NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kto wykorzystuje wiarę i Boga?, Przemówienie na nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w dniu 20/11/2009 r. radnego Przytuły ....
~~frankiii
ff
Wysłany: 29 Lis 2009r. 12:47  
Cytuj
Wiadomość ze strony radnego Przytuły :

21-11-2009 r. Kto wykorzystuje wiarę i Boga?.
Przemówienie na nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w dniu 20/11/2009 r.
Rozpoczynając kadencję radnego, złożyłem ślubowanie, które zakończyłem słowami TAK MI DOPOMÓŻ BÓG. To był jedyny raz jak wykorzystałem Boga do swojej pracy radnego. Ale tak podpowiadała mi wiara i serce.

Nigdy nie wykorzystałem Boga i mojej wiary do kampanii wyborczej, nie prosiłem nigdy proboszcza mojej parafii Świętego Floriana o dobre słowo o mnie na mszy świętej, nie prosiłem o jakiekolwiek wstawiennictwo, a także o czytanie pisma świętego podczas mszy. Niektórzy obecni radni tak robią, co możemy zobaczyć przed wyborami.

Dla mnie jest to łączenie wiary (Boga) z polityką.

Zawsze wówczas zastanawiałem się, dla kogo te osoby chodzą do kościoła, czy dla biskupa, proboszcza i wiernych, czy dla Boga? Proszę sobie zadać w tym momencie pytanie, dla kogo chodzę do Kościoła?

Od początku tego konfliktu, z tej mównicy prosiłem obydwie strony o spotkanie się przy jednym stole i dojście do porozumienia, a nie swoje uwagi i pretensje wymieniać za pomocą mediów.

Dobrze wiemy, że w tej sprawie chodzi o naruszenie własności.

Platforma Obywatelska, nie będzie uczestniczyła w tej walce, nie my ją rozpoczęliśmy.

Moim zdaniem nie powinno się porównywać sprawy „włoskiej” do sprawy stalowowolskiej, to są dwa odrębne tematy w ogóle niemające ze sobą związku i dlatego partia polityczna, czyli Prawo i Sprawiedliwość nie powinna używać do tego konfliktu nauk Jana Pawła II, zwłaszcza, że jesteśmy przed beatyfikacją naszego Wielkiego Polaka. Oczywiście uważam, że NIGDY nie powinno dochodzić to takich rozwiązań, do jakich dojdzie, czyli do rozprawy sądowej. Moim zdaniem, czy powinien powstać tam Kościół, to tą decyzję powinnyśmy pozostawić mieszkańcom w referendum. Krzyż, który już zapisał się w historię naszego miasta, powinien tam pozostać.

Z poważaniem
Dariusz Przytuła
Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli


trzeba chyba jednak radnemu Przytule przypomnieć, że w kościele św. Floriana występować lubi i proboszcza swego chwalić:

Wiadomość ze strony radnego Przytuły :

30-11-2008 POWITANIE NOWEGO PROBOSZCZA PARAFII ŚWIĘTEGO FLORIANA MARIANA BALICKIEGO

W imieniu Pani Poseł Renaty Butryn uczestniczyłem na uroczystościach powitania Proboszcza parafii Św. Floriana - Mariana Balickiego. Po mszy odczytałem list powitalny skierowany do nowego Proboszcza:

Czcigodny Księże Proboszczu,



Witam serdecznie tu na naszej stalowowolskiej ziemi. Niech klucze, które otrzymałeś od świątyni Św. Floriana, będą kluczami do każdego zamku serca naszej parafii. Niech też pomagają w Twojej działalności na niwie duchowej i gospodarczej.

Przybycie nowego Proboszcza do parafii to wielkie wydarzenie. Parafia, bowiem jest wspólnotą wiernych, nad którą pasterską pieczę, pod władzą Biskupa Diecezjalnego, powierza się proboszczowi, jako jego własnemu pasterzowi. Czcigodny Księże Proboszczu, bądź naszym duchowym przewodnikiem w poszukiwaniu dróg życia.

Niech nie zabraknie Ci ludzkiej życzliwości i solidnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej.

Zawierzając Księdza Matce Kapłanów, życzę wszelkiego dobra oraz Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i pomyślności w trudnej i odpowiedzialnej pracy duszpasterskiej.

Życzę, aby zawsze w pracy Kapłańskiej towarzyszyła Ci łaska Boża, mądrość i wytrwałość w posłudze duszpasterskiej, aby owoce Twego posługiwania trwały i rozwijały się w ludzkich sercach głębszą wiarą, większą nadzieją i żarliwą miłością. SZCZĘŚĆ BOŻE!


Z wyrazami szacunku i uznania

Renata Butryn
Poseł na Sejm


a poniższe zdjęcie obrazuje szczyt hipokryzji i obłudy: Przytuła pierwszy obrok biskupa Frankowskiego podczas poświęcenia krzyża na osiedlu Młodynie:

Obrazek

i kto tu się panie radny Przytuła powołuje na Boga ??
już wolę nawiedzone mordy PiS - przynajmniej wiem, że to mohery i że na nich mam nie głosować - ale obłuda kogoś kto mówi, że nie wykorzystuje Boga - i robi to celowo dla POlityczki - jest jeszcze gorsze od moherowa... bo udaje przed mieszkańcami że jest przeciwny de facto będąc za...

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2009r. 12:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2009r. 13:00  
Cytuj
Przecież na tym cała PO polega. Na obłudzie. A, że społeczeństwo też jest obłudne to mają 50% POparcie.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lolis
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 00:24  
Cytuj
obłuda to potęgi n ... zwłaszcza w slowach w sprawie parafii sw floriana....

 
 
 
 
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 01:29  
Cytuj
eh ok świetna manipulacja faktami, autor mógł do mnie zwrócić się o informację, dlaczego stoję przy biskupie Frankowskim umiech Pozdro

 
 
 
 
~~F17
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 01:47  
Cytuj

Obrazek


 
 
 
 
~~seba
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 03:10  
Cytuj
oj zabolały ich te słowa, zabolały ale pan radny Przytuła powiedział prawdę, komu służą radni ?? no komu!!

Obrazek

 
 
 
 
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 06:36  
Cytuj

Wiem, że słowa, jakie wypowiedziałem, bardzo radnych Prawa i Sprawiedliwości zabolały, ale to jest prawda, mieszkańcy o tym wiedzą, ponieważ widzą, co robicie w swoich parafiach. To, że stoję przy biskupie Frankowskim ma oznaczać, że wykorzystuję Boga do celów partyjnych? Pisząc o Kościele Św. Floriana, miałem na myśli wydarzenia z kampanii wyborczej 2006, jak Pani radna z Prawa i Sprawiedliwości, Janina Sagatowska udekorowała przedsionek Kościoła swoimi ulotkami i to nie tylko Pani radna tak robiła, inni kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości „wieszali się” na ogrodzeniu Św. Floriana, a także na tablicy przeznaczonej na klepsydry.
POzdrawiam.
DP



Obrazek


 
 
 
 
~~observer
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 07:16  
Cytuj
Obrazek

Rafał Weber – kadr z reportażu o krzyżu, wypowiada się jako
mieszkaniec Stalowej Woli, a na co dzień asystent posła Błądka (PiS) [po prawej stronie widać krzyż na os. Młodynie]

Obrazek

 
 
 
 
~~Gal.
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 10:43  
Cytuj
CYTAT

Wiem, że słowa, jakie wypowiedziałem, bardzo radnych Prawa i Sprawiedliwości zabolały, ale to jest prawda, mieszkańcy o tym wiedzą, ponieważ widzą, co robicie w swoich parafiach. To, że stoję przy biskupie Frankowskim ma oznaczać, że wykorzystuję Boga do celów partyjnych? Pisząc o Kościele Św. Floriana, miałem na myśli wydarzenia z kampanii wyborczej 2006, jak Pani radna z Prawa i Sprawiedliwości, Janina Sagatowska udekorowała przedsionek Kościoła swoimi ulotkami i to nie tylko Pani radna tak robiła, inni kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości „wieszali się” na ogrodzeniu Św. Floriana, a także na tablicy przeznaczonej na klepsydry.
POzdrawiam.
DP



Obrazek



Brak słów na takie zachowanie !!! Wkur... tez ze ksiądz pozwala na takie kroki, ale napewno ma w tym biznes.

 
 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 2 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 11:01  
Cytuj
Dlatego też oddam swój głos na SLDok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 23:06  
Cytuj
Nie mogę powstrzymać się od komentarza odnośnie ostatniego listu czytanego w minioną niedziele odnośnie krzyża w szkołach, jakoś tak to leciało: "chrześcijaństwo jest dominującą religią w Polsce i dla tego krzyż powinien wisieć w klasach" No tak poprosu jesteśmy naj naj naj a "inni" ci "dziwni" są "be"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~prawica
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 23:48  
Cytuj
Panie Przytyła to co Pan tu zostawia na tej stronie jest tak samo żenujące, jak zachowanie Nadbereżnego i tej bandy, ja wiem, że intelektualnie PO w Stalowej Woli to nie Sorbona, ale jakieś minimum musi być, nawet dobrze listu nie może, umie Pan napisać, ech... to, że druga strona, czyli PiS dołuje intelektualnie nie zwalnia Pana od myślenia, chyba że to Pana już przerasta

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2009r. 23:59  
Cytuj
a to sie mlodzi z rady kloca umiech Kampania niedlugo sie zaczyna jakas pewnikiem.

Swoja droga, uzywanie kleru i Boga do polityki jest nasza cecha narodowa. Chyba tylko w Afganistanie, Iranie czy Irlandii szamani sa wazniejsi niz reszta umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kajko
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 04:44  
Cytuj
CYTAT
eh ok świetna manipulacja faktami....(.)

Jak rozumiem, Pana tam nie było. Zdjęcie jest fotomontażem. Fakt obecności Pana przy boku biskupa agrarnego Frankowskiego, jest tylko iluzją wykreowaną na twardym dysku komputera przez jakiegoś intryganta. Pan był wtedy gdzie indziej, np. we Flamingo i prowadził dysputy z prostytutkami o zawiłościach polityki samorządowej i o tym jak ona człowieka fizycznie i psychicznie wykańcza.

A jeśli Pan tam był ( na wzgórku )jak to przedstawia zdjęcie, to co Pan rozumie przez pojęcie "fakt" ? Czy to coś innego niż zdarzenie, które miało miejsce w określonym miejscu i czasie? Np. stojące dwie osoby obok siebie. Młody polityk i stary krzyżowiec gruntów Frankowski, bojownik o państwo wyznaniowe, mający na tym stalowowolskim parszywym zadupiu wielki wpływy, między innymi za sprawą polityków, którzy lgną do niego jak much do kału ,ponieważ wyborcy to doceniają i biorą to pod uwagę podczas dokonywanych przez siebie aktów politycznych i seksualnych.

 
 
 
 
~~Real
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 06:17  
Cytuj
Wredne PiS, wczoraj słyszałem w radiu TOK FM, że biskupi zamierzają przed wyborami wskazywać na kogo ludzie mają głosować !! czyli będą wskazywać swoich sługusów !! co to za POLSKA ??

 
 
 
 
~~eugeniusz
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 07:11  
Cytuj
no i co gal nie BURDEL to miasteczko

 
 
 
 
~~ludek
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 07:41  
Cytuj
kajko pomylił sam fakty, wróc do początku czyli do tytułu postu, czy stanie przy biskupie (ja mam z komunii fotke z biskupem) to wykorzystywanie wiary ? to przecież widać że to nie zdjęcie tylko kadr z filmu.

 
 
 
 
~~ludek
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 07:41  
Cytuj
tylko że jak ja miałem komunie to wówczas nie był biskupem umiech

 
 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 10:39  
Cytuj
CYTAT
no i co gal nie BURDEL to miasteczko


W wiekszych miastach wczasie "walk" politycznych jest jeszcze większy syf. Pewnie niedługo przy rekrutacji do pracy, Cv ze zdjęciem biskupa bedzie wyjątkowo traktowaneumiech Wklejanie plakatów wyborczych do koscioła to jest jawne skur.....stwo. Odrazu takiemu kandydatowi dziękuje! Nie wiem jak jest w klasztorze , ale chyba tam jest najnormalniej!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 10:51  
Cytuj
bo widzisz Gal., Polsa jest fatycznym panstwem wyznaniowym. Czarne sukienki sa waniejsze niz posly i senatory, wiec wykorzystuja swoja pozycje do dojenia owieczek i panstwa na masowa skale. I tak 5 mld PLN zamiast w rozwoj przekazujemy na reprezentacje Watykanu w RP, ktora to niejednokrotnie w historii pokazala, ze jej interes jest jej blizszy niz np. niezaleznosc Polski umiech
Problem w tym, ze polactwo jest glupie. Przed i po szkodzie.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Olik
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 11:23  
Cytuj
wkońcu ktoś powiedział prawdę TĄ SZOPKE PiSu i trzeba zakończyć !! jak tak dalej będzie to wszyscy ministranci po nadbereżnym i majgierze będą radnymi. a może odrazu kościół będzie nominował radnych ??

cieszę się, że radny przytuła powiedział prawdę.

 
 
 
 
~~Dönitz
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 12:15  
Cytuj
CYTAT
Pustka na czacie!
ok

 
 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 12:38  
Cytuj
Dönitz
pomyliles topiki jezyk

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ehhh
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 17:21  
Cytuj
CYTAT
Wiadomość ze strony radnego Przytuły :

21-11-2009 r. Kto wykorzystuje wiarę i Boga?.
Przemówienie na nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w dniu 20/11/2009 r.
Rozpoczynając kadencję radnego, złożyłem ślubowanie, które zakończyłem słowami TAK MI DOPOMÓŻ BÓG. To był jedyny raz jak wykorzystałem Boga do swojej pracy radnego. Ale tak podpowiadała mi wiara i serce.

Nigdy nie wykorzystałem Boga i mojej wiary do kampanii wyborczej, nie prosiłem nigdy proboszcza mojej parafii Świętego Floriana o dobre słowo o mnie na mszy świętej, nie prosiłem o jakiekolwiek wstawiennictwo, a także o czytanie pisma świętego podczas mszy. Niektórzy obecni radni tak robią, co możemy zobaczyć przed wyborami.

Dla mnie jest to łączenie wiary (Boga) z polityką.

Zawsze wówczas zastanawiałem się, dla kogo te osoby chodzą do kościoła, czy dla biskupa, proboszcza i wiernych, czy dla Boga? Proszę sobie zadać w tym momencie pytanie, dla kogo chodzę do Kościoła?

Od początku tego konfliktu, z tej mównicy prosiłem obydwie strony o spotkanie się przy jednym stole i dojście do porozumienia, a nie swoje uwagi i pretensje wymieniać za pomocą mediów.

Dobrze wiemy, że w tej sprawie chodzi o naruszenie własności.

Platforma Obywatelska, nie będzie uczestniczyła w tej walce, nie my ją rozpoczęliśmy.

Moim zdaniem nie powinno się porównywać sprawy „włoskiej” do sprawy stalowowolskiej, to są dwa odrębne tematy w ogóle niemające ze sobą związku i dlatego partia polityczna, czyli Prawo i Sprawiedliwość nie powinna używać do tego konfliktu nauk Jana Pawła II, zwłaszcza, że jesteśmy przed beatyfikacją naszego Wielkiego Polaka. Oczywiście uważam, że NIGDY nie powinno dochodzić to takich rozwiązań, do jakich dojdzie, czyli do rozprawy sądowej. Moim zdaniem, czy powinien powstać tam Kościół, to tą decyzję powinnyśmy pozostawić mieszkańcom w referendum. Krzyż, który już zapisał się w historię naszego miasta, powinien tam pozostać.

Z poważaniem
Dariusz Przytuła
Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli


trzeba chyba jednak radnemu Przytule przypomnieć, że w kościele św. Floriana występować lubi i proboszcza swego chwalić:

Wiadomość ze strony radnego Przytuły :

30-11-2008 POWITANIE NOWEGO PROBOSZCZA PARAFII ŚWIĘTEGO FLORIANA MARIANA BALICKIEGO

W imieniu Pani Poseł Renaty Butryn uczestniczyłem na uroczystościach powitania Proboszcza parafii Św. Floriana - Mariana Balickiego. Po mszy odczytałem list powitalny skierowany do nowego Proboszcza:

Czcigodny Księże Proboszczu,



Witam serdecznie tu na naszej stalowowolskiej ziemi. Niech klucze, które otrzymałeś od świątyni Św. Floriana, będą kluczami do każdego zamku serca naszej parafii. Niech też pomagają w Twojej działalności na niwie duchowej i gospodarczej.

Przybycie nowego Proboszcza do parafii to wielkie wydarzenie. Parafia, bowiem jest wspólnotą wiernych, nad którą pasterską pieczę, pod władzą Biskupa Diecezjalnego, powierza się proboszczowi, jako jego własnemu pasterzowi. Czcigodny Księże Proboszczu, bądź naszym duchowym przewodnikiem w poszukiwaniu dróg życia.

Niech nie zabraknie Ci ludzkiej życzliwości i solidnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej.

Zawierzając Księdza Matce Kapłanów, życzę wszelkiego dobra oraz Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i pomyślności w trudnej i odpowiedzialnej pracy duszpasterskiej.

Życzę, aby zawsze w pracy Kapłańskiej towarzyszyła Ci łaska Boża, mądrość i wytrwałość w posłudze duszpasterskiej, aby owoce Twego posługiwania trwały i rozwijały się w ludzkich sercach głębszą wiarą, większą nadzieją i żarliwą miłością. SZCZĘŚĆ BOŻE!


Z wyrazami szacunku i uznania

Renata Butryn
Poseł na Sejm


a poniższe zdjęcie obrazuje szczyt hipokryzji i obłudy: Przytuła pierwszy obrok biskupa Frankowskiego podczas poświęcenia krzyża na osiedlu Młodynie:

Obrazek

i kto tu się panie radny Przytuła powołuje na Boga ??
już wolę nawiedzone mordy PiS - przynajmniej wiem, że to mohery i że na nich mam nie głosować - ale obłuda kogoś kto mówi, że nie wykorzystuje Boga - i robi to celowo dla POlityczki - jest jeszcze gorsze od moherowa... bo udaje przed mieszkańcami że jest przeciwny de facto będąc za...


poprostu brak slow

 
 
 
 
~~Katolik
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 18:37  
Cytuj
CYTAT

Obrazek



ale z niego pajac

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »