NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Dotacja z UP, Dotacja z Urzędu Pracy
Posty: 10
Dołączył: 5 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 21:07  
Cytuj
Witam wszystkich!Chcialam zapytac czy dotacje na otworzenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej z urzedu pracy w Stalowej to mozna jeszcze dostac, bo slyszalam ze jest tyle zgloszen ze w tym i przyszlym roku nie da rady..Jak to jest?Prosze o opinie.Pozdrawiamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 21:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 21:14  
Cytuj
z tego co mi wiadomo to UP chwilowo jest spłukany, ale mają dostać zastrzyk gotówki po nowym roku , a więc myśl nad biznesem, idź po formularz i pisz biznes plan umiech nie zaszkodzi już złożyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 21:15  
Cytuj
Dzieki za odpowiedz, jesli ktos cos wie jeszcze na ten temat to niech piszeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
z tego co mi wiadomo to UP chwilowo jest spłukany, ale mają dostać zastrzyk gotówki po nowym roku , a więc myśl nad biznesem, idź po formularz i pisz biznes plan umiech nie zaszkodzi już złożyć


Zgadza sie bo w kasie państwa widać dno - brakuje na zasiłki i alimenty


Minister finansów szuka pieniędzy, aby było z czego wypłacać zasiłki, alimenty i opłacać składki ZUS za bezrobotnych mlotek- akcentuje "Rzeczpospolita".
Z całego kraju płyną do ministra Rostowskiego pisma z prośbą o dodatkowe pieniądze. Brakuje m.in. na świadczenia rodzinne i odprawy emerytalne. Tyle, że tych pieniędzy nie ma - wpływy z podatków są w październiku o prawie 2 mld zł niższe niż rok temu. Budżet trzeszczy w szwach - pisze gazeta.

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~PIR
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 22:37  
Cytuj
CUDAKIzPO - hoooya sie znasz, pieniądze na alimenty, a pieniądze na założenie działalności to dwie rożne sprawy, Unia przydziela każdemu określona ilość pieniędzy i jak kto tym dysponuje tak jest dostępne.. MATOLE

 
 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 22:46  
Cytuj
Wiekszosc tutaj sa 'hooja' zna, a pomaga i podpowiada. Zamiast zakladac chat na ktorym nikogo nie ma mogliby administratorzy trzymac jakis poziom chociaz tego forum bo te wypociny jak ktos przeczyta to pomysli ze to forum na portalu bravo.pl

Dotacje w PUP sa z UE, a PUP wyczerpal juz limit pieniedzy na ten rok, kolejne wnioski beda przyjmowane w okolicach lutego/marca 2010 po tym jak zatwierdza kwote ktora beda mieli do rozdysponowania. Akurat znajomy sie niedawno staral wiec MOGE COS NA TEMAT NAPISAC, a jak nie wiem to siedze cicho a nie nabijam posty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 22:53  
Cytuj
CYTAT
CUDAKIzPO - hoooya sie znasz, pieniądze na alimenty, a pieniądze na założenie działalności to dwie rożne sprawy, Unia przydziela każdemu określona ilość pieniędzy i jak kto tym dysponuje tak jest dostępne.. MATOLE



Skoro nie ma na składki ZUS za bezrobotnych to tym bardziej nie ma na dotacje z UP a matoł to cie ...uśmiech

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2009r. 01:41  
Cytuj
Nie słuchaj bredni tylko wymyśl ciekawy biznesplan,idź do PUP i wybierz papierki, no i wykombinuj jakąś kaskę na zabezpieczenie dotacji, nie pamiętam dobrze ale coś około 20% wnioskowanej kwoty lub dwóch bodajże żyrantów. Tam na górze wszystko Ci powiedzą. Jak dobrze pójdzie cała kasa z dotacji będzie Twoja.

Ja nie miałam skąd wziąć na zabezpieczenie i d..pa zbita nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~nana
ff
Wysłany: 6 Gru 2009r. 22:12  
Cytuj
a fundusz poręczeniowy,zresztą na pewno można znależć w rodzinie kogoś kto może poręczyć.Dostałam w tym roku ale najważniejsze to konkretny biznes plan złożyć i cierpliwie czekać,co jakiś czas zajżeć popytać jak przesuneliśmy się w oczekiwaniu.Cierpliwości i powodzenia.Jak chcesz bliższych info pisz na priva

 
 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2009r. 00:27  
Cytuj
CYTAT
a fundusz poręczeniowy


CYTAT
Największy fundusz poręczeniowy o zasięgu ogólnopolskim działa przy Banku Gospodarstwa Krajowego. Udziela on poręczeń nie tylko firmom, ale i spółdzielniom (w tym mieszkaniowym), wspólnotom mieszkaniowym, przedsiębiorstwom państwowym, stowarzyszeniom, fundacjom, gminom, osobom prowadzącym działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz rolnikom.

To oczywiście nie znaczy, że poręczenie może dostać każdy. Jeśli się o nie starasz, musisz się wykazać tzw. zdolnością kredytową, czyli udowodnić, że stać cię na spłatę rat. Do tego musisz przedstawić biznesplan, który przekona analityków banku i funduszu.


Powiedzmy, że masz szczere chęci, dobry biznesplan i zero złotych w portfelu i zbyt małe pieniądze w rodzinie, nie masz też nikogo kto zarabia odpowiednie pieniądze żeby mógł zostać poręczycielem to fundusz poręczeniowy Ci pomoże? co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~nana
ff
Wysłany: 7 Gru 2009r. 21:53  
Cytuj
poręczycieli może być dwóch i wtedy ich zarobki się sumują.Z tego co wiem wystarczy 1400zł

 
 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 Paź 2009r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2009r. 08:23  
Cytuj
ja mialem jednego poreczyciela ,a mam takie pytanie jaks sie potem rozliczac sie z tej kasy, na cale pienadze trzeba miec faktury??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Megan
ff
Wysłany: 8 Gru 2009r. 11:42  
Cytuj
Spróbuj w Regionalnej Izbie Gospodarczej ul. 1_go Sierpnia 26c tel. 015 813 84 33 co jakiś czas ruszają dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej są bezzwrotne i w wysokości 40.000 zł.

 
 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2009r. 13:34  
Cytuj
CYTAT
ja mialem jednego poreczyciela ,a mam takie pytanie jaks sie potem rozliczac sie z tej kasy, na cale pienadze trzeba miec faktury??


Jaki zarobek miał poręczyciel? Ode mnie wymagano dwóch i to o wysokich zarobkach.

Trzeba wszystko wydać w określonym czasie i mieć na to faktury, jak ja się starałam 80% powinno iść na zakup wyposażenia, 20% mogło iść na towar.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »