiech a książki byłyby jakby to powiedzieć tylko „ dodatkowym źródłem przychodu ” w jego działalności.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2009r. 11:13  
Cytuj
Ja może napisze tak...

Pomysł jest extra... jak na stalową mega ryzykowny

Jeszcze jedno pytanie... chcesz na tym zarobić, czy otwierasz go dla swojej rozrywki...

Choć wydaje mi się, że jeżeli znalazłbyś dobrą lokalizacje, zadbałbyś o wystrój... skupiłbyś się na kawie i herbacie...oczywiście nie mówie o lokalu bezalkoholowym broń boże, ale w stalowej chyba nie ma kawiarni/herbaciarni z prawdziwego zdarzenia... mógłbyś zrobić kilka sal... kumpel ma herbaciarnie w Żorach... w świetnym stylu siedzisz na podeście na poduszkach za kotarką...świetna herbatka shisha do tego...

O tak takiego miejsca naprawde brakuje! Herbatka, shisha i jakies orientalne przekąski do tego... tak się rozmarzyłam ze już widze jakby to mogło wyglądać smiech2

Także no risk no fun, powodzenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Alice
ff
Wysłany: 20 Lis 2009r. 18:52  
Cytuj
A znasz się na tym? W sensie na książkach? Masz praktykę jako antykwariusz? Czy będziesz wyceniał publikacje na zasadzie widzi mi się...?

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »