NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
HIPERMARKETY i pseudo Hipermarkety, Tesco, Carrefour, Intermarche? Co jeszce
~~Andrzej
ff
Wysłany: 28 Lut 2007r. 15:03  
Cytuj
Wkrótce w budynku gdzie znajdował się supermarket Lider Price swój sklep otworzy duża sieć handlowa. Supermarket Albert zostanie przemianowany na supermarket Carrefour co jest wynikiem zakupu sieci sklepów przez francuskiego potentata handlowego. W Stalowej Woli powstaną również kolejne hipermarkety, w tym przynajmniej jeden budowlany. Obiekty powstaną na dawnym parkingu HSW oraz w sąsiedztwie salonu Volkswagena. Nieoficjalnie mówi się że jednym z tych hipermarketów będzie Intermarche-Trzej Muszkieterowie.

wystarczy ze w miescie sa dwa sklepy (jeden w remoncie) pod bandera Tesco i jeden hipermarket:/
Fakt jeden z branża budowlaną i elektryczna by sie przydał. Ale jesli chodzi o dział spożywczy to już zadużo jest tego syfu w naszym miescie. Ludzie traca prace, huta zwalnia, stalszmidt wykorzystuje a oni będa sobie sklepy stawiać;/

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2007r. 15:03  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Lut 2007r. 15:08  
Cytuj
taaa kolejni wysyskiwacze

ciekawi mnie tylko kto tam bedzie kupowal skoro ludzie wyjezdzaja :/

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Lut 2007r. 15:12  
Cytuj
a wez , kumple pracuja w tesco, co za syf, wolalbym juz do irlandii jechac

 
 
 
 
~~nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
ff
Wysłany: 28 Lut 2007r. 19:46  
Cytuj
Do wszystkich piszących o wyzyskiwaniu w zagranicznych sieciach sklepowych i wychwalających naszych kochanych rodzimych przedsiębiorców: czy ktoś z Was pracował u naszych "biznesmenów"? Przy części z nich praca w np.w Tesco jest rajem.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 1 Marz 2007r. 09:28  
Cytuj
Budowa kolejnych hipermaketów ma swoje dobre i złe strony.Dobre bo wszystko można kupić w jednym miejscu, złe bo po wyeliminowaniu z rynku małych sklepów duże sklepy i hipermarkety wywindują takie ceny że aż głowa puchnie.Wracając jednak do wyzysku przez obcy kapitał to nasi rodzimi przedsiębiorcy w niczym im nie ustępują.Postępują ze swoimi pracownikami niekiedy gorzej niż ci zachodni.Pamiętam czasy kiedy jeżdziło się do rzeszowa lub lublina na zakupy do obi, teraz będziemy mieli taki u siebie.W rzeszowie istnieje market na markecie i jakoś się nie kłócą o klienta.Przecież nikt nie karze robić nam zakupów w dużych sieciach, możemy kupować na rynku lub u drobnych sklepikarzy.Początkowy bum na sklep tesco tak szybko wzrósł jak i opadł. Ludzie się nawierzyli cenom i wrócili do kupowania w sprawdzonych placówkach handlowych.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 1 Marz 2007r. 10:07  
Cytuj
po wyeliminiowaniu z rynku małych sklepów duże sklepy wywindują ceny i wtedy znowu wrócą małe.jezykjezyk

 
 
 
 
~~ziom
ff
Wysłany: 11 Kwie 2007r. 17:09  
Cytuj
Alberta zmieniaja bo jest tak ze chyba przez 3 lub 5 lat nie musisz placic podatku zwiazane jest to z rozruszeniem biznesu a po tym okresie ci pseudobiznesmieni tacu naciągacze zmieniają nazwe niby inna firma i już znowu pare lat bez podatku. Przecież przed Albertem był Szalony Max a wcześniej chyba jeszcze coś

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 11 Kwie 2007r. 20:47  
Cytuj
wczesniej albert widniał jako sklep poręby

 
 
 
 
~Marcin'd
ff
Wysłany: 11 Kwie 2007r. 23:12  
Cytuj
Alberta zmieniaja nie dlatego, ze sklepy z obcym kapitalem przez 5 lat nie placa jakiegos tam podatku tylko dlatego, ze siec Carrefour go wykupila. Tak samo jak Geant'a wykupil Real, a Majora Tesco.

 
 
 
 
~~Sami
ff
Wysłany: 3 Paź 2007r. 15:33  
Cytuj
Ja tam jestem za tym zeby bylo wiecej duzych sklepow.
Dosc mam malych sklepikarzy ktorzy musza zarobic 50% na towarze a nie naprzyklad 5-8%.

Niech padna te Pajtony i inne jak tylko bedzie duzy sklep.

A co do komentarzy o pracy w hipermarketach to nie wiem bo nigdy tam nie pracowalem ale nikogo nie zmuszaja do pracy. lepsza taka praca jak wcale. A jesli nie pasuje to droga otwarta do Irlandii.
Czym wiecej takich sklepow bedzie tym wiecej stanowisk pracy bedzie otwarte. a dla nie ktorych 700 zl/miesiecznie to lepsze jak nic....

 
 
 
 
~~Plawiak
ff
Wysłany: 4 Paź 2007r. 19:09  
Cytuj
Owszem mozna pracowac za 700 zl tylko jest jeden problem....jak za to wyzyc?
Czy ja mam gorszy zoladek od dyrektora banku,czy wlasciciela firmy ?
Kwota nie jest wazna,tylko co ja moge kupic za taka sume ? (tylko prosze nie przeliczac na zapalki).
Dotychczas nie brakowalo rak do pracy,teraz sytuacja sie zmienila.Nie widuje sie juz ogloszen typu: "z wyzszym wksztalceniem,znajacy co najmiej 2 jezyki obce,wiek do 35-lat,milej aparycji,mobilny"...itp.
Czlowiek ma swoj honor i nie nalezy go ponizac,oferujac mu nizsza place, za ciezka prace.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Paź 2007r. 21:25  
Cytuj
banda złodziei i oszustów !! W Polsce rządzi kur....a i złodziej.

 
 
 
 
~~tadek
ff
Wysłany: 5 Paź 2007r. 15:18  
Cytuj
mi to lotto gdzie kto robi zakupy.. kto chce pojdzie do hipermarketu, jestem za tym aby ich w stalowej powstalo jak najwiecej przynajmiej sie nie wybule na zakupy bo Ci ssklepikarze to dopiero wydzieraja ostatnie grosze z naszych portweli.. a co do pracy za 700 zl ok nie bedzie chetnych podniosa stawki bo ktos tam musi pracowac..

 
 
 
 
~~RAMBO
ff
Wysłany: 5 Paź 2007r. 21:28  
Cytuj
kazdy normalny kraj wspiera swoje rodzime firmy, równnierz w sferze handlu. tylko w naszej kochanej ojczyznie kazda k...a z zagranicy moze robic co chce i poniewierac nami. a nasi rzadzacy uwarzaja sie za patriotów, gowno prawda. rzec by sie chciało: "polacy nie kaczki i swoj biznes maja" . smutne...
a propos TESCO: pracowałem , dla klientów wszystko, dla pracowników obóz pracy. a zwłaszcza w tym małym . tam niepodzielnie panuje pani kierowniczka. ładne to, a głupie to. ale w naszym kraju dużo mozna d..ą. zdenerwowałem się...

 
 
 
 
~~ff
ff
Wysłany: 6 Paź 2007r. 18:10  
Cytuj
"z wyzszym wksztalceniem,znajacy co najmiej 2 jezyki obce,wiek do 35-lat,milej aparycji,mobilny"...itp.
Czlowiek ma swoj honor i nie nalezy go ponizac,oferujac mu nizsza place, za ciezka prace

o przepraszam jest duzo takich ogłoszen

 
 
 
 
~~pablo
ff
Wysłany: 7 Paź 2007r. 10:43  
Cytuj
Co do Tesco to wogóle jeden wielki bajzel, wystarczy pojechać do Rzeszowskiego i od razu można zauważyć różnicę. Nas traktują jak dużą wioskę (z resztą to prawda) i sprzedają to co nie zeszło w większych sklepach. Tak to wygląda. Te wiecznie puste pułki, brak towaru, a ciuchy... paranoja.
Jestem za tym żeby w Stalowej powstał sklep przemysłowy i meblowy z prawdziwego zdarzenia. Poza tym przydałoby się coś na wzór Rzeszowskich Galerii. City Park... ok, ale małe toto

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »