NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
jest kasa na nature,
~~ekolog
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 18:25  
Cytuj
zagrożeniom
Oś Priorytetowa 4. Ochrona środowiska i zapobieganie zagrożeniom

Celem osi jest zwiększanie spójności pomiędzy ochroną środowiska i wzrostem gospodarczym poprzez m.in. świadczenie usług związanych ze środowiskiem, takich jak gospodarka wodno – ściekowa, gospodarka odpadami i zasobami naturalnymi.

Działanie 4.3 Zachowanie oraz ochrona bioróżnorodności biologicznej oraz krajobrazowej

Celem działania jest ograniczenie degradacji środowiska oraz ochrona zasobów różnorodności biologicznej.

Przykładowe projekty:
projekty z zakresu zachowania różnorodności gatunkowej, ekosystemowej i krajobrazowej;
projekty z zakresu ochrony siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin, zwierząt i grzybów;
roboty budowlane i/lub wyposażenie dotyczące infrastruktury służącej promocji obszarów Natura 2000;
roboty budowlane i/lub wyposażenie centrów edukacji ekologicznej;
projekty z zakresu inwentaryzacji przyrodniczej;
opracowanie planów ochrony dla obszarów NATURA 2000, parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody;
projekty z zakresu monitoringu przyrodniczego;
projekty budowy przejść dla zwierząt i/lub likwidacja barier ekologicznych;
kampanie promocyjne i informacyjne, imprezy masowe, konkursy ekologiczne, w tym promocja obszarów NATURA 2000, projekty z zakresu edukacji ekologicznej – wyłącznie jako element typów projektów wymienionych w tiret od 1 do 8.

Działanie będzie realizowane poprzez tryb konkursowy. Maksymalna wartość projektu w zależności do jego typu waha się między 100 tys. a 2 mln.

Działanie 4.4 Zwalczanie i zapobieganie zagrożeniom

Celem działania jest poprawa poziomu bezpieczeństwa w regionie pod względem zagrożeń naturalnych i technologicznych.

Przykładowe projekty:
roboty budowlane i/lub wyposażenie dot. monitoringu środowiskowego, narzędzi obserwowania środowiska, gromadzenia i przetwarzania informacji o środowisku (np. stacje kontrolne i ostrzegawcze, bazy danych, mapy);
roboty budowlane i/lub wyposażenie obiektów i wyposażenia jednostek odpowiedzialnych za podejmowanie działań ratowniczych w sytuacji pożarów, klęsk żywiołowych, awarii i katastrof technicznych, chemicznych i ekologicznych (z wyłączeniem administracji rządowej), w tym tworzenie i modernizacja systemów łączności,
roboty budowlane i/lub wyposażenie dot. osuwisk.(cytat)

Poszukuje osob ktorzy sa zinteresowani szeroko pojeta ekologia.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 18:25  
Cytuj

 
 
 
 
~~aneg
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 18:27  
Cytuj
zainteresowany w jakim sensie? pisania projektow? pisalam prace na ten temat

 
 
 
 
~~ekolog
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 18:31  
Cytuj
Chodzi mi o ludzi ktorzy chcieliby cos zrobic dla srodowiska poprzez zorganizowanie sie w forme organizacji pozarzadowej.

 
 
 
 
~~aneg
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 19:24  
Cytuj
no spoko, mysle, ze dobry pomysl, ale zby zachecic ludzi musisz miec pomysl , wiedziec jak to dziala, to nie jest takie hop siup umiech

 
 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 19:29  
Cytuj
Jestem zainteresowana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ekolog
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
no spoko, mysle, ze dobry pomysl, ale zby zachecic ludzi musisz miec pomysl , wiedziec jak to dziala, to nie jest takie hop siup umiech


Wiem ze to nie jest proste,jako jednostka nic nie zdzialam ale juz jako grupa osob mozemy duzo zrobic i miec wiele pomyslow.

 
 
 
 
~~krak
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 19:41  
Cytuj
ekolog jako jednosta możesz dużo np posadzić kilka drzew, pozawieszać budki lęgowe dla ptaków itp. to już będzie pomoc dla natury.

 
 
 
 
~~mmm
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 20:22  
Cytuj
CYTAT
zagrożeniom
Działanie 4.3 Zachowanie oraz ochrona bioróżnorodności biologicznej oraz krajobrazowej
Jasne, tylko zdala od miejsc gdzie żyją teraz ludzie, bo ta walka jest sprzeczna z instnieniem w takim miejscu człowieka. Człowiek wpływa na środowisko i trzeba się z tym pogodzić.

 
 
 
 
~~krak
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 20:30  
Cytuj
[/cytat]Jasne, tylko zdala od miejsc gdzie żyją teraz ludzie, bo ta walka jest sprzeczna z instnieniem w takim miejscu człowieka. Człowiek wpływa na środowisko i trzeba się z tym pogodzić. [/cytat]

Jeżeli człowiek musi już coś zabrac naturze, to niech da coś wzamian, w innym miejscu.

 
 
 
 
~~ekolog
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 20:43  
Cytuj
CYTAT
ekolog jako jednosta możesz dużo np posadzić kilka drzew, pozawieszać budki lęgowe dla ptaków itp. to już będzie pomoc dla natury.


Jesli bedzie nas wiecej to mozemy posadzic caly las i na kazdym drzewie umiescic budki dla pisklat.

 
 
 
 
~~krak
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 21:00  
Cytuj
[/cytat]

Jesli bedzie nas wiecej to mozemy posadzic caly las i na kazdym drzewie umiescic budki dla pisklat.[/cytat]

Ma ktoś info gdzie mozna tanio dostać sadzonki brzozy, wiem że kiedyć tanio mozna było kupic sadzonki sosny lub jodły, w Rzeczycy Długiej.

 
 
 
 
~~fgh
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 21:06  
Cytuj
Wiem ale w Rzeczycy Okraglej 4-letnie sadzonki po 6 zeta.
10zeta z budka legowa.

 
 
 
 
~~krak
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 21:11  
Cytuj
Ja kupowałem malutkie sadzonki po kilkadziesiąt groszy, kilka lat temu.

 
 
 
 
~~fgh
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 21:23  
Cytuj
CYTAT
Ja kupowałem malutkie sadzonki po kilkadziesiąt groszy, kilka lat temu.


Ale pewnie bez budki dla pisklat?????

 
 
 
 
~~krak
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 21:24  
Cytuj
CYTAT


Ale pewnie bez budki dla pisklat?????


Budke sam zrobiłem

 
 
 
 
~~Marcin
ff
Wysłany: 26 Lis 2009r. 22:01  
Cytuj
Pamiętajcie o jednej ważnej rzeczy:

Jak sadzicie drzewo na swojej działce, to później nie można go ściąć ot tak sobie (to że to wasza działka i drzewo przez was posadzone nie ma znaczenia). Koszty ścięcia drzewa to setki/tysiące złotych. Jeżeli natomiast zetniecie drzewo bez pozwolenia, to w zależności od jego wielkości zapłacicie kilkadziesiąt do kilkaset tysięcy kary. To po pierwsze.

Po drugie jeżeli idziecie naj akieś pole i sadzicie las to pomyślcie o właścicielu tego pola który chciałby tam byćmoże kiedyś sobie domek postawić, czy jakoś inaczej zagospodarować tę działkę. Nie róbcie takiego skur****syństwa człowiekowi, bo jakby wam ktoś w sadził drzewo przed np. wyjazdem z garażu i mielibyście zapłacić kilka tysięcy (lub kilkadziesiąt kary) za jego wycięcie to nie bylibyście tak entuzjastycznie nastawieni.

Zatem moi drodzy:
1)Kupujcie drzewka
2)Dowiadujcie się od nadleśnictw gdzie są tereny przeznacozne pod zalesienia (tak są takie, może nie przy samym mieście), głównie gleby niższych klas których nie opłaca się uprawiać.
3) Sadźcie tam.

Nie róbcie natomiast akcji sadzenia gdzie popadnie, według swego widzimisie, bo tak wsadzone drzewo może stanowić dość duży kłopot. Nie jedna rodzina straciłą całe gospodarstwo/mieszkanie zlicytowane przez komornika jak wycieli kilka drzew nie wiedząc jak ważne jest zezwolenie. Szanujmy się nawzajem.

 
 
 
 
~~Krak
ff
Wysłany: 27 Lis 2009r. 08:10  
Cytuj
Marcinie masz racje , ale jezeli zetniesz drzewo które stanowi jakies niebezpieczenstwo i wzamian posadzisz inne , to nie powinno byc problemu. Nikt o zdrowych zmysłach nie wezmie sadzonek i nie wsadzi ich na polu które jest lub bedzie uprawianwe, bardziej chodzi mi o tereny miedzy wałem a Sanem.

Dodam tylko że widziałem przykład scinania zdrowych drzew, bo były na gminnym i pojawił się kupiec.

 
 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2009r. 11:46  
Cytuj
No co z tą grupą docelową? Są jakieś zapisy? Może się zorganizujemy jakoś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~krak
ff
Wysłany: 27 Lis 2009r. 15:13  
Cytuj
Znacie miejsca gdzie bezpiecznie mozna posadzić drzewka, ja cały czas mysle o terenach miedzy wałem a sanem.

 
 
 
 
~~fgh
ff
Wysłany: 27 Lis 2009r. 15:40  
Cytuj
CYTAT
Znacie miejsca gdzie bezpiecznie mozna posadzić drzewka, ja cały czas mysle o terenach miedzy wałem a sanem.

Nad Sanem jest duzo miejsc gdzie mozesz sadzic drzewa do bolu.Ale mija to sie z celem ,jest tam wystarczajaco duzo krzewow,wiekszych mniejszych drzew.Nie wiem co masz w planie dosadzajac tam drzewa.

 
 
 
 
~~ekolog
ff
Wysłany: 27 Lis 2009r. 17:17  
Cytuj
CYTAT
No co z tą grupą docelową? Są jakieś zapisy? Może się zorganizujemy jakoś.


Dzisiaj nie mam czasu moze jutro okolo19 pogadamy tutaj na forum.

 
 
 
 
~~krak
ff
Wysłany: 27 Lis 2009r. 19:32  
Cytuj
fgh drzew nigdy za wiele.

http://drzew(...)8270.htm

 
 
 
 
~~fgh
ff
Wysłany: 29 Lis 2009r. 13:45  
Cytuj
CYTAT
fgh drzew nigdy za wiele.

http://drzew(...)8270.htm


Dokladnie tez tak mysle.Powaznym problem jest wycinanie wiekowych drzew,a dzieje to sie czesto w majestacie prawa.Chodzi tu o drzewa 100-tnie i starsze.Nie mozna wiekowego drzewa zastapic mloda sadzonka .

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 29 Lis 2009r. 19:45  
Cytuj
Jest tyle miejsc dalej od ludzi gdzie nie ma drzew, czy ekolog to taki len i musi sadzic te drzewa wlasnie tam gdzie sie buduje?

 
 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2009r. 20:16  
Cytuj
Witam

CHCIAŁEM PODERWAC TEMAT I ZAPYTAĆ CO Z TĄ GRUPĄ DOCELOWĄ BO JESTEM ZAINTERESOWANY.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »